OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – XIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 2011.06.26

W poniedziałek przypada wspomnienie Najśw. Maryi Panny Nieustającej Pomocy, a we wtorek wspomnienie św. Ireneusza (biskupa i męczennika).

W środę przypada uroczystość świętych apostołów Piotra i Pawła – przyjdźmy liczniej do kościoła na Msze o godz. 10.00 lub 17.00 i zachowajmy świąteczny charakter tego dnia w naszych domach. Kolekta z tego dnia, tzw. „świętopietrze”, będzie przeznaczona na wsparcie dla Stolicy Apostolskiej w Watykanie.

W piątek przeżywać będziemy w liturgii Uroczystość Najśw. Serca Pana Jezusa, a w sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca Najśw. Maryi Panny.

W przyszłą niedzielę, o godz. 10.00, będzie modlitwa różańcowa Róż Żywego Różańca istniejących przy naszej parafii.

W miesiącu lipcu papież prosi nas o modlitwę w intencji: „Aby chrześcijanie przyczyniali się do łagodzenia cierpień fizycznych i duchowych chorych na AIDS, zwłaszcza w krajach najuboższych”.

W przyszłą niedzielę, panie z naszego CARITASU będą zbierać przed kościołem ofiary do skarbonek na rzecz dzieci. Tym razem jednak nie na dożywianie w szkołach, bo są wakacje, lecz na zakup zeszytów i przyborów szkolnych, które dzieci z biedniejszych rodzin otrzymają na początku nowego roku szkolnego.

W tym tygodniu w piątek odwiedzę chorych z posługą sakramentalną, od godz. 10.00, a od godz. 16.30 będzie okazja do spowiedzi – szczególnie zapraszam dzieci, które w maju przyjęły I-szą Komunię Św.

Uczniowski Klub Sportowy „GAUDIUM” zaprasza wszystkich chętnych do udziału w turnieju siatkarskim dzisiaj, o godz. 14.00, na boisku przy szkole w Kamionce. Rywalizować będą drużyny mieszane (męsko – damskie). Zapisać się jeszcze można o godz. 13.30.

Nasz Parafialny Klub Sportowy BONUM oraz Uczniowski Klub Sportowy GAUDIUM zapraszają w okresie wakacji, chętnych chłopców na treningi w piłkę nożną – w poniedziałki i środy, o godz. 17.45 (na dużym boisku piłkarskim), a dziewczęta i panie na treningi w siatkówkę we wtorki i czwartki, o godz. 17.45 (na boisku przy kościele).

Przypominam, iż każdy kościół jest miejscem szczególnego szacunku i godnego zachowania. Obowiązują również stosowne stroje, aby uczcić powagę świętego miejsca. W okresie wakacji pilnujmy się więc, aby górna odzież miała rękawy do łokci, a dolna miała długość do kolan. Zakazane są wszelkie stroje o charakterze plażowym lub gimnastycznym.

Związek małżeński pragną zawrzeć: Grzegorz Majkowski, stanu wolnego, zamieszkały Twarda Góra 10 i Anna Sikora, stanu wolnego, zamieszkała Rychława 40; Rafał Strzeszewski, stanu wolnego, zamieszkały Wielkie Zajączkowo 4 i Angelika Durajewska, stanu wolnego, zamieszkała Kamionka 77 oraz Jerzy Różyński, stanu wolnego, zamieszkały Nowe, ul. Bydgoska 3 i Maria Stachulska, stanu wolnego, zamieszkała Milewo 13/6. Jest to ich zapowiedź druga.

Dziękuję osobom z Caritas oraz grupom muzycznym FLORENTER, BARKA, RYCHŁAWIAKI i p. organiście za pomoc w organizacji Festynu Dobroczynnego w Nowem. W meczu piłkarskim drużyna księży ponownie pokonała strażaków 6-1.

Przypominam o przysyłaniu do mnie, do końca czerwca, na pocztę mailową zdjęć przedstawiających ciekawe miejsca z terenów naszej parafii, które mogłyby się znaleźć na dużym kalendarzu parafialnym na 2012 rok, w związku z 20. rocznicą powstania parafii.

Ze stolika pod chórem można nabyć nowy numer czasopisma diecezjalnego „Pielgrzym”.

godz. 16.30 – za zm. Erykę i Tadeusza Czarnowskich oraz zm. rodziców z obojga stron

godz. 17.00 – za zm. Stanisława Piankę w 11 rocznicę śmierci oraz zm. Wiesławę i Zygmunta

godz. 16.30– za zm. Marię i Józefa Gawlik

godz. 17.00 – za zm. Stefana Karcza