OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – III NIEDZIELA WIELKANOCNA – 2011-05-08

W przyszłą niedzielę, 13-ro dzieci z klasy II (5 dziewczynek i 8 chłopców), przyjmie w naszym kościele I-szą Komunię Świętą. Podczas uroczystej Mszy Świętej, o godz. 10.30. ławki z przodu na dole kościoła będą zarezerwowane tylko dla dzieci i ich rodziców. Pozostali krewni i znajomi proszeni są o znalezienie miejsc na chórze lub z tyłu kościoła. Inni parafianie, którzy w tym roku, nie przeżywają w swoim domu tej uroczystości, mogliby przyjść na Mszę Świętą o godz. 7.20 lub też o godz. 8.30 (a więc Msza, o godz. 9.00, rozpocznie się o pół godziny wcześniej, ze względu na przygotowanie miejsc dla dzieci). Nabożeństwo popołudniowe dla dzieci będzie o godz. 15.00. W sobotę, od godz. 15.30 do 17.00, zapraszam do spowiedzi dzieci z klas II oraz rodziny tych dzieci. Będzie to zarazem spowiedź przedodpustowa, więc zapraszam większą grupę parafian do spowiedzi, bo już sporo czasu od Świąt upłynęło. Zaproszę też do pomocy księży z sąsiedztwa. Kolejne ćwiczenia dzieci będą w poniedziałek i w czwartek, o godz. 15.30. Obecność wszystkich obowiązkowa.

W poniedziałek będziemy przeżywać w liturgii Uroczystość Św. Stanisława (biskupa i męczennika), a w sobotę święto św. Macieja Apostoła.

W poniedziałek, 16 maja, będziemy przeżywali nasz odpust parafialny ku czci św. Andrzeja Boboli. Sumę odpustową, o godz. 18.00, odprawi ks. kanonik Gerard Jakubiak – dyrektor diecezjalnego Caritas. Liczę na uświetnienie sumy przez występ chóru, udział strażaków w mundurach, m.in. niosących baldachim, asystę do chorągwi parafialnych, także udział pocztów sztandarowych strażackich i ze szkoły papieskiej z Rychławy oraz dziewczynek sypiących kwiatki i oczywiście – bardzo liczny udział wiernych!

W miesiącu maju uczestniczmy licznie w nabożeństwach maryjnych. Przychodźmy wieczorami na wspólne śpiewy i modlitwy do kościoła lub przy przydrożnych kapliczkach. W kościele litania do Matki Bożej jest odmawiana, po Mszy Świętej wieczornej, a w niedzielę po Mszy Św., o godz. 10.30.

Tydzień temu panie z Caritasu zebrały 200 zł. na dożywianie dzieci w szkołach.

Związek małżeński pragną zawrzeć: Wojciech Gardzielewski, kawaler, zamieszkały Smętowo, Osiedle Przylesie 23 oraz Aleksandra Batorska, panna, zamieszkała Kamionka 46. Jest to ich zapowiedź pierwsza. Ktokolwiek wiedziałby o jakichkolwiek przeszkodach małżeńskich, ma obowiązek w sumieniu poinformować o nich ks. proboszcza.

Zbudowanie pomnika papieża błog. Jana Pawła II było pierwszą tegoroczną inwestycją. W drugiej zbiórce na ten cel nasi parafialni radni zebrali z poszczególnych regionów następujące kwoty: Głodowo – 190 zł., Milewo – 340 zł., Rudawki – 390 zł., Rychława i Rychławskie Pola (prawa strona) – 475 zł., Osiny i Gajewo Zabudowania – 600 zł., Kamionka i Kiwitkowo – 860 zł., Twarda Góra i Milewko – 870 zł., Rychława i Rychławskie Pola (lewa strona) – 1310 zł., Sarnowo – 1680 zł. W sumie zebrano kwotę 6715 zł. Serdecznie dziękuję wszystkim ofiarodawcom i panom radnym przeprowadzającym zbiórkę. Ostatnia zbiórka na tegoroczne cele inwestycyjne będzie w pierwszej połowie czerwca.

W zorganizowanych w Kamionce IX Mistrzostwach Diecezji Pelplińskiej w biegach przełajowych wzięło udział ponad 150 zawodników i zawodniczek z 14 parafii. Z naszej parafii czołowe miejsca zajęli: II miejsca w kategorii szkół podstawowych Sebastian Szczygieł, a w kategorii szkół gimnazjalnych III miejsce Wojciech Braun. Dotacje finansowe na nagrody i wyżywienie otrzymaliśmy z Urzędu Gminy w Smętowie, z Urzędu Gminy w Nowem oraz Zarządu Wojewódzkiego Ludowych Zespołów Sportowych z Gdańska.

W piątek gościć będziemy w naszej parafii chór „DUO-DECYMA” z Kwidzyna. Dyrygentem chóru jest pochodzący z naszej parafii Edward Budyś. Chór uświetni swoim występem Mszę Św., o godz. 17.00, a po niej będzie Koncert Pieśni Maryjnych. Przyjdźmy licznie do kościoła, by wysłuchać utworów w wykonaniu tego znakomitego chóru.

Ze stolika pod chórem warto jeszcze nabyć „MODLITEWNIK Z JANEM PAWŁEM II” zawierający wiele modlitw, pieśni i nauk związanych z błogosławionym papieżem. Należność – 5 zł. – proszę też wrzucić skarbonkę św. Antoniego.

godz. 17.00 – za zm. Alicję Sznajdrowską

godz. 17.00 – za zm. rodzeństwo Mariannę, Stanisława, Józefa, Czesława oraz rodziców z obojga stron

godz. 17.00 – za zm. rodziców Mariannę i Franciszka Dereszkiewicz oraz brata Zygmunta z żoną Ireną

godz. 17.00 – za zm. rodziców Zofię i Franciszka Weiss oraz Janinę i Edwarda Kurek, w 13 rocznicę śmierci Janiny