OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – II NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM - 03.01.2010

Przy wyjściu z kościoła panie z CARITASU będą zbierać ofiary na dożywianie dzieci w szkołach. Wspomóżmy tę piękną inicjatywę na miarę swoich możliwości, aby dzięki nam dzieci mogły codziennie skorzystać, chociaż z drobnego posiłku.

W środę będziemy przeżywać jedno z największych świąt w roku kościelnym – Uroczystość Objawienia Pańskiego (zwaną też Świętem Trzech Króli). Oprócz obecności w kościele o godz. 10.15 lub 16.00, zachowajmy też świąteczny charakter tego dnia w naszych domach. Podczas Mszy Świętej odbędzie się obrzęd poświęcenia kredy i kadzidła. Weźmiemy później kredę do naszych domów i zaznaczymy drzwi znakami K+M+B+2010, na pamiątkę mędrców ze Wschodu – Kacpra, Melchiora i Baltazara, którzy przybyli pokłonić się Chrystusowi. Kolekta z tego dnia przeznaczona będzie na misje katolickie. Przed Mszą Św. o godz. 16.00 będziemy mieli okazję obejrzeć jasełka przygotowane przez dzieci ze Szkoły Podstawowej w Kamionce. Przyjdźmy licznie, aby też – jak Mędrcy ze Wschodu – oddać pokłon Chrystusowi – Zbawicielowi świata.

W piątek będzie okazja do spowiedzi św. już od godz. 15.30. Zapraszam szczególnie dzieci z klas III.

Przypominam o trwającym konkursie na najładniejszą dekorację świąteczną. Wielu gospodarzy zasługuje w tym roku na wyróżnienie, a czołówka jest bardzo wyrównana. W tym tygodniu specjalna komisja wybierze najładniejszą dekorację, której właściciel otrzyma nagrodę od ks. proboszcza – kwotę 100 zł.

W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Święto Chrztu Pańskiego.

Po przerwie świątecznej wznawiane są treningi Parafialnego Uczniowskiego Klubu Sportowego „BONUM” na sali gimnastycznej w Smętowie. W najbliższy wtorek, o godz. 16.45, mogą wyjechać dziewczęta i panie na trening siatkarski, a tydzień później chętni chłopcy do gry w piłkę nożną. Szczegóły na plakacie w kruchcie.

W niedzielę, 17 stycznia, odbędzie się w naszej parafii Koncert Kolęd. Wszystkie chętne grupy muzyczne, które chciałyby wziąć udział, poproszę o kontakt ze mną tym tygodniu.

Plan kolęd na najbliższy czas:

3 I, niedziela, godz. 12.00 – Sarnowo I

4 I, poniedziałek, godz. 14.00 - Sarnowo II

7 I, czwartek, godz. 14.00 – Głodowo

9 I, sobota, godz. 16.00 – Milewo (Wybudowania i blok)

10 I, niedziela, godz. 12.00 – Twarda Góra (domy jednorodzinne - początek od drogi do Przyn)

godz. 13.00 – za zm. Zofię Wodzak

godz. 16.00 – za zm. Zofię Wodzak

środa (w Święto Trzech Króli)

godz. 10.15 (godzina ze względu na przyjazd pasującego autobusu PKS od strony Nowego) – za zm. Joannę Bieńkowską

godz. 16.00 (po przedstawieniu jasełek przez dzieci ze szkoły w Kamionce - za zm. Zofię Wodzak

godz. 12.30 – za zm. z rodziny Badźmierowskich, w rocznicę urodzin Eryki