OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – XII NIEDZIELA ZWYKŁA - NIEDZIELA TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ –19.06.2011

W tym tygodniu skończył się w liturgii okres wielkanocny, a rozpoczynamy przeżywanie okresu zwykłego, który potrwa aż do adwentu.

W czwartek będziemy przeżywać uroczystość Ciała i Krwi Pańskiej, po Mszy Świętej, o godz. 10.30, wyruszymy w drogę, aby idąc w procesji zamanifestować swoją wiarę. Będziemy zatrzymywać się przy 4 ołtarzach, które będą usytuowane przy posesjach pp. Kropisz, Pliszka i Mazurkiewicz w Kamionce oraz Grzyb i Reimus na Kiwitkowie. Proszę o przygotowanie dekoracji religijnych w domach przy trasie procesji, panów strażaków poproszę o niesienie baldachimu, chorągwi, a także pilnowanie porządku w ruchu drogowym podczas marszu i dziękuję za coroczne zaopatrzenie w brzózki. Także panie z Żywego Różańca proszę o niesienie chorągwi. Dziewczynki ze szkoły podstawowej, szczególnie z klas II oraz młodsze zapraszam do sypania kwiatków, a chłopców do niesienia dużego różańca. Ćwiczenia tych dzieci (z klas II i innych) odbędą się we wtorek i środę, po Mszy Św., przed kościołem. Dzieci I-szo Komunijne przychodzą na procesję w białych albach. Przez cały tydzień będziemy przeżywać oktawę, podczas której odbywać się będą procesje eucharystyczne dookoła kościoła, po Mszach o godz. 17.00.

W piątek przeżywać będziemy w liturgii Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.

Kończy się rok szkolny i rozpoczynają wakacje. Cieszą się uczniowie i nauczyciele z tej przerwy, po wytężonej pracy. Jest za co Bogu dziękować, a może też przepraszać, a także prosić na radośniejszy czas wakacji. W piątek zapraszam uczniów, wychowawców i rodziców do spowiedzi od godz. 16.00, a Msza Św. na zakończenie roku zostanie odprawiona w tym dniu, o godz. 17.00.

Dziękuję blisko 30 osobom, które wzięły udział w I Parafialnym Rajdzie Rowerowym. Kolejny raz będzie taka okazja dla wszystkich we wrześniu.

Kto chciałby uczestniczyć w tym roku w pieszej pielgrzymce do Częstochowy, w dniach od 31 lipca do 13 sierpnia, to proszę o zgłoszenie się do mnie. W poprzednich latach chodziło z naszej parafii po kilka osób. Ks. proboszcz pójdzie w tym roku do Częstochowy po raz 31.

Parafialne Zespoły CARITAS zapraszają dzisiaj na FESTYN DOBROCZYNNY, który rozpocznie się na stadionie miejskim w Nowem, od godz. 14.00. Przygotowanych zostało wiele atrakcji. W części kulturalnej wystąpią m.in. zespoły „Barka” i „Florenter” z naszej parafii, zespół folklorystyczny „Rychławiaki”, koncert zagra nasz organista Wojciech Lipski, a także zespół tańca nowoczesnego „DARLING” z Pińska na Białorusi. O godz. 16.00 rozpocznie się mecz piłkarski pomiędzy drużynami księży i strażaków. Panie z Caritas przygotowały też wiele smakołyków kulinarnych oraz będzie loteria fantowa.

Uczniowski Klub Sportowy „GAUDIUM” zaprasza wszystkich chętnych do udziału w turnieju siatkarskim w przyszłą niedzielę, o godz. 14.00, na boisku przy szkole w Kamionce. Rywalizować będą drużyny mieszane (męsko – damskie), więc można przyjść na trening we wtorek, o godz. 17.45, na boisko przy szkole, aby podobierać odpowiednie drużyny.

Związek małżeński pragną zawrzeć: Grzegorz Majkowski, stanu wolnego, zamieszkały Twarda Góra 10 i Anna Sikora, stanu wolnego, zamieszkała Rychława 40; Rafał Strzeszewski, stanu wolnego, zamieszkały Wielkie Zajączkowo 4 i Angelika Durajewska, stanu wolnego, zamieszkała Kamionka 77 oraz Jerzy Różyński, stanu wolnego, zamieszkały Nowe, ul. Bydgoska 3 i Maria Stachulska, stanu wolnego, zamieszkała Milewo 13/6. Jest to ich zapowiedź pierwsza. Ktokolwiek wiedziałby o jakichkolwiek przeszkodach małżeńskich ma obowiązek w sumieniu poinformować o nich ks. proboszcza.

Przypominam, iż postawienie pomnika na cmentarzu lub wszelkie przeróbki, zgodnie z przepisami prawa, mogą się odbywać tylko za zgodą ks. proboszcza. Firmy kamieniarskie i rodziny powinny najpierw zgłosić się do ks. proboszcza zanim rozpoczną działania na cmentarzu. Opłaty składane za postawienie pomnika – 10% jego wartości – przeznaczane są na opłacanie wywozu śmieci z cmentarza. Proszę zapoznać się z regulaminem cmentarnym, który wisi od dawna na drzwiach do kostnicy.

Ze stolika pod chórem można nabyć ciekawe czasopismo religijne pt.: „Miłujcie się”. Opłatę – 3 zł. proszę wrzucić do skarbonki św. Antoniego.

godz. 17.00 – za zm. Marcina Kucharskiego, w 30 dzień po pogrzebie oraz zm. Alicję i Tadeusza Kucharskich

godz. 17.30 – za zm. Jerzego Szmyta, w 30 dzień po pogrzebie

godz. 17.00 – Msza dziękczynna, z prośbą o dalsze błogosławieństwo Boże dla klasy VI ze Szkoły Podstawowej w Kamionce, z okazji zakończenia roku szkolnego

godz. 16.30 – za zm. Alojzego Dominikowskiego, w 5 rocznicę śmierci