OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – IV NIEDZIELA WIELKANOCNA – 2011-05-15

Dzisiaj w naszej parafii uroczysty dzień. 13-ro dzieci przyjmuje I-szą Komunię Świętą. Po południu, o godz. 15.00, zapraszam do kościoła dzieci i rodziny na nabożeństwo majowe. Dzieci będą mogły złożyć swoje deklaracje z zamiarem unikania picia alkoholu i palenia papierosów do 18 roku życia, a także ofiary na wsparcie głodnych dzieci w krajach misyjnych. Będzie też okazja do zrobienia wspólnego zdjęcia, a na drogę do domu dzieci otrzymają pamiątkowe obrazki. Serdecznie dziękuję paniom katechetkom Gabrieli Szczygieł z Rychławy i Jolancie Kaszubowskiej z Kamionki za całoroczne przygotowywanie dzieci do tej uroczystości.

Przez cały, tzw. „biały tydzień”, wszystkie dzieci będą przychodzić, w swoich uroczystych strojach, na Msze Święte wieczorne, o godz. 17.00 (poza jutrzejszym odpustem).

W poniedziałek, 16 maja, będziemy przeżywali nasz odpust parafialny ku czci św. Andrzeja Boboli. Sumę odpustową, o godz. 18.00, odprawi ks. kanonik Gerard Jakubiak – dyrektor diecezjalnego Caritas. Liczę na uświetnienie sumy przez występ chóru, udział strażaków w mundurach, m.in. niosących baldachim, asystę do chorągwi parafialnych, także udział pocztów sztandarowych strażackich i ze szkoły papieskiej z Rychławy oraz dziewczynek sypiących kwiatki i oczywiście – bardzo liczny udział wiernych!

W tym tygodniu także, 18. maja, przypada 91. rocznica urodzin błog. papieża Jana Pawła II.

W tym dniu, przeżywamy w naszej wspólnocie tzw. WIECZNĄ ADORACJĘ. Kolejne parafie na całym świecie w następujące po sobie dni pełnią dyżur modlitewny przed wystawionym Najświętszym Sakramentem. Naszą adorację rozpoczniemy o godz. 9.00, a zakończymy Apelem Jasnogórskim dziękczynnym za beatyfikację Jana Pawła II, o godz. 21.00. Do środowej adoracji, która stwarza nam doskonałą okazję do dłuższej prywatnej modlitwy zapraszam poszczególne rejony parafii w następującym porządku: od godz. 9.00 do 10.00 mieszkańcy Gajewa Zabudowań, Głodowa i Osin, od 10.00 do 11.00 Rudawki i Kiwitkowo, od 11.00 do 12.00 Sarnowo I i II, od 12.00 do 13.00 Milewo, od 13.00 do 14.00 Twarda Góra i Milewko, od 14.00 do 15.00 Rychławskie Pola lewa i prawa strona, od 15.00 do 16.00 Kamionka prawa strona, od 16.00 do 17.00 Kamionka lewa strona, od 17.00 do 18.00 Rychława prawa strona, od 18.00 do 19.00 Rychława lewa strona, od 19.00 do 20.00 ministranci, służba liturgiczna, grupy muzyczne, członkowie Klubu Sportowego, od 20.00 do 21.00 wspólnoty Żywego Różańca, Caritas i chór parafialny, o 21.00 Apel Jasnogórski.

W miesiącu maju uczestniczmy licznie w nabożeństwach maryjnych. Przychodźmy wieczorami na wspólne śpiewy i modlitwy do kościoła lub przy przydrożnych kapliczkach. W kościele litania do Matki Bożej jest odmawiana, po Mszy Świętej wieczornej, a w niedzielę po Mszy Św., o godz. 10.30.

Związek małżeński pragną zawrzeć: Wojciech Gardzielewski, kawaler, zamieszkały Smętowo, Osiedle Przylesie 23 oraz Aleksandra Batorska, panna, zamieszkała Kamionka 46. Jest to ich zapowiedź druga.

W sobotę, 4 czerwca, autokar z młodzieżą z naszej parafii i sąsiednich uda się na Ogólnopolskie Spotkanie Młodych nad Jeziorem Lednickim k. Gniezna. W ubiegłym roku, w takim spotkaniu, uczestniczyło 100 tys. młodzieży i było też wiele reportaży telewizyjnych. Koszt od jednej osoby – 55 zł. Chętni mogą się zapisać w biurze parafialnym.

Ze stolika pod chórem warto jeszcze nabyć „MODLITEWNIK Z JANEM PAWŁEM II” zawierający wiele modlitw, pieśni i nauk związanych z błogosławionym papieżem. Należność – 5 zł. – proszę też wrzucić skarbonkę św. Antoniego. Można też zakupić w biurze parafialnym (lub zamówić) obrazy na ścianę z Janem Pawłem II w cenie 20 zł. – wzory zostały wywieszone na filarze pod chórem.

godz. 18.00 (!) – Suma Odpustowa w intencji parafian

godz. 17.00 – za zm. Ireneusza Nawrockiego

godz. 17.00 – o łaskę zdrowia dla Heleny, Henryka i Stefana

godz. 17.00 – za zm. Zygmunta Gusa, w 30. dzień po pogrzebie