OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 2010.03.14

W czasie okresu Wielkiego Postu, Droga Krzyżowa w naszym kościele odprawiana jest w piątki, o godz. 16.00, natomiast Gorzkie Żale śpiewamy w niedziele, o godz. 10.00.

We wtorek, w 16 dzień miesiąca, zapraszam do kościoła na Apel Jasnogórski o godz. 21.00, aby wspólnie modlić się w intencjach papieskich.

W piątek przypada w liturgii uroczystość św. Józefa, Oblubieńca Najśw. Maryi Panny. Zachęcam do udziału w tym dniu we Mszy Św. i zachowania świętego charakteru tego dnia także w domach. Jest to dzień modlitw szczególnie za mężów i ojców, aby we właściwy sposób wypełniali swoje powołanie do życia rodzinnego.

W minioną niedzielę panie z Caritasu zebrały do skarbonek kwotę 200 zł. na dożywianie dzieci w szkołach. Kolekta w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na wsparcie Wyższego Seminarium Duchownego w Pelplinie.

Związek małżeński pragną zawrzeć: Paweł Tomaszewski, kawaler, zamieszkały Twarda Góra 29 oraz Magdalena Arndt, panna, zamieszkała Poznań, ul. Bunina 2, a także Jarosław Kucharzyk, kawaler, zamieszkały Twarda Góra 7 oraz Katarzyna Balewska, panna, zamieszkała Lisówko 18. Jest to ich zapowiedź druga.

Nasze wielkopostne rekolekcje parafialne rozpoczniemy przeżywać w przyszłą niedzielę. Poprowadzi je ks. Leszek Lewandowski, który już kilka lat temu prowadził u nas rekolekcje przed peregrynacją obrazu Jezusa Miłosiernego,a obecnie jest proboszczem w parafii Grzegorz k. Chełmży. Dzieci i młodzież szkolna będą spotykać się w kościele, podobnie, jak wszyscy parafianie od poniedziałku, 22 marca do środy. Dzieci będą miały swoje spotkania, w godzinach od 9.00 do 12.00. Młodzież będzie miała swoje nauki rekolekcyjne o godz. 16.00,a dorośli spotykać się będą na Mszach wieczornych, o godz. 18.00. Nasza spowiedź parafialna, z udziałem większej liczby kapłanów z dekanatu, odbędzie się w czwartek, 25 marca, a Drogę Krzyżową na trasie z Kamionki do Milewa przeżyjemy w tym roku w piątek – 26 marca. Przy wyjściu z kościoła, przedstawiciele każdej rodziny, mogą zabrać ze stolika, znajdującego się pod chórem, kartkę ze szczegółowym planem rekolekcji. Młodzież z gimnazjów i szkół średnich, która uczy się w Nowem lub w Smętowie ma korzystać z rekolekcji w naszej parafii, gdyż w tych miejscowości jest ten sam termin i nie będzie specjalnych dowozów. Młodzież uczestnicząca w rekolekcjach otrzyma zaświadczenia, które później przedstawi swoim wychowawcom.

W Niedzielę Palmową, 28 marca, papież Benedykt XVI (kontynuując tradycję papieża Jana Pawła II) organizuje Światowy Dzień Młodzieży. Również w naszej diecezji odbędzie się spotkanie kilku tysięcy młodych ludzi z ks. biskupem w Kościerzynie. Będą m.in. występować różne grupy muzyczne. Z naszej parafii wyjedzie autokar z młodzieżą na to spotkanie. Koszt od 1 osoby – 25 zł. Chętni mogą zapisywać się w biurze parafialnym do następnej niedzieli.

W biurze parafialnym można odbierać kartki do tegorocznej spowiedzi wielkanocnej.

Ze stolika pod chórem można nabyć nowy numer czasopisma diecezjalnego „Mały Pielgrzym”. Należność 2 zł. proszę wrzucić do skarbonki św. Antoniego.

godz. 16.00 – za zm. Marię i Bolesława Chmieleckich

godz. 16.00 – za zm. Różę i Stanisława Maćkowskich

godz. 16.00 – w pewnej intencji

godz. 16.00 – o zdrowie dla Haliny