OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 2011.03.27

Dzisiaj przed kościołem ministranci zbierają ofiary do skarbonek. Wszyscy możemy włączyć się w akcję, która odbywa się w całej Polsce i wesprzeć ofiary trzęsienia ziemi i innych kataklizmów w Japonii.

Za tydzień panie z naszego Caritasu będą zbierać ofiary do skarbonek na dożywianie dzieci w szkołach.

Nabożeństwa wielkopostne w naszym kościele odbywają w następującym czasie: Droga Krzyżowa - w każdy piątek o godz. 17.00 (bezpośrednio po niej Msza Święta), a Gorzkie Żale w niedzielę, o godz. 10.00.

Trwa czas wielkanocnej spowiedzi i Komunii Świętej. Stosowne kartki można odbierać w biurze parafialnym.

Od początku kwietnia do końca września Msze Św. w dni powszednie będą odprawiane o godz. 17.00.

W I piątek odwiedzę chorych z posługą sakramentalną od godz. 10.00, a okazja do spowiedzi będzie w tym dniu od godz. 16.00.

W sobotę, o godz. 10.00, będzie w plebanii spotkanie z dziećmi z klas II, a młodzież przygotowująca się do bierzmowania będzie miała spotkania dzisiaj i w przyszłą niedzielę po Mszy Św. o godz. 10.30.

W kwietniu papież prosi nas o modlitwę w intencji: „aby misjonarze, głosząc Ewangelię i dając świadectwo życia, potrafili nieść Chrystusa tym, którzy Go jeszcze nie znają”.

Związek małżeński pragną zawrzeć: Piotr Puwalski, kawaler, zamieszkały Milewo 14/4 oraz Joanna Cysarz, panna, zamieszkała w Nowy Dwór 2 (parafia Klonówka). Jest to ich zapowiedź pierwsza. Ktokolwiek wiedziałby o jakichkolwiek przeszkodach małżeńskich ma obowiązek w sumieniu poinformować o nich ks. proboszcza.

W pierwszej połowie kwietnia, przedstawiciele naszej parafialnej rady ekonomicznej, już po raz drugi będą odwiedzać wszystkie rodziny, z prośbą o wsparcie budowy pomnika papieża Jana Pawła II przed naszym kościołem. Sam pomnik papieża, który już jest przywieziony do naszej parafii kosztował 10 tys. zł. (część tej kwoty została na przyszłość wyłożona), natomiast trzeba jeszcze zbudować cokół, który zostanie obłożony cegłą klinkierową, zamontować płytę granitową z historycznymi napisami oraz chodnik z kostki polbrukowej prowadzący do pomnika. Poświęcenie pomnika nastąpi w uroczysty sposób dnia 1 maja. Radni mogą odbierać w biurze parafialnym zeszyty do zbiórek ze swojego rejonu.

Dziękuję 66 osobom, które wyjechały do kina na film o Janie Pawle II, pt.: „Szukałem was”. Włączajmy się aktywnie w uczczenie papieża, który wkrótce zostanie ogłoszony błogosławionym. W sobotę przypada 6 rocznica śmierci naszego papieża. Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Rychławie zaprasza wszystkich parafian na szczególny wieczór wspomnieniowy o swoim patronie. O godz. 20.30 zostanie odprawiona we Wiejskim Domu Kultury w Rychławie Msza Św., a po niej przed tablicą papieską przy szkole zostanie przedstawiona część artystyczna, zostaną złożone kwiaty i zapalone znicze.

godz. 16.00 – za zm. Stefana Karcza

godz. 16.00 – za zm. księży pracujących w naszej parafii i członkinie Żywego Różańca

godz. 16.00 – o zdrowie i błogosławieństwo Boże dla Krystyny, z okazji 80 urodzin

godz. 16.00 – za zm. rodziców Franciszkę i Stanisława oraz braci Tadeusza i Ferdynanda Łapińskich