OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 2011.04.10

Dzisiaj, po Mszy Św. o godz. 10.30, będzie w kościele spotkanie młodzieży przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania oraz jej świadków. Będzie też okazja do spowiedzi dla tej grupy.

Dzisiaj rozpoczynamy przeżywanie naszych wielkopostnych rekolekcji. Witamy w naszej parafii ks. Andrzeja Kubisza, proboszcza z Lipinek, który je poprowadzi. Dzieci mają swoje spotkania, w ramach rekolekcji szkolnych, w poniedziałek, wtorek i środę, w godzinach od 8.30 do 11.30. W ramach rekolekcji dziecięcych zostaną też podsumowane konkursy plastyczny i poetycki o tematyce papieskiej. Młodzież zapraszam na spotkania rekolekcyjne w te dni, o godz. 16.00, a dorosłych zapraszam na Msze Św. wieczorne, o godz. 18.00. Nasza spowiedź parafialna, z udziałem większej liczby kapłanów z dekanatu, odbędzie się w czwartek, 14 kwietnia, w godz. od 15.00 do 17.00. Postarajmy się, aby wszyscy członkowie naszych rodzin uporządkowali swoje życie przed Świętami poprzez sakrament pokuty. W sąsiednich parafiach spowiedź będzie: w Smętowie (we wtorek), w Pieniążkowie (w środę), w Lalkowach (w sobotę od 8.00 do 10.00 oraz od 16.00 do 18.00).

W czwartek będziemy gościć w naszej parafii ks. biskupa Piotra Krupę. W tym dniu ks. biskup przeprowadzi wizytację naszej parafii, która zgodnie z przepisami kanonicznymi odbywa się raz na 5 lat. O godz. 15.00 ks. biskup sprawdzi prowadzoną dokumentację kościelną w biurze parafialnym. Na godz. 16.00 zaproszeni są do plebanii, na spotkanie z ks. biskupem, członkowie parafialnych rad ekonomicznej i duszpasterskiej. Natomiast o godz. 17.00 ks. biskup odprawi Mszę Św., podczas której udzieli sakramentu bierzmowania 54 młodym ludziom. Przyjdźmy licznie na wspólną modlitwę z ks. biskupem w intencji naszej parafii, a zwłaszcza za młodych ludzi, aby dojrzale wypełniali swoje życiowe obowiązki. Większość ławek na dole będzie zajęta przez młodzież oraz jej świadków bierzmowania.

W Niedzielę Palmową przynieśmy do kościoła palmy, które zostaną poświęcone. Będzie też można nabyć palmy przed kościołem od dzieci ze szkoły podstawowej w Rychławie.

Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Smętowie organizuje, 16 kwietnia, Kiermasz palm i stroików wielkanocnych. Odbędzie się także degustacja potraw wielkanocnych. Impreza odbędzie się na sali sportowej w Zespole Kształcenia i Wychowania w Smętowie od godz. 14.00 do 17.00.

W Niedzielę Palmową, papież Benedykt XVI (kontynuując tradycję papieża Jana Pawła II) organizuje Światowy Dzień Młodzieży. Również w naszej diecezji odbędzie się spotkanie kilku tysięcy młodych ludzi z ks. biskupem w Kościerzynie. Z naszej parafii wyjedzie autokar z młodzieżą na to spotkanie. Koszt od 1 osoby – 25 zł. Chętni mogą zapisywać się w biurze parafialnym do jutrzejszego poniedziałku.

Tydzień temu panie z naszego Caritasu uzbierały do skarbonek kwotę 200 zł. na dożywianie dzieci w szkołach.

CARITAS też organizuje przedświąteczną zbiórkę darów dla ubogich. W sklepach spożywczych w Kamionce, Rychławie oraz Milewie zostaną wyłożone specjalne kartony z logo CARITASU, do których można wrzucić część produktów zakupionych wcześniej w sklepie. Mogą to być np. słodycze, mąka, cukier, makarony lub też inne trwałe produkty. Przed Świętami zostaną one przekazane najuboższym rodzinom.

Drogę Krzyżową, na trasie z Kamionki do Milewa przeżyjemy w tym roku w piątek – 15 kwietnia. O godz. 16.00 zostanie odprawiona Msza Św., a po niej ruszamy procesją. Jeśli droga polna będzie sucha, to pójdziemy do Milewa polną drogą, w innym przypadku pójdziemy asfaltem. Weźmy ze sobą książeczki do nabożeństwa, abyśmy wszyscy włączali się w śpiewy w czasie trasy. W poprzednich latach ok. 200 osób brało udział w takich Drogach Krzyżowych. W tym roku przyjdźmy jeszcze liczniej. Przedstawicieli strażaków z Kamionki i Rychławy, poproszę o pomoc w bezpiecznym przemarszu. Dla nich spotkanie odbędzie się w piątek, o godz. 15.30. Jako grupa zorganizowana, będziemy maszerowali w skupieniu. Po zakończeniu nabożeństwa w Milewie wracamy indywidualnie, lecz lepiej drogami polnymi do Rychławy i Kamionki, aby nie blokować ruchu samochodowego. Starsze osoby będą mogły wrócić z Milewa samochodami – poproszę więc o pomoc kilku chętnych kierowców.

W związku z przygotowaniami do beatyfikacji Jana Pawła II organizowana jest w naszej diecezji SZTAFETA WDZIĘCZNOŚCI DLA JANA PAWLA II. Z tej okazji zaproszona jest do Kamionki młodzież ze wszystkich parafii naszego dekanatu, oczywiście też z naszej parafii. W najbliższą sobotę, podczas Mszy Św. o godz. 15.00 delegacja młodzieży otrzyma część herbu papieskiego, który w Niedzielę Palmową zawiezie do Kościerzyny. Tam herb zostanie połączony przez delegacje ze wszystkich zakątków diecezji, a dnia 1 maja ten herb zostanie zawieszony na Górze Jana Pawła II w Pelplinie.

W pierwszej połowie kwietnia, przedstawiciele naszej parafialnej rady ekonomicznej, już po raz drugi będą odwiedzać wszystkie rodziny, z prośbą o wsparcie budowy pomnika papieża Jana Pawła II przed naszym kościołem. Poświęcenie pomnika nastąpi w uroczysty sposób dnia 1 maja.

W biurze parafialnym można odbierać kartki do tegorocznej spowiedzi wielkanocnej.

Szkoła Podstawowa z Kamionki organizuje akcję zbiórki makulatury. Dochód z tej akcji pragnie przeznaczyć na zakup nowych książek do biblioteki szkolnej. Warto zrobić wiosenne porządki w domach i wesprzeć szkołę różnymi starymi książkami lub gazetami. Chętni mogą się zgłosić do szkoły do dnia 18 kwietnia.

godz. 16.00 (podczas rekolekcji dla młodzieży) –

godz. 18.00 (podczas rekolekcji dla dorosłych) – za zm. Zbigniewa Gus

godz. 18.00 (podczas rekolekcji dla dorosłych) – za zm. Józefa Majkowskiego oraz rodziców z obojga stron

godz. 18.00 (podczas rekolekcji dla młodzieży i dorosłych)– za zm. Salomeę Banaszak