OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – XXI NIEDZIELA ZWYKŁA – 2010-08-22

W środę przypada 12 rocznica śmierci ks. proboszcza Andrzeja Bławata. Wszyscy uświadamiamy sobie, jaką rolę odegrał ten kapłan w budowaniu wspólnoty parafialnej i tej świątyni. Wyrazy wdzięczności i przywiązania dają parafianie m.in. troszcząc się przez cały rok o grób swojego ks. proboszcza, ale też kontynuując wszelkie dobre dzieła przed laty rozpoczęte. Zapraszam do udziału we Mszy Św., w środę, o godz. 17.00, w jego intencji.

We wtorek będziemy przeżywać w liturgii Święto św. Bartłomieja Apostoła, natomiast w czwartek Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. W tym dniu na Jasnej Górze i we wszystkich polskich kościołach zostaną odnowione Jasnogórskie Śluby Narodu. Msze Św. będą w tym dniu o godz. 10.15 i 17.00. Zachęcam do licznego udziału.

W piątek Kościół wspomina w liturgii św. Monikę, a w sobotę - św. Augustyna (biskupa i doktora Kościoła).

Związek małżeński pragną zawrzeć: Krzysztof Bartołd, stanu wolnego, zamieszkały Rychława 23 oraz Barbara Kucharzyk, stanu wolnego, zamieszkała Twarda Góra 7. Jest to ich zapowiedź pierwsza. Ktokolwiek wiedziałby o jakichkolwiek przeszkodach małżeńskich, ma obowiązek w sumieniu poinformować o nich ks. proboszcza.

W sobotę, 28 sierpnia, odbędą się w naszej parafii dożynki. Podczas Mszy Świętej, o godz. 16.00, będziemy mieli okazję, aby podziękować za tegoroczne plony i prosić Boga o pomoc w dalszych rolniczych działaniach. W procesji z darami zostaną złożone wieńce z 2 rejonów parafii i chleby dożynkowe. Zapraszam na tę Mszę szczególnie wszystkich rolników z rodzinami (!). Po Mszy Św., na placu przykościelnym, rozpocznie się część kulturalno – sportowa. Szczegółowy program można przeczytać na plakatach w kruchcie kościoła lub w sklepach. W siatkówkę rywalizować będą drużyny mężatek i panien oraz chłopcy i panowie z Kamionki i Rychławy z okolicami. Chętne do gry mężatki proszone są o zgłoszenie się do p. Urszuli Drost, a panny do Mileny Głąb. Siatkarze z Rychławy i okolic mogą zgłosić się do p. Daniela Bieńkowskiego, a z Kamionki do mnie. Rywalizować też będą między sobą strażacy z Kamionki i Rychławy w konkurencjach pożarniczych. W części kulturalnej wystąpią nasze parafialne grupy muzyczne: zespoły młodzieżowe „FLORENTER” i „CENTENUM”, młodzieżowa grupa taneczna „RESPEKT”. Podczas Mszy Św. będzie grać orkiestra z Piaseczna i później przedstawi koncert przed kościołem. Uświetnią swoim występem festyn również zespoły ze Skarszew „Lux Dei” oraz „Kanaan” grający podczas kończącej festyn zabawy ludowej. W związku z tym, że jest to jeszcze miesiąc sierpień, to będziemy mieli okazję pokazać, jak potrafimy radośnie bawić się bez alkoholu. Będą też różne stoiska spożywcze obsługiwane przez panie z CARITASU oraz loteria fantowa prowadzona przez młodzież. Dochód z tych różnorakich działań zostanie przeznaczony na zakup zeszytów i przyborów szkolnych dla dzieci z najuboższych rodzin z naszej parafii.

Ze stolika pod chórem można nabyć nowy numer czasopisma diecezjalnego „Pielgrzym”, a należność wrzucić do skarbonki św. Antoniego.

godz. 17.00 – za zm. Tadeusza Talińskiego

godz. 17.00 – za zm. księży proboszczów Andrzeja Bławata i Andrzeja Darznika (intencja od Żywego Różańca)

godz.17.00 – za zm. ks. proboszcza Andrzeja Bławata, w 12 rocznicę śmierci

Czwartek, (Urocz. Matki Bożej Częstochowskiej)

godz. 10.15 –

godz. 17.00 – o zdrowie i błogosławieństwo Boże dla Kazimierza

godz. 17.00 – za zm. Barbarę Sikora, w 5 rocznicę śmierci

godz. 14.00 – o zdrowie i błogosławieństwo Boże dla Renaty, z okazji 50. urodzin

godz. 16.00 - Msza dożynkowa w intencji rolników: dziękczynna za tegoroczne plony i z prośbą o dalsze błogosławieństwo Boże

Niedziela, 29 sierpnia

godz. 7.20 - za zm. Irenę i Zygmunta Dereszkiewicz oraz Barbarę, Bernadetę i Łucję Targowskie

godz. 9.00 –

godz. 10.30 – o zdrowie i błogosławieństwo Boże dla Jadwigi i rodziny

godz. 17.00 - Msza Św. w Ośrodku „GRAFIKI” w Głodowie

PROGRAM DOŻYNEK PARAFIALNYCH

KAMIONKA - SOBOTA – 28.08.2010

16.00- MSZA ŚWIĘTA (z poświęceniem wieńców żniwnych i bochenków
chleba, występ orkiestry z Piaseczna)

17.00 – 2.00 - FESTYN LUDOWY na placu przykościelnym

CZĘŚĆ KULTURALNA

- 17.00- koncert orkiestry z Piaseczna

- 17.40- zespół „Florenter” z Kamionki

- 18.30- grupa taneczna „Respekt” z Kamionki

- 18.50- zespół „Centenum” z Kamionki

- 19.30- zespół „Lux Dei” ze Skarszew

- 21.00- 2.00- zabawa ludowa (przy zespole „Kanaan” ze Skarszew)

CZĘŚĆ SPORTOWO – REKREACYJNA

- 17.00- mecz siatkarski kobiet Mężatki – Panny

- 18.00- zawody strażackie pomiędzy OSP Kamionka i OSP Rychława

- 19.00- mecz siatkarski mężczyzn Kamionka – Rychława

Ponadto będą rozmieszczone stoiska spożywcze, w których będzie można zakupić m.in. napoje ciepłe i zimne, ciasto, kiełbaski. Podczas imprezy zostanie przeprowadzona loteria fantowa (podsumowanie o godz. 20.30). DO RADOSNEGO SPĘDZENIA CZASU SERDECZNIE ZAPRASZAJĄ ORGANIZATORZY: ks. proboszcz Andrzej Taliński, Stowarzyszenie św. brata Alberta ze Smętowa oraz członkowie Caritas, Chóru, Zespołów Młodzieżowych i Parafialnego Uczniowskiego Klubu Sportowego „BONUM” z Kamionki.

Dodane przez parafia dnia August 20 2010 23:43:00 1492 Czytań · Drukuj