OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – XIV NIEDZIELA ZWYKŁA – 2010.07.04

Dzisiaj panie z naszego CARITASU zbierają przed kościołem ofiary do skarbonek na rzecz zakupu zeszytów i przyborów szkolnych, które dzieci z biedniejszych rodzin otrzymają na początku nowego roku szkolnego.

W środę, o godz. 19.00, będzie dekanalne spotkanie Caritas w Warlubiu.

W tym tygodniu, w liturgii Kościoła, przeżywać będziemy: we wtorek – wspomnienie błog. Teresy Ledóchowskiej, a w czwartek – wspomnienie św. Jana z Dukli (kapłana).

Zakończyła się trzecia tegoroczna zbiórka ofiar na spłacenie zobowiązań wobec firmy, która położyła kostkę polbrukową od kostnicy do bramy cmentarnej. Z poszczególnych rejonów zebrano kwoty: Głodowo 270 zł., Milewo 287 zł., Rudawki 300 zł., Gajewo Zabudowania i Osiny 520 zł., Rychława i Rychławskie Pola (prawa strona) 570 zł., Twarda Góra i Milewko 790 zł., Kamionka i Kiwitkowo 940 zł., Rychława i Rychławskie Pola (lewa strona) 1055 zł., Sarnowo I i II 1320 zł. Serdecznie dziękuję wszystkim darczyńcom za złożone ofiary, a panom radnym za trud zbiórki. W sumie zebrano więc kwotę 6052 zł.

Dzisiaj zapraszam do Nowego, od godz. 14.00, na FESTYN DOBROCZYNNY organizowany przez Caritas z kilku parafii, na stadionie miejskim. Wystąpią m.in. grupy muzyczne i taneczne z naszej parafii, z Nowego i ze Skarszew. Będą też różne atrakcje kulinarne oraz loteria fantowa. Natomiast o godz. 16.00 księża zagrają mecz piłkarski ze strażakami. Zapraszam do licznego udziału.

Ze stolika pod chórem można nabyć ciekawe czasopismo religijne dla dzieci „Mały Pielgrzym”, a należność – 2 zł. proszę wrzucić do skarbonki św. Antoniego. Z tego stolika można też już nabyć kalendarz na 2011 rok ze zdjęciami papieża Jana Pawła II – koszt 1 egzemplarza – 3 zł. i proszę także wrzucić do skarbonki św. Antoniego.

godz. 17.00 – za zm. Mariannę i Jana Dzioba

godz. 17.00 – o zdrowie dla brata Janka

godz. 17.00 - za zm. Franciszka Szeflera

godz. 17.00 – za zm. Wacławę, w 4 rocznicę śmierci