OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚW. – 2010-05-23
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚW.
– 2010-05-23

W tym tygodniu, w liturgii, będziemy przeżywać: w poniedziałek – Święto Najśw. Maryi Panny Matki Kościoła, w środę – wspomnienie św. Filipa Nereusza (kapłana), w sobotę – św. Urszuli Ledóchowskiej.

W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Trójcy Najświętszej. W tym dniu kończy się czas spowiedzi i Komunii wielkanocnej. Jeszcze część parafian nie dopełniła tego obowiązku, postarajmy się więc wspólnie, aby wszyscy członkowie naszych rodzin wypełnili w tym roku tę powinność i złożyli stosowną karteczkę. Okazja do spowiedzi jest przed każdą Mszą Świętą.

W poniedziałek, przeżyjemy w naszej wspólnocie tzw. WIECZNĄ ADORACJĘ. Kolejne parafie na całym świecie w następujące po sobie dni pełnią dyżur modlitewny przed wystawionym Najświętszym Sakramentem. Naszą adorację rozpoczniemy o godz. 9.00, a zakończymy o godz. 21.00. Do tej adoracji, która stwarza nam doskonałą okazję do dłuższej prywatnej modlitwy zapraszam poszczególne rejony parafii w następującym porządku: od godz. 9.00 do 10.00 mieszkańcy Gajewa Zabudowań, Głodowa i Osin, od 10.00 do 11.00 Rudawki i Kiwitkowo, od 11.00 do 12.00 Sarnowo I i II, od 12.00 do 13.00 Milewo, od 13.00 do 14.00 Twarda Góra i Milewko, od 14.00 do 15.00 Rychławskie Pola lewa i prawa strona, od 15.00 do 16.00 Kamionka prawa strona, od 16.00 do 17.00 Kamionka lewa strona, od 17.00 do 18.00 Rychława prawa strona, od 18.00 do 19.00 Rychława lewa strona, od 19.00 do 20.00 ministranci, służba liturgiczna, grupy muzyczne, członkowie Klubu Sportowego, od 20.00 do 21.00 wspólnoty Żywego Różańca, Caritas i chór parafialny.

W środę przypada Dzień Matki. Pamiętajmy w naszych modlitwach o zmarłych matkach, a wspierajmy bardzo swoim życzliwym słowem i działaniem wszystkie żyjące matki, którym winni jesteśmy wielką wdzięczność!

W czwartek będzie w Smętowie spotkanie dekanalne Caritas. Wyjazd chętnych osób będzie po Mszy wieczornej.

Wiemy wszyscy, że wielu Polaków zostało dotkniętych tragedią powodzi. Ubolewamy bardzo nad ich losem. Będziemy też mogli okazać im konkretną pomoc. Za tydzień, przed kościołami w całej Polsce, a więc i w naszej parafii, panie z Caritasu będą zbierać ofiary do skarbonek na rzecz powodzian. Bądźmy wszyscy wrażliwi i solidarni w okazywaniu wsparcia.

W miesiącu maju uczestniczmy licznie w nabożeństwach maryjnych. Przychodźmy wieczorami na wspólne śpiewy i modlitwy do kościoła lub przy przydrożnych kapliczkach. W kościele litania do Matki Bożej jest odmawiana, po Mszy Świętej wieczornej, a w niedzielę po Mszy Św., o godz. 10.30.

Dzisiaj, od godz. 14.00, odbędzie się, na boisku przy szkole podstawowej w Kamionce FESTYN RODZINNY, na który zaproszeni są wszyscy parafianie. W części kulturalnej odbędzie się m.in. GMINNY FESTIWAL PIOSENKI TURYSTYCZNEJ, wystąpią też m.in. grupy muzyczne i taneczne z naszej parafii i z innych miejscowości. W części sportowej odbędzie się mecz siatkarski pomiędzy drużynami uczniów i rodziców oraz turniej rodzin w konkurencjach rekreacyjnych (chętne drużyny 3-osobowe mogą jeszcze zgłosić się przed zawodami do mnie). Odbędzie się także kiermasz spożywczy – wszyscy otrzymają darmową grochówkę, a dzieci lody.

W sobotę, 5 czerwca, autokar z młodzieżą z naszej parafii i sąsiednich uda się na Ogólnopolskie Spotkanie Młodych nad Jeziorem Lednickim k. Gniezna. W ubiegłym roku, w takim spotkaniu, uczestniczyło 100 tys. młodzieży i było też wiele reportaży telewizyjnych. Koszt od jednej osoby – 50 zł. Szczególnie zapraszam młodzież gimnazjalną i ze szkół średnich. Chętni mogą się zapisać i uzyskać bliższe informacje u mnie w ciągu najbliższych dni.

Szkoła z Rychławy organizuje wycieczkę autokarową do Kotliny Kłodzkiej, w dniach od 14 do 17 czerwca. W programie m.in. zwiedzanie sanktuarium w Wambierzycach i wyjazd do czeskiej Pragi. Po drodze zwiedzanie katedry w Gnieźnie i Panoramy Racławickiej we Wrocławiu. Koszt od 1 osoby 480 zł. Jest jeszcze kilka miejsc wolnych – można zgłosić się do pani dyrektor szkoły. Ks. proboszcz również pojedzie na tę wycieczkę.

Ze stolika pod chórem można nabyć kolejny numer ciekawego czasopisma religijnego dla dzieci pt. „Mały Pielgrzym”. Opłatę 2 zł. można wrzucić do skarbonki św. Antoniego.

godz. 17.00 – za zm. Heliodorę i Leonarda Malinowskich

godz. 17.00 – za zm. Eufemię i Irenę, z okazji Dnia Matki

godz. 17.00 – za zm. Teresę i Romana Giersz

godz. 17.00 – za zm. księży proboszczów Andrzeja Bławata i Andrzeja Darznika (intencja od Żywego Różańca)