OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – ZESŁANIE DUCHA ŚW. – 2011.06.12

Dzisiaj ministranci zbierają przed kościołem do skarbonek na budowę świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie. Tydzień temu Caritas zebrał na dożywianie dzieci w szkołach kwotę 200 zł.

W tym tygodniu, w liturgii, będziemy przeżywać: w poniedziałek – Święto Najśw. Maryi Panny Matki Kościoła, we wtorek – wspomnienie błog. Michała Kozala (biskupa i męczennika), w środę wspomnienie błog. Jolanty (zakonnicy), w piątek – wspomnienie św. Brata Alberta Chmielowskiego (zakonnika).

W czwartek zapraszam do kościoła o godz. 21.00, na nabożeństwo Apelu Jasnogórskiego. Będziemy mieli okazję do modlitwy za nasze rodziny i parafię, zapoznając się też z nauczaniem błog. papieża Jana Pawła II.

W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Trójcy Najświętszej. W tym dniu kończy się czas spowiedzi i Komunii wielkanocnej. Jeszcze część parafian nie dopełniła tego obowiązku, postarajmy się więc wspólnie, aby wszyscy członkowie naszych rodzin wypełnili w tym roku tę powinność i złożyli stosowną karteczkę. Okazja do spowiedzi jest przed każdą Mszą Świętą.

W miesiącu czerwcu, nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa odprawiane są w kościele, we wtorek i piątek, po Mszy Świętej o godz. 17.00 oraz w niedziele, po Mszy Świętej, o godz. 10.30.

Związek małżeński pragną zawrzeć Sylwester Jabłoński, stanu wolnego, zam. Kamionka 25 oraz Monika Openkowska, stanu wolnego, zam. Nowe, ul. Gdańska 8/2. Jest to ich zapowiedź druga.

W pierwszej połowie czerwca nasi radni parafialni odwiedzą wszystkie rodziny. Trzecia tegoroczna zbiórka zostanie przeznaczona na odnowienie drzwi przy kostnicy i plebanii, otynkowanie murków przy bramie cmentarza oraz pomalowanie ogrodzenia.

Dzisiaj zapraszam do udziału w I Parafialnym Rajdzie Rowerowym. Wyjedziemy sprzed kościoła w Kamionce o godz. 14.00, a następnie pojedziemy 24 km, przez wszystkie miejscowości z naszej parafii: Rychławę, Twardą Górę, Milewko, Milewo, Gajewo Zabudowania, Osiny, Głodowo. Rajd zakończy się przy ognisku w gospodarstwie agroturystycznym w Lisówku, gdzie każdy będzie mógł upiec zabrane przez siebie kiełbaski i będzie okazja m.in. do wspólnego pośpiewania. Zapraszam
do udziału chętne dzieci, młodzież oraz dorosłych.

Za tydzień Parafialne Zespoły Caritas organizują w Nowem, od godz. 14.00, FESTYN DOBROCZYNNY. W części artystycznej wystąpią m.in. grupy z naszej parafii, a także zespół tańca nowoczesnego z Pińska (z Białorusi). Ponadto, o godz. 16.00, drużyna księży rozegra kolejny mecz w piłkę nożną ze strażakami.

W maju 2012 parafia w Kamionce będzie obchodzić 20. rocznicę powstania. Piękną pamiątką po tej rocznicy mógłby być duży kalendarz ścienny na 2012 rok. W środku kalendarza umieszczony by był krajobraz z centralnie przedstawionym kościołem, niżej cyfry kolejnych dni, a po bokach mniejsze zdjęcia ze wszystkich miejscowości z naszej parafii. Jest wiele pięknych terenów i obiektów, które warto przedstawić. W związku z tym ogłaszam konkurs fotograficzny na zrobienie najładniejszych zdjęć ze wszystkich wiosek z terenów naszej parafii. Te najlepsze zdjęcia zostaną umieszczone
na pamiątkowym kalendarzu. Zdjęcia proszę dostarczyć pocztą mailową do mnie, do końca czerwca. W czasie wakacji zostanie opracowany projekt kalendarza i wydany w wydawnictwie.

Pod chórem, ze stolika, można nabyć nowy numer czasopisma diecezjalnego „Pielgrzym”, a należność wrzucić do skarbonki św. Antoniego.

godz. 17.00 – za zm. Joannę i Edmunda Bieńkowskich

godz. 17.00 – za zm. Zbigniewa i Rafała Gus

godz. 16.30 – o zdrowie dla Ewy i Józefa oraz za zm. z rodziny Lemańskich, Kłos i Peplińskich

godz. 17.00 - dziękczynna, z prośbą o dalsze błogosławieństwo Boże z okazji 20 rocznicy małżeństwa pp. Ewy i Stefana Owczarek