OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – IV NIEDZIELA ZWYKŁA – 30.01.2011

W miesiącu lutym papież prosi nas o modlitwę w intencji: „ Aby tożsamość rodziny była szanowana przez wszystkich i aby była uznawana jej niezastąpiona wartość dla całego społeczeństwa”. W tej intencji członkowie Żywego Różańca odmówią różaniec wspólnotowy w przyszłą niedzielę, o godz. 10.00.

W środę przypada wielkie Święto Ofiarowania Pańskiego, zwane też Świętem Matki Bożej Gromnicznej - na Msze Św., które będą odprawione o godz. 10.00 oraz o godz. 16.00 przynieśmy duże świece, które zostaną poświęcone. W czwartek będziemy wspominać w liturgii św. Błażeja - biskupa i męczennika. Uznawany jest on za patrona osób chorych na choroby gardła. W związku z tym, podczas Mszy Św. zostanie udzielone specjalne błogosławieństwo osobom, które odczuwają różnorakie dolegliwości związane z gardłem.

W I-szy piątek miesiąca będziemy wynagradzać Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za grzechy nas wszystkich. W tym dniu odwiedzę chorych z posługą sakramentalną od godz. 10.00, a od godz. 15.00 będzie specjalna okazja do spowiedzi świętej. Szczególnie zapraszam dzieci z klas III, które w minionym roku przyjęły I-szą Komunię Św. oraz młodzież, która przygotowuje się do sakramentu bierzmowania.

Dzieci z klas II, przygotowujące się do przyjęcia I-szej Komunii Św., zapraszam na kolejne spotkanie do plebanii w sobotę, o godz. 10.00 - a młodzież gimnazjalna, przygotowująca się do sakramentu bierzmowania będzie miała swoje spotkanie dzisiaj i w przyszłą niedzielę, po Mszy Św., o godz. 10.30. Wizytacja ks. biskupa w naszej parafii, wraz z udzieleniem sakramentu bierzmowania, będzie 14 kwietnia. Rodziców dzieci komunijnych zapraszam na zebranie do plebanii w czwartek, o godz. 16.30.

W przyszłą niedzielę, panie z naszego CARITASU będą zbierać ofiary na dożywianie dzieci w szkołach w Kamionce i Rychławie.

Zakończył się okres kolęd. Z tej okazji chciałbym serdecznie podziękować za okazaną życzliwość. Dziękuję za serdeczną atmosferę w domach, za dzielenie się swoimi różnymi troskami i radościami. Dziękuję kierowcom, którzy wozili mnie po różnych trasach kolędowych; dziękuję rodzinom, które podjęły proboszcza i ministrantów poczęstunkiem, a także za składane przy tej okazji ofiary. W sumie miałem okazję wstąpić do 315 miejsc, w których mieszkało 389 rodzin. Nie przyjęto kolędy w 29 miejscach w naszej parafii (rok wcześniej w 27 miejscach - większość tej grupy stanowili mężczyźni zaniedbani, żyjący samotnie i borykający się z problemami alkoholowymi – chociaż szkoda, że nie chcieli skorzystać z porady kapłana, co do polepszenia swojego życia). Jest w naszej parafii 36 par żyjących w związkach niesakramentalnych (rok wcześniej 36), w tym 10 nie mających trwałej przeszkody, które mogłyby wziąć ślub kościelny, ale w mało odpowiedzialny sposób podchodzą do wypełniania swoich życiowych zadań – wszystkie te 72 osoby mają przeszkody kanoniczne, aby przystępować do sakramentów spowiedzi i Komunii Św. Rodziny tych osób powinny bardziej zdecydowanie nakłaniać takie osoby do dojrzałej postawy. Po podliczeniu kolędowym wszystkich mieszkańców okazało się, że liczba członków naszej wspólnoty parafialnej wynosi obecnie 1272 osób (w ciągu roku liczba wzrosła więc o 7 osób). Spora grupa osób rzadko korzysta z praktyk kościelnych, choć podczas kolędy obiecali wzmożyć częstotliwość swojego uczestnictwa w niedzielnych Mszach Św. Okazało się także, że z naszej parafii 58 osób obecnie przebywa lub czasowo wyjeżdża do pracy za granicą (rok wcześniej takich osób było 56).

Wszystkie chętne osoby, które chciałyby zarezerwować sobie miejsca siedzące w ławkach poproszę o zgłoszenie się do biura parafialnego.

Na początku lutego odbędzie się pierwsza tegoroczna zbiórka na nasze cele parafialne. Nasi radni parafialni odwiedzą wszystkie domy z prośbą o złożenie ofiar na tegoroczne inwestycje parafialne. Pierwszą inwestycją będzie zbudowanie pomnika papieża Jana Pawła II przed naszym kościołem. Została przez radnych zatwierdzona wersja pomnika i miejsce usytuowania. Można zobaczyć wizualizację na plakacie w kruchcie kościoła. Będzie to hołd naszej parafii dla naszego wielkiego rodaka i znak dla przyszłych pokoleń, że my właśnie byliśmy pokoleniem Jana Pawła II i mieliśmy szczęście ubogacać się jego osobowością i nauczaniem. Pomnik będzie uroczyście poświęcony w dniu beatyfikacji 1 maja. Członków parafialnej rady ekonomicznej poproszę o odebranie zeszytów ze swojego rejonu. Dziękuję im za trud przeprowadzenia zbiórki, a wszystkim za składane ofiary!

W związku z beatyfikacją Jana Pawła II ks. proboszcz z Pieniążkowa organizuje pielgrzymkę autokarową do Rzymu (a też m.in. do Wenecji), w dniach od 28 kwietnia do 4 maja. Koszt 1750 zł. Bliższe informacje można przeczytać na plakacie w kruchcie kościoła i też szybko zgłosić swoją chęć wyjazdu w Pieniążkowie.

Jednym z dokumentów, który narzeczeni powinni złożyć, pragnąc zawrzeć związek małżeński w kościele, jest świadectwo ukończenia tzw. kursu przedmałżeńskiego. Narzeczeni, którzy w tym roku pragną zawrzeć związek małżeński, mogą wziąć udział w takim kursie, który rozpoczyna się w niedzielę, 6 lutego, w kościele w Warlubiu, o godz. 15.00.

Ze stolika pod chórem można nabyć kolejny numer bardzo ciekawego czasopisma religijnego pt.” „Miłujcie się”. Koszt 3 zł. – proszę wrzucić do skarbonki św. Antoniego.

godz. 16.00 – za zm. rodziców Bronisławę i Józefa oraz zm. Leokadię

godz. 16.00 –

środa, (Święto Matki Bożej Gromnicznej)

godz. 10.00 – za zm. Marię i Gracjana Partyka oraz zm. z rodziny