OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – II NIEDZIELA ADWENTU – 6.12.2009

Dzisiaj, o godz. 10.00, zostanie odmówiony różaniec wspólnoty Żywego Różańca i 40 osób należących do niej otrzyma tajemnice do odmawiania na przyszły rok.

Dzisiaj, panie z CARITAS, zbierają przed kościołem ofiary do skarbonek na rzecz dożywiania dzieci w naszych szkołach.

Młodzież przygotowująca się do przyjęcia sakramentu bierzmowania ma swoje spotkanie dzisiaj, po Mszy Św., o godz. 10.30.

Już minął pierwszy tydzień Adwentu: czy uczyniliśmy dobre postanowienia, które pomogą uporządkować nam różne sprawy w naszym życiu, czy zdążyliśmy przyjść w tym tygodniu na Roraty (a odbywają się codziennie – w dni powszednie – o godz. 16.00), czy spróbowaliśmy zwalczyć męczące nałogi, czy postaraliśmy się zatroszczyć o życzliwą atmosferę w swoich rodzinach?

W poniedziałek przypada w liturgii wspomnienie - św. Ambrożego (biskupa i Doktora Kościoła), a we wtorek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze Św. w tym dniu będą o godz. 10.00 i 16.00. – przyjdźmy licznie do kościoła i zachowajmy także świąteczny charakter tego dnia w naszych domach.

W przyszłą niedzielę kolekta będzie przeznaczona na rzecz Stolicy Apostolskiej.

Spotkanie wszystkich członków Caritas odbędzie w plebani, w poniedziałek, po Mszy Świętej – ustalimy m.in. formę przygotowań do dekanalnego spotkania wigilijnego dla członków Caritas oraz spotkania dla osób starszych z terenu naszej parafii.

W najbliższą sobotę, o godz. 11.00 odbędzie się w szkole w Kamionce spotkanie wigilijne dla członków Caritas z parafii dekanatu nowskiego.

Również w sobotę, o godz. 17.00, w szkole podstawowej w Kamionce – odbędzie się spotkanie opłatkowe dla wszystkich emerytów, rencistów, osób samotnych i niepełnosprawnych z naszej parafii. Organizatorami są członkowie Caritas i naszego chóru parafialnego, a w programie artystycznym wystąpią m.in. grupy dziecięce i młodzieżowe z naszej parafii. Warto przybyć na takie radosne spotkanie, ale też pomóc zorganizować dojazd starszym osobom z rodziny i sąsiedztwa.

Można już zaopatrzyć się w świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom i w opłatki po każdej Mszy Świętej, w biurze parafialnym. Świeca kosztuje 5 zł., a za opłatki większe lub mniejsze można złożyć dowolną ofiarę. Można też kupić pocztówki świąteczne ze zdjęciem kościoła w Kamionce w cenie 50 gr. za sztukę.

godz. 16.00 –

wtorek (Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP):

godz. 10.00 – za zm. Agnieszkę i Augustyna Klapp oraz Martę i Konrada Kaiser

godz. 16.00 – za zm. Zofię i Piotra Jarząb