OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – XIV NIEDZIELA ZWYKŁA – 2011.07.03

Dzisiaj panie z naszego CARITASU zbierają przed kościołem ofiary do skarbonek na rzecz zakupu zeszytów i przyborów szkolnych, które dzieci z biedniejszych rodzin otrzymają na początku nowego roku szkolnego.

Dzisiaj, o godz. 10.00, będzie modlitwa różańcowa Róż Żywego Różańca istniejących przy naszej parafii.

Serdecznie dziękuję wszystkim osobom, które uświetniały procesję w uroczystość Bożego Ciała i przez całą oktawę: rodzinom, które zrobiły ołtarze, chórowi, ministrantom, służbie liturgicznej, dziewczynkom sypiącym kwiatki, dzieciom komunijnym, paniom katechetkom, strażakom z Kamionki i Rychławy, członkiniom Żywego Różańca.

W tym tygodniu, w liturgii Kościoła, przeżywać będziemy: w środę – wspomnienie błog. Teresy Ledóchowskiej, a w piątek – wspomnienie św. Jana z Dukli (kapłana).

Związek małżeński pragną zawrzeć: Dawid Mierzejewski, kawaler, zamieszkały Milewo 1/2 i Beata Semrau, panna, zamieszkała Nowe, Os. Nadwiślańskie II 5D/8, a także Wojciech Kaproń, kawaler, zamieszkały Kamionka 24 i Alicja Kamińska, panna, zamieszkała Gniew, ul Kopernika 12/14. Jest to ich zapowiedź pierwsza. Ktokolwiek wiedziałby o jakichkolwiek przeszkodach małżeńskich ma obowiązek w sumieniu poinformować o nich ks. proboszcza.

Zakończyła się trzecia tegoroczna zbiórka ofiar na realizację zadań remontowych podczas wakacji (m.in. odnowienie drzwi do kostnicy i plebanii oraz murka przy bramie cmentarza, pomalowanie ogrodzenia). Z poszczególnych rejonów zebrano kwoty: Głodowo 180 zł., Rudawki 230 zł., Milewo 297 zł., Rychława i Rychławskie Pola (prawa strona) 385 zł., Gajewo Zabudowania i Osiny 400 zł., Twarda Góra i Milewko 725 zł., Kamionka i Kiwitkowo 960 zł., Rychława i Rychławskie Pola (lewa strona) 1020 zł., Sarnowo I i II 1430 zł. Serdecznie dziękuję wszystkim darczyńcom za złożone ofiary, a panom radnym za trud zbiórki. W sumie zebrano więc kwotę 5619 zł.

Nasz chór parafialny zaprasza wszystkie chętne osoby do udziału w wycieczce autokarowej do Gdyni i Sopotu. W programie m.in. rejs statkiem po morzu, zwiedzanie ciekawych miejsc oraz spacery po plaży. Wycieczka odbędzie się w najbliższy czwartek, 7 lipca. Koszt od 1 osoby – 65 zł. Wyjazd z przystanku w Rychławie i sprzed kościoła w Kamionce, o godz. 8.00. Chętne osoby mogą zapisać się i uzyskać bliższe informacje u p. Marii Koniarskiej lub u ks. proboszcza do jutra.

Ze stolika pod chórem można nabyć ciekawe czasopismo religijne dla dzieci „Mały Pielgrzym”, a należność – 2,50 zł. proszę wrzucić do skarbonki św. Antoniego.

- godz. 16.30 – w pewnej intencji

- godz. 17.00 (gregorianka)– za zm. Krzysztofa Janickiego

- godz. 16.30 (greg.)– za zm. za zm. Krzysztofa Janickiego

- godz. 17.00 – za zm. Wacławę, w 5 rocznicę śmierci