OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA –7.11.2010

Dzisiaj, panie z naszego Caritasu, zbierają ofiary do skarbonek na dożywianie dzieci w szkołach.

Młodzież gimnazjalną, przygotowującą się do sakramentu bierzmowania zapraszam na spotkanie dzisiaj, po Mszy Św., o godz. 10.30, będzie również spotkanie za tydzień.

W tym tygodniu, w liturgii Kościoła będziemy przeżywać: we wtorek – święto Rocznica Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej, w środę – wspomnienie św. Leona Wielkiego (papieża i doktora Kościoła), w czwartek – wspomnienie św. Marcina z Tours (biskupa), w piątek wspomnienie św. Jozafata Kuncewicza (biskupa i męczennika), w sobotę - św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna (pierwszych męczenników polskich).

W czwartek będziemy przeżywać w naszej ojczyźnie rocznicę odzyskania niepodległości spod długich zaborów. Pamiętajmy, że krwi przelanej przez wiele pokoleń dzielnych Polaków nie możemy zmarnować i powinniśmy aktywnie włączać się w przemianę życia w naszej ojczyźnie. Zadaniem na dziś każdego z nas jest zagospodarowanie tej wolności, którą wywalczyli dla nas nasi przodkowie. Wolne w tym dniu mają wszystkie szkoły i prawie wszystkie zakłady pracy. Zapraszam więc do udziału we Mszach Św. o godz. 7.20, 8.30 i 16.00 w kościele w Kamionce. Ta Msza Św., o godz. 16.00, zostanie ofiarowana w intencji ojczyzny. Gminne obchody tej uroczystości odbędą się w Smętowie. O godz. 10.00 będzie Msza Św., a po niej przejście do gimnazjum na uroczystą akademię. Wystąpią podczas niej m.in. laureaci Międzygminnego Konkursu Poezji i Pieśni Patriotycznej, a też będzie okazja wspólnie pośpiewać pieśni patriotyczne. Będzie zorganizowany specjalny dowóz do Smętowa Warto, aby starsze pokolenie wdrażało kolejne pokolenia w przeżywanie we właściwy sposób ducha patriotycznego. Jeśli ktoś posiada flagę państwową, to wskazane byłoby wywiesić przed domem.

Dzieci z klas II zapraszam na spotkanie do plebanii w sobotę, o godz. 10.00.

Ze względu na jesienno – zimową pogodę nie będzie już treningów na dworze naszego Parafialnego Uczniowskiego Klubu Sportowego „BONUM”. Udało się jednak załatwić, dla dzieci i młodzieży korzystających systematycznie z treningów, możliwość skorzystania raz w tygodniu z sali gimnastycznej w gimnazjum w Smętowie – w każdy wtorek. Na zmianę będą mogli wyjechać na treningi w piłkę nożną chłopcy oraz na treningi w siatkówkę chętne dziewczęta i osoby dorosłe. Grafik kolejnych wyjazdów na salę gimnastyczną został wywieszony na plakacie w kruchcie kościoła. Zwracam się z prośbą do osób, które chciałyby pomóc w dowozie dzieci i młodzieży na te treningi. Warto poświęcić trochę czasu dla młodego pokolenia, aby mogło zdrowo i kulturalnie się rozwijać, a przy okazji można też samemu pograć w piłkę. Pierwszy wyjazd na trening siatkarski będzie z dziewczętami i paniami we wtorek, o godz. 16.45, sprzed kościoła, a tydzień później będzie wyjazd dla chętnych chłopców do gry w piłkę nożną.

godz. 16.00 – za zm. Felicję i Leona Balewskich, w rocznicę śmierci Leona

godz. 16.00 – za zm. Piotra Muszyńskiego

godz. 16.00 – za zm. Henryka, Walentego, Jana, Romana Wiśniewskich

czwartek (Święto Niepodległości):

godz. 7.20 – za zm. Jadwigę i Telesfora Klein oraz braci Edwarda i Tadeusza

godz. 8.30 (!)– za zm. Bolesława Stępień, w rocznicę urodzin oraz z rodziny Stępień i Szefler

godz. 16.00 – o błogosławieństwo Boże dla ojczyzny i nagrodę wieczną dla poległych w walce o jej wolność

godz. 16.00 – za zm. Marię i Bolesława Chmieleckich

godz. 16.00 – za zm. Zofię Słaboszewską