OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA – 2010-10-17

W przyszłą niedzielę rozpocznie się Tydzień misyjny. Kolekta przeznaczona będzie na cele misyjne.

W tym tygodniu, w liturgii Kościoła, będziemy przeżywać: w poniedziałek Święto – św. Łukasza Ewangelisty, w środę – wspomnienie św. Jana Kantego (kapłana), w czwartek – błog. Jakuba Strzemię (biskupa).

W środę, po Mszy wieczornej, zapraszam do plebanii na spotkanie rodziców dzieci z klas II przygotowujących się do I-szej Komunii Św., a same dzieci zapraszam na spotkanie w sobotę, o godz. 10.00.

W październiku, w naszym kościele różaniec jest odmawiany codziennie, po Mszy Świętej wieczornej, a w niedzielę po Mszy Świętej, o godz. 10.30. Zachęcam też do odmawiania różańca w swoich domach lub przy przydrożnych kaplicach.

W październiku odbył się konkurs na zrobienie najładniejszego różańca z dowolnych materiałów. Najlepsze prace, z dostarczonych kilkudziesięciu różańców, można podziwiać na wystawie w kościele. Wyczytane osoby, które wykonały najpiękniejsze różańce lub otrzymały wyróżnienie zapraszam po Mszy Św. do biura parafialnego po nagrody. W kategorii klas od I do III najlepszy różaniec wykonała Paulina Lipska z kl. I ze szkoły w Kamionce, II miejsce zajął Mateusz Żurawski ze szkoły w Kamionce, a III miejsce Aleksandra Zaremba ze szkoły w Rychławie. Wyróżnienia zdobyli Jakub Kujawski i Kamila Kotowska ze szkoły w Kamionce oraz Patryk Kołodziejczak i Anna Bojanowska ze szkoły w Rychławie. W kategorii klas od IV do VI najlepszy różaniec wykonał Maciej Kaszubowski z klasy V ze szkoły w Rychławie, II miejsce zajął Michał Kotłowski z klasy V ze szkoły w Kamionce, a III miejsce Miłosz Kirszenstein ze szkoły w Rychławie. Wyróżnienia zdobyli Izabela Olkowska i Sebastian Szczygieł ze szkoły w Rychławie, Karina Klejna, Dominika i Klaudia Grotha ze szkoły w Kamionce oraz uczestnicy WTZ z Lalków.

Zbliża się uroczystość Wszystkich Świętych. Przy wyjściu z kościoła można zabrać ze stolika specjalne druki, na których możemy wypisać nazwiska i imiona osób, za które w sposób szczególny chcemy się pomodlić. W uroczystość Wszystkich Świętych zostanie odprawiona Msza zbiorowa
za wszystkich polecanych zmarłych, o godz. 10.30. W miesiącu listopadzie kartki te będą odczytywane podczas każdej Mszy Świętej, a kto pragnie, aby za daną osobę modlitwa odbywała się przez cały rok, to proszę o zaznaczenie z boku na kartce godziny Mszy Niedzielnej, podczas której mamy się wspólnie modlić. Po każdej Mszy Świętej można wypisane kartki przynieść do biura parafialnego.

Ze stolika pod chórem można nabyć nowy numer czasopisma diecezjalnego „Pielgrzym”, a należność – 2 zł. – proszę wrzucić do skarbonki św. Antoniego.

godz. 16.00 – za zm. brata Jana Pawlaka

godz. 16.00 – za zm. Zenona Chmieleckiego oraz rodziców Chmieleckich i Szczepińskich

godz. 16.00 – za zm. Klemensa Gniewkowskiego, w rocznicę urodzin

godz. 16.00 – za zm. rodziców Ciesielskich oraz siostry i braci