OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – VII NIEDZIELA WIELKANOCNA (WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE) – 2011-06-05

Spotkanie wspólnoty Żywego Różańca i odmówienie różańca będzie dzisiaj, o godz. 10.00.

Dzisiaj odbywa się przed kościołem tradycyjna w naszej parafii zbiórka Caritas na dożywianie dzieci w szkołach.

Za tydzień będzie można złożyć przed kościołem ofiarę do innych skarbonek, z okazji Dnia Dziękczynienia, na budowę świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie (zbiórka na ten cel odbywa się dzisiaj przed innymi kościołami w Polsce).

W tym tygodniu, w liturgii Kościoła, będziemy wspominali: w środę – św. Jadwigę (królowę), w sobotę – wspomnienie św. Barnaby (apostoła). W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego.

W miesiącu czerwcu, nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa odprawiane są w kościele, we wtorek i piątek, po Mszy Świętej o godz. 17.00 oraz w niedziele, po Mszy Świętej, o godz. 10.30.

Związek małżeński pragną zawrzeć Sylwester Jabłoński, stanu wolnego, zam. Kamionka 25 oraz Monika Openkowska, stanu wolnego, zam. Nowe, ul. Gdańska 8/2. Jest to ich zapowiedź pierwsza. Ktokolwiek wiedziałby o jakichkolwiek przeszkodach małżeńskich ma obowiązek w sumieniu poinformować o nich ks. proboszcza.

W pierwszej połowie czerwca nasi radni parafialni odwiedzą wszystkie rodziny. Trzecia tegoroczna zbiórka zostanie przeznaczona na odnowienie drzwi przy kostnicy i plebanii, otynkowanie murków przy bramie cmentarza oraz pomalowanie ogrodzenia. Radnych poproszę o odebranie zeszytów ze swojego rejonu.

Dzisiaj, od godz. 13.00 do godz. 18.00, odbędą się, na boisku przy szkole podstawowej w Rychławie, obchody Dnia Dziecka. Zaproszone są do udziału dzieci z różnych miejscowości wraz z rodzinami. Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji, m.in. pokazy rycerskie, strażackie, motocykli, przejazdy bryczką, różne konkursy i dmuchańce. Uczestnicy też będą mogli spożyć grochówkę i kiełbaski z grilla.

W przyszłą niedzielę zapraszam do udziału w I Parafialnym Rajdzie Rowerowym. Wyjedziemy sprzed kościoła w Kamionce o godz. 14.00, a następnie pojedziemy ok. 20 km, przez wszystkie miejscowości z naszej parafii: Rychławę, Twardą Górę, Milewko, Milewo, Gajewo Zabudowania, Osiny, Głodowo. Rajd zakończy się przy ognisku w gospodarstwie agroturystycznym w Lisówku, gdzie każdy będzie mógł upiec zabrane przez siebie kiełbaski i będzie okazja m.in. do wspólnego pośpiewania. Zapraszam do udziału chętne dzieci, młodzież oraz dorosłych.

W maju 2012 roku parafia w Kamionce będzie obchodzić 20. rocznicę powstania. Piękną pamiątką po tej rocznicy mógłby być duży kalendarz ścienny na 2012 rok. W środku kalendarza umieszczony by był krajobraz z centralnie przedstawionym kościołem, niżej cyfry kolejnych dni, a po bokach mniejsze zdjęcia ze wszystkich miejscowości z naszej parafii. Jest wiele pięknych terenów i obiektów, które warto przedstawić. W związku z tym ogłaszam konkurs fotograficzny na zrobienie najładniejszych zdjęć ze wszystkich wiosek z terenów naszej parafii. Te najlepsze zdjęcia zostaną umieszczone na pamiątkowym kalendarzu. Zdjęcia proszę dostarczyć pocztą mailową do mnie, do końca czerwca. W czasie wakacji zostanie opracowany projekt kalendarza i wydany w wydawnictwie.

Cieszymy się z beatyfikacji Jana Pawła II. Wiele osób przychodzi modlić się przed pomnik, który znajduje się przed naszym kościołem. Warto przynosić przed pomnik jakieś kwiaty ze swoich ogrodów, aby wyrazić naszą wdzięczność papieżowi. Nie stawiajmy już żałobnych zniczów, które są znakiem modlitwy o niebo dla zmarłego, bo Jana Pawła II czcimy jako osobę wyróżnioną beatyfikacją.

Zachęcam do nabycia nowego numeru czasopisma diecezjalnego „Mały Pielgrzym”. Należność – 2,5 zł. - wrzucić do skarbonki św. Antoniego.

godz. 17.00 – za zm. Marię i Marcina Szumała

godz. 17.00 – o łaskę zdrowia

godz. 17.00 – za zm. Maksymiliana i Romana Koniecznych oraz Wincentę i Mariana Muszyńskich

godz. 17.00 – za zm. Jadwigę Janicką oraz zm. z rodziny Janickich