OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA – 2010.04.04

W radosny dzień Zmartwychwstania Pańskiego składamy sobie radosne życzenia. Niech Zwycięski Chrystus wniesie w nasze życie osobiste, rodzinne i społeczne wiele radości i pokoju. Niech w naszym środowisku wszyscy odnoszą się nawzajem życzliwie, służąc sobie pomocą, niech znikną wszelkie przejawy zła, nałogów i słabości, a pojawi coraz więcej oznak twórczego zaangażowania w szerzenie dobra wokoło siebie. Niech Chrystus Zmartwychwstały nam wszystkim mocno błogosławi.

Pragnę serdecznie podziękować wszystkim, którzy troszczyli się o głębokie przeżycie Triduum Paschalnego: ministrantom, służbie liturgicznej, członkom chóru, strażakom z Kamionki i Rychławy dzielnie trzymającym wartę, osobom przynoszącym kwiaty do Grobu Pańskiego (szczególnie p. Chmieleckiemu, co roku hodującemu specjalne kwiaty do Grobu), osobom niosącym baldachim i chorągwie, także p. katechetce Annie Karcz i współpracownikom za zrobienie ciemnicy i piękną dekorację Grobu Pańskiego.

Pod chórem będzie można nabrać do naczyń wodę święconą, poświęconą podczas uroczystości wielkosobotnich, aby służyła przez cały rok w domu, w różnych sytuacjach.

Dziękuję Caritasowi za zorganizowanie przedświątecznej zbiórki darów i wszystkim ofiarodawcom. Zostały one rozwiezione do kilkunastu rodzin.

W I Święto Msze Święte będą o godz. 9.00 i o godz. 10.30, natomiast w II Święto Msze Święte będą w porządku niedzielnym, tzn. o 7.20, 9.00 i godz. 10.30. Ofiary złożone w czasie tego dnia będą przeznaczone na wsparcie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

Za tydzień przeżywać będziemy Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Naszym przygotowaniem do tej uroczystości niech będzie codzienne odmawianie Koronki do Miłosierdzia Bożego w kościele, przed każdą Mszą Św. lub w gronie swojej rodziny. Znakiem naszej wrażliwości na potrzeby biednych niech będzie też zbiórka ofiar, które jutro (w II Święto) można będzie złożyć do skarbonek na dożywianie dzieci w szkołach – zbierać będą panie z Caritasu.

W związku ze zmianą czasu, od kwietnia do końca września Msze Święte w dni powszednie będą odprawiane o godz. 17.00.

Związek małżeński pragną zawrzeć: Radosław Pasterski, kawaler, zamieszkały Kamionka 6 oraz Małgorzata Stanisława Kuźma, panna, zamieszkała na Helu, ul. Wiejska 47c/1. Jest to ich zapowiedź druga.

W pierwszej połowie kwietnia, przedstawiciele naszej parafialnej rady ekonomicznej, już po raz drugi będą odwiedzać wszystkie rodziny, z prośbą o wsparcie realizacji tegorocznego celu inwestycyjnego, tzn., położenia kostki polbrukowej od kostnicy do bramy cmentarnej. Po uzgodnieniach z radą parafialną już w kwietniu tę inwestycję zrealizuje firma drogowo – budowlana „TRAKT”, w której pracuje kilku mieszkańców naszej parafii. Radni mogą odbierać w biurze parafialnym zeszyty do zbiórek ze swojego rejonu.

Dzieci z klas II zapraszam na spotkanie do plebanii w sobotę, o godz. 10.00.

W sobotę, o godz. 12.00, odbędzie się w naszym kościele konkurs na najlepszego lektora w dekanacie nowskim.

W minionym tygodniu dziewczęta ze służby liturgicznej i ministranci posprzątali pobocza drogi z Kamionki do Rychławy. Zebrana spora ilość worków na śmieci świadczy o braku kultury i wychowania niektórych osób śmiecących w miejscach publicznych. Podobnie też naganne jest palenie papierosów przy kościele i rzucanie niedopałków. Dziękujemy młodzieży za ich porządkowe zaangażowanie – niech to będzie dobry przykład dla innych, ze warto utrzymywać porządek w swoich duszach (co uczyniliśmy przez spowiedź świąteczną), wokół swoich obejść i w miejscach publicznych.

Poniedziałek, II Święto:

7.20 – za zm. Helenę i Teodora Błażek

9.00 – za zm. Klemensa Gniewkowskiego

10.30 – za zm. Łucję i Bronisława Jabłońskich, w 4 rocznicę śmierci Łucji

godz. 17.00 – za zm. Mariannę i Józefa Apostołowicz oraz rodzeństwo

godz. 16.30 - za zm. Józefa i Etel Janickich

godz. 17.00 - za zm. Hannę Dziedzic, w 9 rocznicę śmierci

godz. 17.00 – za zm. Lucynę Szmit, w 15 rocznicę śmierci oraz Władysława Głąb

godz. 17.00 – o łaskę zdrowia

godz. 16.00 – dziękczynna, z prośbą o dalsze błogosławieństwo Boże, z okazji 35 rocznicy małżeństwa pp. Krystyny i Kazimierza Łąckich

godz. 17.00 - o błogosławieństwo Boże dla Ryszarda, z okazji urodzin

godz. 18.00 - dziękczynna, z prośbą o dalsze błogosławieństwo Boże, z okazji 40 rocznicy małżeństwa pp. Bernadety i Ludwika Buklewskich