OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – II NIEDZIELA WIELKANOCNA – 2010.04.11

Dzisiejsza Niedziela Miłosierdzia jest świętem wszystkich osób angażujących się w dzieła dobroczynne w swoich środowiskach. Przy tej okazji dziękuję paniom z naszego CARITAS, za troskę o osoby najbiedniejsze. Wiele pożytecznych działań jest realizowanych przez Caritas. Tydzień temu panie z Caritasu zebrały kwotę 260 zł. na dożywianie dzieci w szkołach.

W piątek, w 16. dzień miesiąca, zapraszam do kościoła na Apel Jasnogórski, o godz. 21.00 – na wspólną modlitwę w intencji papieża.

Dzieci z klasy II zapraszam na spotkanie do plebanii w sobotę, o godz. 10.00,a w przyszłą niedzielę, po Mszy Św., o godz. 10.30, odbędzie się w kościele spotkanie młodzieży, przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.

Dziewczęta, które pragną dołączyć do służby liturgicznej i przy ołtarzu m.in. czytać Pismo Św. zapraszam na spotkanie do plebanii w piątek, o godz. 17.30.

Związek małżeński pragną zawrzeć: Michał Stanisław Judziński, kawaler, zamieszkały w Kamionce oraz Anna Maria Brandt, panna, zamieszkała w Lignowach. Jest to ich zapowiedź pierwsza. Ktokolwiek wiedziałby o jakichkolwiek przeszkodach małżeńskich, ma obowiązek w sumieniu poinformować o nich ks. proboszcza.

W pierwszej połowie kwietnia, przedstawiciele naszej parafialnej rady ekonomicznej, już po raz drugi będą odwiedzać wszystkie rodziny, z prośbą o wsparcie realizacji tegorocznego celu inwestycyjnego, tzn., położenia kostki polbrukowej od kostnicy do bramy cmentarnej. Już w kwietniu tę inwestycję zrealizuje firma drogowo – budowlana „TRAKT” z Gdańska, w której pracuje kilku mieszkańców naszej parafii.

Rozpoczynają się wiosenne, systematyczne, treningi w naszym Parafialnym Klubie Sportowym „BONUM” oraz w Uczniowskim Klubie „GAUDIUM”. Dziewczęta i panie, które chcą ćwiczyć w siatkówkę zapraszam na boisko przy szkole w Kamionce (bo na boisku przykościelnym zostanie posiana nowa trawa) we wtorki, o godz. 17.45. Chłopców i mężczyzn, którzy chcą ćwiczyć w piłkę nożną, zapraszam na treningi na dużym boisku parafialnym, w środę o godz. 17.45. Ponadto wszystkie chętne dziewczęta są zaproszone do udziału w zajęciach grupy tanecznej „RESPEKT”, które odbywają się w szkole w Kamionce, w poniedziałki, o godz. 16.30.

W sobotę, 24 kwietnia, odbędą się po raz ósmy w Kamionce, Mistrzostwa Diecezji Pelplińskiej w Biegach Przełajowych. Warto, aby już teraz uczennice i uczniowie ze szkół podstawowych, gimnazjów i szkół średnich przygotowywali się, bo do wygrania będzie wiele nagród. Szczegóły zawodów i dystanse do przebiegnięcia zostały przedstawione na plakatach w kruchcie kościoła oraz w szkołach.

Szkoła z Rychławy organizuje, w dniach od 14 do 17 czerwca, wycieczkę do Kotliny Kłodzkiej. W programie m.in. zwiedzanie górskich miejscowości Kudowy – Zdroju, Wambierzyc, Duszników – Zdroju, Wrocławia, wyjazd do czeskiej Pragi i różnych miejscowości związanych z pobytem papieża Jana Pawła II. Ksiądz proboszcz również pojedzie na tę wycieczkę. Koszt od jednej osoby – 480 zł. Chętne osoby powinny zgłosić się do p. dyrektor ze szkoły w Rychławie do końca kwietnia.

Ze stolika pod chórem można nabyć nowy numer czasopisma diecezjalnego „Pielgrzym”, a należność wrzucić do skarbonki św. Antoniego.

17.00 – w pewnej intencji

godz. 17.00 – za zm. Barbarę, Anielę oraz rodziców i braci Budyś

godz. 17.00 - za zm. Konrada i Henryka Kaiser, w 25 rocznicę śmierci Konrada

godz. 17.00 – w pewnej intencji