OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – V NIEDZIELA WIELKANOCNA– 2011-05-22

Tydzień temu przeżywaliśmy w naszej parafii uroczystość I Komunii Św. Dziękuję dzieciom komunijnym i ich rodzicom za prezent dla parafii w postaci dywaników na schody do tabernakulum.

W tym tygodniu, w liturgii, będziemy przeżywać: we wtorek wspomnienie – Najśw. Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych, w czwartek – wspomnienie św. Filipa Nereusza (kapłana).

W czwartek przypada Dzień Matki. Pamiętajmy w naszych modlitwach o zmarłych matkach, a wspierajmy bardzo swoim życzliwym słowem i działaniem wszystkie żyjące matki, którym winni jesteśmy wielką wdzięczność!

W miesiącu maju uczestniczmy licznie w nabożeństwach maryjnych. Przychodźmy wieczorami na wspólne śpiewy i modlitwy do kościoła lub przy przydrożnych kapliczkach.

W naszej parafii wiele osób i wspólnot angażuje się w organizację różnych festynów i imprez kulturalnych. Warto skorzystać z zaproszeń i docenić wysiłek organizatorów oraz podziwiać talenty występujących osób. Uczniowski Klub Sportowy „Gaudium” ze szkoły w Kamionce zaprasza dzieci, młodzież i dorosłych ze wszystkich zakątków naszej parafii i z gmin w przyszłą niedzielę, od godz. 14.00, na FESTYN RODZINNY, który odbędzie się przy szkole. M.in. odbędzie się Festiwal Piosenki Turystycznej oraz Turniej Rodzinny drużyn 3-osobowych (chętne drużyny będą mogły zgłosić się do udziału w konkurencjach rekreacyjnych).

Od jutra do piątku będę brał udział z dziećmi ze szkoły papieskiej z Rychławy w wycieczce w góry Sudety, gdzie będziemy odwiedzać miejsca związane z błog. Janem Pawłem II. Msze Św. w tym czasie odprawi w naszym kościele ks. proboszcz z parafii Lalkowy – do niego też można udać się w przypadku sakramentalnej pomocy u chorej osoby.

W sobotę, 4 czerwca, autokar z młodzieżą z naszej parafii i sąsiednich uda się na Ogólnopolskie Spotkanie Młodych nad Jeziorem Lednickim k. Gniezna. W ubiegłym roku, w takim spotkaniu, uczestniczyło 100 tys. młodzieży i było też wiele reportaży telewizyjnych. Koszt od jednej osoby – 55 zł. Chętni mogą się zapisać w biurze parafialnym.

godz. 17.00 – za zm. Zofię i Alfonsa Wodzak, w 3 rocznicę śmierci Zofii

godz. 17.00 – za zm. księży pracujących w tej parafii i zm. członkinie Żywego Różańca

godz. 17.00 – za zm. rodziców Apostołowicz i Szwoch oraz rodzeństwo

godz. 17.00 – za zm. Teresę i Romana Giersz

godz. 17.00 – dziękczynna za odebrane łaski, z prośbą o dalsze błogosławieństwo Boże

godz. 17.00 – za zm. Stefana Karcza

Niedziela, 29 maja:

godz. 7.20 – za zm. Łucję i Franciszka Butlewskich, braci Pawła i Kazimierza oraz siostrę Stefanię

godz. 9.00 – za zm. Jana Kaszubowskiego, w 9 rocznicę śmierci

godz. 10.30 – za zm. Konrada i Henryka Kaiser

W piątek zmarł śp. Jerzy Szmit z Twardej Góry. Pogrzeb odbędzie się we wtorek w Nowem, o godz. 11.00.

Dodane przez parafia dnia May 21 2011 22:38:13 1304 Czytań · Drukuj