OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – XXV NIEDZIELA ZWYKŁA – 19.09.2010

W liturgii Kościoła będziemy w tym tygodniu przeżywać: we wtorek – Święto św. Mateusza (Apostoła i Ewangelisty), w czwartek – wspomnienie św. ojca Pio (kanonizowanego w 2002 roku przez papieża Jana Pawła II).

Dziękuję uczestnikom ósmej pieszej pielgrzymki z Kamionki do Piaseczna. W sumie w naszej grupie maszerowało 90 osób z naszej parafii i z parafii Lalkowy. Dziękuję osobom pełniącym funkcję porządkowych, śpiewającym i prowadzącym modlitwy, niosącym głośniki, krzyż i tablicę z nazwą naszej parafii, kierowcy jadącemu asystującym grupie samochodem, panom przewożącym bagaże, osobom organizującym Apel Jasnogórski dla naszej parafii – transmitowany przez diecezjalne Radio GŁOS.

Dzisiaj, o godz. 15.00, w kościele w Nowem rozpoczyna się kurs przedmałżeński. Do udziału w nim zobowiązane są osoby, które nie posiadają jeszcze takiego dokumentu, a zamierzają zawrzeć związek małżeński w tym lub przyszłym roku.

Za tydzień Uczniowski Klub Sportowy GAUDIUM z Kamionki zaprasza chętne drużyny męskie z różnych miejscowości do udziału w turnieju siatkarskim. Początek rozgrywek na boisku przykościelnym od godz. 13.00. Chętne drużyny powinny się zgłosić o godz. 12.30.

W październiku jest okazja do wyjazdu na pielgrzymki autokarowe. W sobotę, 2 października, jest organizowana 1-dniowa pielgrzymka do sanktuarium w Oborach k. Golubia Dobrzynia. Koszt od 1 osoby – 25 zł. Natomiast w dniach 5 i 6 października organizowana jest pielgrzymka do Lichenia i Częstochowy. Koszt tej 2-dniowej pielgrzymki wynosi 110 zł. Również ks. proboszcz uda się na te pielgrzymki. Chętne osoby na te pielgrzymki mogą zgłaszać się po bliższe informacje i zapisywać się w biurze parafialnym.

Ze stolika pod chórem można nabyć nowe kalendarze ścienne na przyszły rok, ze zdjęciem naszego kościoła. Opłata za 1 sztukę 1,5 zł. – należy ją wrzucić do skarbonki św. Antoniego. Podobnie też należność 2 zł. za nowy numer czasopisma diecezjalnego „Pielgrzym”.

godz. 17.00 – za zm. Jana Surmę, w 25 rocznicę śmierci

godz. 17.00 – za zm. Franciszka Lewandowskiego

godz. 17.00 –

godz. 16.30 – za zm. Agatę i Franciszka Piechockich w rocznicę urodzin, Władysława Głąb oraz Lucynę Szmit