OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – XIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 2010.06.27

We wtorek przypada uroczystość świętych apostołów Piotra i Pawła – przyjdźmy liczniej do kościoła na Msze o godz. 10.15 lub 17.00 i zachowajmy świąteczny charakter tego dnia w naszych domach. Kolekta z tego dnia, tzw. „świętopietrze”, będzie przeznaczona na wsparcie dla Stolicy Apostolskiej w Watykanie.

W sobotę, w liturgii Kościoła, przeżywać będziemy Święto – św. Tomasza Apostoła.

W przyszłą niedzielę, o godz. 10.00, będzie modlitwa różańcowa Róż Żywego Różańca istniejących przy naszej parafii.

W miesiącu lipcu papież prosi nas o modlitwę w intencji: „Aby we wszystkich krajach świata wybory władz odbywały się zgodnie z zasadami sprawiedliwości, jawności i uczciwości, z poszanowaniem wolnych decyzji obywateli”.

W przyszłą niedzielę, panie z naszego CARITASU będą zbierać przed kościołem ofiary do skarbonek na rzecz dzieci. Tym razem jednak nie na dożywianie w szkołach, bo są wakacje, lecz na zakup zeszytów i przyborów szkolnych, które dzieci z biedniejszych rodzin otrzymają na początku nowego roku szkolnego.

W przyszłą niedzielę odbędzie się w Nowem Dekanalny Festyn CARITAS. Przygotowany jest bardzo ciekawy program. Wystąpi kilka grup artystycznych (także z naszej parafii). Będą też inne atrakcje kulturalne, kulinarne oraz loteria fantowa. Natomiast o godz. 16.00 księża zagrają mecz piłkarski ze strażakami.

W tym tygodniu w piątek odwiedzę chorych z posługą sakramentalną, od godz. 10.00, a od godz. 16.30 będzie okazja do spowiedzi – szczególnie zapraszam dzieci, które w maju przyjęły I-szą Komunię Św.

Uczniowski Klub Sportowy „GAUDIUM” zaprasza dzisiaj kibiców do oglądania turnieju siatkówki żeńskiej. Początek, o godz. 14.00, na boisku przy szkole w Kamionce.

Nasz Parafialny Klub Sportowy BONUM oraz Uczniowski Klub Sportowy GAUDIUM zapraszają w okresie wakacji, chętnych chłopców na treningi w piłkę nożną – w poniedziałki i środy, o godz. 17.45 (na dużym boisku piłkarskim), a dziewczęta i panie na treningi w siatkówkę we wtorki i czwartki, o godz. 17.45 (na boisku przy szkole w Kamionce).

Przypominam, iż każdy kościół jest miejscem szczególnego szacunku i godnego zachowania. Obowiązują również stosowne stroje, aby uczcić powagę świętego miejsca. W okresie wakacji pilnujmy się więc, aby górna odzież miała rękawy do łokci, a dolna miała długość do kolan. Zakazane są wszelkie stroje o charakterze plażowym lub gimnastycznym.

Kto chciałby uczestniczyć w tym roku w pieszej pielgrzymce do Częstochowy, w dniach od 31 lipca do 13 sierpnia, to proszę o zgłoszenie się do mnie. W poprzednich latach chodziło z naszej parafii po kilka osób. Ks. proboszcz pójdzie w tym roku do Częstochowy po raz 30.

Ze stolika pod chórem można nabyć nowy numer czasopisma diecezjalnego „Pielgrzym”.

godz. 17.00 – o błogosławieństwo Boże dla Gabriela, z okazji urodzin

Wtorek, (Uroczyst. Św. Piotra i Pawła)

godz. 10.15 (ze względu na dojazd autobusem) – o zdrowie i błogosławieństwo Boże dla Piotra i rodziny

godz. 17.00 – za zm. ojca Pawła Zielińskiego oraz o błogosławieństwo Boże dla Piotra i Pawła