OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – X NIEDZIELA ZWYKŁA - 06.06.2010

Spotkanie wspólnoty Żywego Różańca i odmówienie różańca będzie dzisiaj, o godz. 10.00.

Przed tygodniem panie z Caritasu zebrały na rzecz powodzian dużą kwotę 1500 zł. Serdecznie dziękuję wszystkim ofiarodawcom.

Dzisiaj odbywa się przed kościołem tradycyjna w naszej parafii zbiórka Caritas na dożywianie dzieci w szkołach.

Za tydzień będzie można złożyć przed kościołem ofiarę do innych skarbonek, z okazji Dnia Dziękczynienia, na budowę świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie (zbiórka na ten cel odbywa się dzisiaj przed innymi kościołami w Polsce).

W tym tygodniu, w liturgii Kościoła, będziemy wspominali: we wtorek – św. Jadwigę królowę, w czwartek – błog. Bogumiła biskupa. W piątek będzie Uroczystość Najśw. Serca Pana Jezusa, a w sobotę – wspomnienie Niepokalanego Serca Najśw. Maryi Panny.

W miesiącu czerwcu, nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa odprawiane są w kościele, we wtorek i piątek, po Mszy Świętej o godz. 17.00 oraz w niedziele, po Mszy Świętej, o godz. 10.30.

Spotkanie młodzieży przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania będzie w przyszłą niedzielę, po Mszy Św. o godz. 10.30.

W pierwszej połowie czerwca nasi radni parafialni odwiedzą wszystkie rodziny. Trzecia tegoroczna zbiórka zostanie przeznaczona na spłatę należności dla firmy „TRAKT” z Gdańska za położenie kostki polbrukowej od kostnicy do bramy cmentarnej. Radnych poproszę o odebranie zeszytów ze swojego rejonu.

Dzisiaj odbywa się w Warszawie beatyfikacja ks. Jerzego Popiełuszki – kapelana polskich robotników podczas stanu wojennego, bestialsko zamordowanego w 1984 roku przez funkcjonariuszy Służby Bezpieczeństwa. Z tej okazji parafia Nowe zaprasza dzisiaj do kościoła św. Mateusza na specjalny koncert, o godz. 18.00, w kościele św. Mateusza.

Zachęcam do nabycia nowego numeru czasopisma diecezjalnego „Mały Pielgrzym”. Należność – 2 zł. - wrzucić do skarbonki św. Antoniego.

godz. 17.00 – dziękczynna za odebrane łaski i z prośbą o dalsze błogosławieństwo Boże

godz. 17.00 – za zm. Maksymiliana i Romana Koniecznych oraz Wincentę Muszyńską

godz. 17.00 – za zm. Jadwigę Janicką i z rodziny Janickich

godz. 17.00 – o zdrowie dla Ireny