OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 2011.04.03

Dzisiaj panie z naszego Caritasu będą zbierać przed kościołem ofiary do skarbonek na dożywianie dzieci w szkołach. Tydzień temu na wsparcie dla ofiar kataklizmu w Japonii zebraliśmy kwotę 110 zł.

Spotkanie dekanalne Caritas odbędzie się we wtorek, o godz. 18.00 w Kamionce. Członków Caritas poproszę dzisiaj po Mszy Św. do biura parafialnego.

Nabożeństwa wielkopostne w naszym kościele odbywają w następującym czasie: Droga Krzyżowa - w każdy piątek o godz. 17.00 (bezpośrednio po niej Msza Święta), a Gorzkie Żale w niedzielę, o godz. 10.00.

Trwa czas wielkanocnej spowiedzi i Komunii Świętej. Stosowne kartki można odbierać w biurze parafialnym. Przedświąteczna spowiedź w okolicznych parafiach rozpocznie się w najbliższą sobotę w Nowem, od godz. 9.00 do 12.00 oraz od 15.00 do 18.00.

Młodzież przygotowująca się do bierzmowania będzie miała spotkania dzisiaj i w przyszłą niedzielę po Mszy Św. o godz. 10.30. Rodziców młodzieży bierzmowanej zapraszam do kościoła na spotkanie w najbliższą środę, po Mszy Św., o godz. 17.00.

Związek małżeński pragną zawrzeć: Piotr Puwalski, kawaler, zamieszkały Milewo 14/4 oraz Joanna Cysarz, panna, zamieszkała w Nowy Dwór 2 (parafia Klonówka). Jest to ich zapowiedź druga.

Nasze wielkopostne rekolekcje parafialne rozpoczniemy przeżywać w przyszłą niedzielę. Poprowadzi je ks. Andrzej Kubisz, który jest proboszczem w parafii Lipinki. Dzieci i młodzież szkolna będą spotykać się w kościele, podobnie, jak wszyscy parafianie od poniedziałku, 11 kwietnia do środy. Dzieci będą miały swoje spotkania, w godzinach od 8.30 do 11.30. Młodzież będzie miała swoje nauki rekolekcyjne o godz. 16.00, a dorośli spotykać się będą na Mszach wieczornych, o godz. 18.00. Nasza spowiedź parafialna, z udziałem większej liczby kapłanów z dekanatu, odbędzie się w czwartek, 14 kwietnia. W tym też dniu gościć będziemy na wizytacji ks. biskupa Piotra Krupę, który udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży. Drogę Krzyżową na trasie z Kamionki do Milewa przeżyjemy w tym roku w piątek – 15 kwietnia. Przy wyjściu z kościoła, przedstawiciele każdej rodziny, mogą zabrać ze stolika, znajdującego się pod chórem, kartkę ze szczegółowym planem rekolekcji. Młodzież z gimnazjów i szkół średnich, która uczy się w Nowem lub w Smętowie powinna korzystać z rekolekcji w naszej parafii. Młodzież uczestnicząca w rekolekcjach otrzyma zaświadczenia, które później przedstawi swoim wychowawcom.

W Niedzielę Palmową, 17 kwietnia, papież Benedykt XVI (kontynuując tradycję papieża Jana Pawła II) organizuje Światowy Dzień Młodzieży. Również w naszej diecezji odbędzie się spotkanie kilku tysięcy młodych ludzi z ks. biskupem w Kościerzynie. Będą m.in. występować różne grupy muzyczne. Z naszej parafii wyjedzie autokar z młodzieżą na to spotkanie. Koszt od 1 osoby – 25 zł. Chętni mogą zapisywać się w biurze parafialnym do następnej niedzieli.

W pierwszej połowie kwietnia, przedstawiciele naszej parafialnej rady ekonomicznej, już po raz drugi będą odwiedzać wszystkie rodziny, z prośbą o wsparcie budowy pomnika papieża Jana Pawła II przed naszym kościołem. Sam pomnik kosztował 10 tys. zł., natomiast trzeba jeszcze zbudować cokół, który zostanie obłożony cegłą klinkierową, zamontować płytę granitową z historycznymi napisami oraz chodnik z kostki polbrukowej prowadzący do pomnika. Poświęcenie pomnika nastąpi w uroczysty sposób dnia 1 maja. Radni mogą odbierać w biurze parafialnym zeszyty do zbiórek ze swojego rejonu.

Ze stolika pod chórem można nabyć nowy numer czasopisma diecezjalnego „Pielgrzym”. Należność 2,5 zł. proszę wrzucić do skarbonki św. Antoniego.

godz. 17.00 – za zm. brata Mieczysława w 2 rocznicę śmierci oraz zm. z rodziny Budyś

godz. 17.00 – za zm. Jana Pawlaka

godz. 17.00 – dziękczynna, z prośbą o dalsze błogosławieństwo Boże, dla pp. Marii i Ryszarda z okazji 40. rocznicy małżeństwa oraz dla Doroty, z okazji 18. urodzin

godz. 17.00 – za zm. Marię i Bolesława Chmieleckich