OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 2011.03.13

Nabożeństwa wielkopostne w naszym kościele odbywają w następującym czasie: Droga Krzyżowa - w każdy piątek o godz. 16.00 (bezpośrednio po niej Msza Święta), a Gorzkie Żale w niedzielę, o godz. 10.00. Za pobożne uczestnictwo w tych nabożeństwach i odmówienie modlitw w intencji papieża można uzyskać odpust zupełny, który możemy ofiarować za swoich bliskich zmarłych lub nawet za siebie samego, pragnąc skrócenia okresu przyszłego przebywania w czyśćcu.

Rozpoczyna się również czas wielkanocnej spowiedzi i Komunii Świętej. Zgodnie z tradycją, która od lat obowiązuje w naszej diecezji, wszystkie osoby korzystające ze spowiedzi zobowiązane są w tym okresie oddać swoją kartkę przy konfesjonale. Stosowne kartki można odbierać w biurze parafialnym.

W środę, w 16 dzień miesiąca, zapraszam do kościoła na Apel Jasnogórski o godz. 21.00, aby wspólnie modlić się w intencjach papieskich i dziękować za dar beatyfikacji papieża Jana Pawła II.

W sobotę przypada w liturgii uroczystość św. Józefa, Oblubieńca Najśw. Maryi Panny. Zachęcam do udziału w tym dniu we Mszy Św. i zachowania świętego charakteru tego dnia także w domach. Jest to dzień modlitw szczególnie za mężów i ojców, aby we właściwy sposób wypełniali swoje powołanie do życia rodzinnego.

Spotkanie dzieci komunijnych będzie w plebanii w sobotę, o godz. 10.00, a młodzież przygotowująca się do bierzmowania będzie miała swoje spotkanie w przyszłą niedzielę, po Mszy Św., o godz. 10.30.

W minioną niedzielę panie z Caritasu zebrały do skarbonek kwotę 220 zł. na dożywianie dzieci w szkołach. Kolekta w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na wsparcie Wyższego Seminarium Duchownego w Pelplinie.

Związek małżeński pragną zawrzeć: Tobiasz Kamiński, kawaler, zamieszkały Kalisz, Aleja Wojska Polskiego 36/48 oraz Daria Grochowska, panna, zamieszkała Rychława 6. Jest to ich zapowiedź druga.

Przygotowując się do beatyfikacji papieża Jana Pawła II możemy włączyć się w różne ciekawe działania. Zachęcam dorosłych, ale też dzieci i młodzież do obejrzenia w kinie w Starogardzie Gdańskim filmu o Janie Pawle II, pt.: „Szukałem Was”. Jest to piękny i wzruszający film o działalności papieża w różnych zakątkach świata. Wyjazd nastąpi w środę, 23 marca, o godz. 16.30. Koszt biletu i przejazdu autokarem od 1 osoby wynosi 20 zł. – zapisywać się już można w biurze parafialnym w tym tygodniu.

Szkoła Podstawowa im. papieża Jana Pawła II w Rychławie organizuje 5-dniową wycieczkę autokarową szlakiem papieża Jana Pawła II w Karkonoszach. W programie m.in. zwiedzanie Karpacza, Szklarskiej Poręby, wejście na górę Śnieżkę, zwiedzanie Skalnego Miasta w Czechach. Wycieczka odbędzie się w dniach od 23 do 27 maja. Koszt od jednej osoby 480 zł. Chętne osoby mogą zapisać się i zgłosić po bliższe informacje do pani dyrektor szkoły.

Ze stolika pod chórem można nabyć nowy numer czasopisma diecezjalnego „Mały Pielgrzym”. Należność 2,5 zł. proszę wrzucić do skarbonki św. Antoniego.

godz. 16.00 – za zm. Mariannę i Franciszka Lubomskich

godz. 16.00 – za zm. Józefa Ormanin

godz. 16.00 – w pewnej intencji

godz. 16.00 – o zdrowie i błogosławieństwo Boże