OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – II NIEDZIELA WIELKANOCNA – 30.03.2008
Dzisiejsza Niedziela Miłosierdzia jest świętem wszystkich osób angażujących się w dzieła dobroczynne w swoich środowiskach. Przy tej okazji dziękuję paniom z naszego CARITAS, za troskę o osoby najbiedniejsze. Wiele pożytecznych działań jest realizowanych przez Caritas. W przyszłą niedzielę odbędzie się kolejna zbiórka na dożywianie dzieci w szkołach.

W poniedziałek przeżywać będziemy w liturgii Uroczystość Zwiastowania Pańskiego (przeniesioną z 25 marca). Jest to zarazem Dzień Świętości Życia, podczas którego powinniśmy modlić się szczególnie w obronie ludzi, których życie zagrożone jest przez aborcję i eutanazję.

W środę mija trzecia rocznica śmierci papieża Jana Pawła II. Każdy z nas ma świadomość jaką wielką rolę odgrywał papież w dziejach współczesnego świata, jak wiele ma mu do zawdzięczenia nasza ojczyzna i każdy z nas. Niech w tych trudnych czasach ciągle dobitnie dociera do każdego z nas orędzie papieża, który nieustannie zachęcał nas, abyśmy stawali się lepszymi ludźmi. To będzie najlepszy dar każdego z nas dla papieża i wyraz pamięci o nim. W tym dniu, o godz. 10.00, zostanie odprawiona Msza Św. w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Rychławie, na którą zaproszeni są również mieszkańcy. Dzieci z tej szkoły zapraszają wszystkich również do obejrzenia montażu słowno – muzycznego, w środę, o godz. 17.00 w kościele.

W związku ze zmianą czasu, od kwietnia Msze Święte w dni powszednie będą odprawiane o godz. 17.00.

W miesiącu kwietniu papież prosi nas o modlitwę w intencji: „aby chrześcijanie, również w trudnych i złożonych sytuacjach współczesnego społeczeństwa, niestrudzenie głosili swoim życiem, że zmartwychwstanie Chrystusa jest źródłem nadziei i pokoju”. W tej intencji modlić się będzie wspólnota Żywego Różańca w przyszłą niedzielę, o godz. 10.00.

W pierwszej połowie kwietnia, przedstawiciele naszej parafialnej rady ekonomicznej, już po raz drugi będą odwiedzać wszystkie rodziny, z prośbą o wsparcie realizacji tegorocznej inwestycji, tzn., położenie kostki polbrukowej od drzwi kościoła do kostnicy. Całość działań związanych z położeniem kostki będzie kosztować 27 tys. zł. W pierwszej zbiórce lutowej zebrano kwotę 6292 zł, a więc to zadanie polecam wielkiej ofiarności wszystkich. Radnych parafialnych poproszę o odebranie zeszytów ze swoich rejonów z biura parafialnego.

16.00 – za zm. Wacława Pączka, w 30 rocznicę śmierci
godz. 17.00 – za zm. Krzysztofa Bruchwalskiego
godz. 10.00 – Msza w Szkole w Rychławie
godz. 17.00 – za zm. Genowefę Litkowską, w 1 rocznicę śmierci