OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA – 2010-10-31

Początek listopada skłania nas wszystkich do zadumy nad przemijalnością życia ludzkiego. Staniemy nad mogiłami bliskich zmarłych, pragnąc im podziękować za dobro od nich otrzymane i wyprosić dla nich, poprzez modlitwę, łaskę życia w niebie. W dniach, od 1 do 8 listopada, można dostąpić odpustu zupełnego, codziennie jeden raz, za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie dowolnej modlitwy za zmarłych.

W Uroczystość Wszystkich Świętych, Msze Święte będą w porządku niedzielnym. Po Sumie, o 10.30, udamy się na cmentarz, aby nad grobami bliskich odprawić stosowne nabożeństwo. Ta Msza Św., o godz. 10.30, będzie Mszą Zbiorową, w intencji wszystkich zmarłych parafian, szczególnie tych,o których chcemy pamiętać poprzez wypisanie na kartkach. Wypisane kartki z nazwiskami zmarłych można jeszcze przynosić do biura parafialnego. Już za tydzień będą odczytywani zmarli, których nazwiska są umieszczone na kartkach przyniesionych do biura parafialnego w tych dniach. Dziękuję strażakom z Kamionki za całoroczne dbanie o porządek na cmentarzu. Wszystkich proszę o godne zachowanie na tym poświęconym miejscu. Przypominam, iż na cmentarzu obowiązuje regulamin ustalony zgodnie z prawem państwowym. W przypadku śmierci kogoś bliskiego rodzina wykupuje miejsce do pochówku, którym ma się opiekować przynajmniej przez 20 lat. Opłaty cmentarne przeznaczone są m.in. na wywóz śmieci z cmentarza i oraz pobór wody. Także o położeniu pomników nagrobnych lub zmianach przy nich należy poinformować ks. proboszcza, który jest odpowiedzialny za opiekę nad cmentarzem przed władzami.

We wtorek, w Dzień Zaduszny, będziemy modlić się przede wszystkim w intencji zmarłych z naszych rodzin, którzy przebywają w czyśćcu i liczą na naszą pomoc w dostaniu się do nieba. Msze Św. w tym dniu będą o godz. 10.15 i 16.00.

W listopadzie papież prosi wszystkich o modlitwę w intencji: „aby ofiary narkomanii i wszystkich innych form uzależnienia, przy wsparciu wspólnoty chrześcijańskiej, znalazły w mocy Boga Zbawiciela siłę potrzebną do radykalnej odmiany życia”.

Za tydzień, panie z naszego Caritasu, będą zbierać ofiary do skarbonek na dożywianie dzieci w szkołach.

Różaniec wspólnoty Żywego Rożańca będzie w przyszłą niedzielę, o godz. 10.00.

W czwartek, w liturgii Kościoła, będziemy przeżywać wspomnienie św. Karola Boromeusza (biskupa).

W piątek, od godz. 10.00, odwiedzę chorych z comiesięczną posługą sakramentalną.

Dzieci z klas III, które w tym roku przyjęły I-szą Komunię Św. oraz młodzież przygotowującą się do bierzmowania, zapraszam do comiesięcznej spowiedzi św. – w piątek, o godz. 15.00.

Po liczeniu frekwencji w minioną niedzielę okazało się, że we Mszy Św. uczestniczyło 441 osób (czyli tylko 35% wiernych z naszej parafii). Do Komunii Św. przystąpiły 184 osoby. Wszyscy powinni się postarać, aby przynajmniej członkowie naszych rodzin systematycznie praktykowali udział w niedzielnych i świątecznych Mszach Św.

Zbliża się rocznica odzyskania niepodległości przez naszą ojczyznę po długich latach zaborów. Parafia nasza organizuje ciekawe wydarzenie artystyczne. W najbliższą sobotę, od godz. 11.00, odbędzie się w remizie w Kamionce II Międzygminny Konkurs Poezji i Pieśni Patriotycznej. Przyjadą do nas recytatorzy, zespoły i chóry z różnych miejscowości. Zapraszam wszystkich parafian do przyjścia na to działania kulturalne. Gminne obchody Święta Niepodległości będą w Smętowie.

Młodzież gimnazjalną, przygotowującą się do sakramentu bierzmowania zapraszam na spotkanie w przyszłą niedzielę, po Mszy Św., o godz. 10.30.

Ze stolika pod chórem można nabyć czasopismo „Pielgrzym”. Opłata wynosi 2 zł. i ją można wrzucić do skarbonki św. Antoniego.

Poniedziałek (Uroczystość Wszystkich Świętych)

godz. 7.20 – za zm. Jana Szuckiego oraz Feliksa i Franciszka Nabakowskich

godz. 9.00 – za zm. Jana Koniarskiego, w rocznicę śmierci

godz. 10.30 – Msza zbiorowa za zmarłych