OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – UROCZYSTOŚĆ BOŻEGO NARODZENIA – 25.12.2010

„W tym dniu wspaniałym wszyscy się radujmy” – niech spełnią się wszystkie życzenia, które składaliśmy sobie nawzajem; niech miłość, radość, pokój, które Chrystus przyniósł przychodząc na ziemię zagoszczą, na stałe w naszych rodzinach; niech każdy z nas nauczy się przezwyciężać grzechy i nałogi, niech w sercach ludzi ubogich, chorych i bezrobotnych wzrośnie nadzieja na lepsze jutro. Bądźmy tacy dobrzy dla siebie nawzajem przez cały rok, jak w wieczór wigilijny.

W I-sze Święto Bożego Narodzenia Msze Święte zostaną odprawione o godz. 9.00 i 10.30. Natomiast w II-gie Święto, porządek będzie taki, jak w każdą niedzielę, tzn. o godz. 7.20, 9.00 i 10.30. Ofiary przez nas złożone w tym dniu, wesprą Katolicki Uniwersytet Lubelski. Natomiast ofiary złożone przy żłóbku będą przeznaczone na pomoc dla misji katolickich.

Słodycze składane w sklepach spożywczych do kartonów Caritas, zostały przekazane do szkół w Kamionce i w Rychławie oraz przedszkola w Rychławie. Wszystkim ofiarodawcom serdecznie dziękujemy.

„Bóg zapłać” też składam panu Edwardowi Kwiczorowi za ofiarowanie choinek, państwu Drost i Kaszubowskim za ofiarowanie nowych lampek oraz bombek i udekorowanie choinek, a paniom Marii Bieńkowskiej i Marii Koniarskiej za przygotowanie dla nas pięknego żłóbka.

Pięknym i ciekawym znakiem naszego przeżywania Świąt jest masowe ozdobienie swoich domów i ogrodów kolorowymi lampkami. Warto wieczorem przejechać się główną ulicą przez Kamionkę i Rychławę, a także zajrzeć na boczne osiedla oraz miejscowości i podziwiać przygotowane wystroje. Przypominam o nagrodzie ks. proboszcza dla najpiękniejszej dekoracji.

W okresie Bożego narodzenia odbywa się tradycyjna kolęda, czyli wizyta duszpasterska. Jest ona zawsze szansą dla kapłana i wiernych, aby się lepiej poznać, porozmawiać o nurtujących rodzinę problemach. Będzie też okazja uzupełnić dane w kartotece parafialnej. Chciejmy w komplecie przeżywać tę szczególną, religijną uroczystość domową. Stół powinien przykryty być białym obrusem, a na nim krzyż, świece, Pismo Święte i woda święcona oraz zeszyty od religii dzieci i młodzieży szkolnej. Jeśli gdzieś rodzina nie dysponuje wodą poświęconą, to proszę o podpowiedzenie na początku, aby można było ją poświęcić. Jeśli, którejś rodzinie nie pasuje wyznaczony termin, to proszę o zgłoszenie się do mnie i na końcu stycznia odwiedzę ją. Serdecznie dziękuję za składane przy tej okazji ofiary. Będę też miał przy sobie kalendarz do intencji mszalnych – można będzie zarezerwować dowolne terminy na cały rok. Chciejmy skorzystać z tej okazji, aby pamiętać w modlitwie o swoich bliskich zmarłych, w intencji zdrowia i błogosławieństwa Bożego dla swojej rodziny, rocznic ślubów, urodzin czy imienin – z pewnością taka pamięć i prezent jest niezwykle ważną sprawą. Tak, jak było w ubiegłych latach, proszę o pojazdy na niektóre trasy kolędowe, aby kierowcy wskazali kolejne adresy do odwiedzin. W czasie kolęd Msze Święte będą odprawiane przeważnie godzinę przed rozpoczęciem kolędy.

Plan tegorocznych kolęd przedstawia się następująco (a jest również wywieszony na gazetce w kruchcie):

28 XII, wtorek - godz. 11.00 – Twarda Góra (domy jednorodzinne - początek od drogi do Przyn)

29 XII, środa - godz. 11.00 – Rychławskie Pola (lewa strona)

30 XII, czwartek - godz. 11.00 – Gajewo Zabudowania

2 I, niedziela - godz. 12.00 – Sarnowo I

3 I, poniedziałek - godz. 14.00 - Sarnowo II

5 I, środa - godz. 14.00 – Rudawki

8 I, sobota - godz. 15.00 - Twarda Góra (domy kolejowe)

9 I, niedziela - godz. 12.00 – Rychława (lewa strona)

10 I,poniedziałek - godz. 14.00 – Osiny

12 I, środa - godz. 14.00 – Kiwitkowo

15 I, sobota - godz. 15.00 - Milewo (Wybudowania i blok)