OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – III NIEDZIELA ADWENTU – 13.12.2009

Kolekta z dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na rzecz Stolicy Apostolskiej w Rzymie. Za tydzień przed kościołem odbędzie się, przeprowadzona przez ministrantów, zbiórka do skarbonek na rzecz inwestycji diecezjalnych, tj. odremontowania biblioteki diecezjalnej w Pelplinie i zbudowania domu dla księży emerytów w Chojnicach.

W poprzednią niedzielę, panie z CARITAS, zebrały na dożywianie dzieci kwotę 260 zł. Już w tym tygodniu będzie można składać do kartonów słodycze w sklepach, które będą rozdzielone wśród dzieci w szkołach przed Świętami.

W liturgii Kościoła będziemy przeżywać w poniedziałek – wspomnienie św. Jana od Krzyża (kapłana i Doktora Kościoła).

Najbliższy tydzień Adwentu daje nam wiele okazji do mocnego przygotowania się na przeżywanie Świąt Bożego Narodzenia. Centralnym przeżyciem niech będzie przedświąteczna spowiedź. Będzie to najlepszy znak właściwego podejścia do przeżywania spraw wiary. Zatroszczmy się, aby wszyscy członkowie naszych rodzin skorzystali ze spowiedzi. Nie dozna pełnej radości świątecznej osoba, która zaniedba tę wielką szansę. W naszej parafii taka spowiedź, z udziałem większej liczby kapłanów z dekanatu, odbędzie się w czwartek, 17 grudnia, przed południem od godz. 9.00 do 10.00 oraz po południu - od godz. 15.30 do 17.00. Na zakończenie będzie Msza Święta roratnia.

Okazja do spowiedzi będzie też w tym tygodniu w innych parafiach: we wtorek w Smętowie, w środę w Warlubiu, w piątek w Pieniążkowie, a w sobotę w Nowem.

W przyszłą niedzielę, po Mszy Św. o godz. 10.30, zapraszam na spotkanie opłatkowe do plebanii członków naszych parafialnych rad ekonomicznej i duszpasterskiej. Informuję, że do członków rady ekonomicznej dołączam p. Zdzisława Eliasiewicza z Gajewa Zabudowań, a do członków rady duszpasterskiej p. Urszulę Drost z Kamionki.

W środę, w 16. dzień miesiąca, zapraszam licznie do kościoła o godz. 21.00, na wspólną modlitwę Apelu Jasnogórskiego, w intencji papieża Benedykta XVI oraz o rychłą beatyfikację papieża Jana Pawła II.

W związku z moją pomocą w słuchaniu spowiedzi w sąsiednich parafiach, zmienią się godziny odprawiania Mszy roratnich w niektóre dni (szczegóły przy podawaniu intencji).

Proszę, aby dzieci i młodzież ze szkół podstawowych, gimnazjów i średnich, poprosili swoich katechetów o wpisanie ocen z religii do zeszytów lub też w niektórych w szkołach średnich przygotować dla katechetów specjalne kartki świadczące o uczestnictwie w katechezach i ocenach. Podczas kolędy niech one będą w domu, abym mógł pochwalić wszystkich za uczestnictwo w katechezach.

Wiele rodzin troszczy się w okresie przedświątecznym o ładny wystrój swojej posesji, strojąc lampkami oraz innymi ozdobami drzewka i budynki. Z pewnością działania te upiększają naszą parafię. Milej mieszka się w miejscowościach, gdzie ludzie troszczą się o porządek w swoich duszach i w swoich obejściach. W związku z tym chciałbym ogłosić już po raz siódmy konkurs na „Najładniejszą dekorację świąteczną”. Z każdym rokiem coraz więcej domów angażuje się w takie upiększanie. Odwiedzając po kolędzie zapiszę sobie odpowiednie adresy, będzie też można podpowiedzieć adresy swoich sąsiadów, a po zakończeniu kolęd z wybraną komisją objadę ocenić urodę najładniejszych domów. Rodzina, która najładniej udekoruje swój dom lub posesję otrzyma od księdza proboszcza nagrodę 100 zł. na zakup kolejnych ozdób świątecznych na przyszły rok. O tym konkursie organizowanym w naszej parafii informowało wczoraj diecezjalne radio „GŁOS”, zachęcając do odwiedzin parafii Kamionka w okresie świątecznym.

W biurze parafialnym można zaopatrzyć się w świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, w opłatki, w kartki świąteczne ze zdjęciem naszego kościoła. Zachęcam też do zakupu płyty z kolędami i pastorałkami, które nagrał ostatnio często goszczący w naszej parafii zespół „Kanaan” z parafii Skarszewy. Pięknie zostało wykonanych 18 utworów, które wprowadzają szczególny klimat świąteczny. W okładce są teksty wszystkich piosenek i akordy do gry na instrumentach. Cena 1 szt. – 15 zł., a nabywać można też w biurze parafialnym.

Ze stolika pod chórem można nabyć kolejny numer czasopisma diecezjalnego „Pielgrzym”.

godz. 16.00 – za zm. Kazimierza Szambowskiego

godz. 14.00 (ze względu na pomoc w spowiedzi w Smętowie) –

godz. 14.00 (ze względu na pomoc w spowiedzi w Warlubiu) –

godz. 17.00 (po spowiedzi w Kamionce) – za zm. Ferdynanda Łapińskiego, w 30 dzień po pogrzebie