OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 2011.09.04

Dzisiaj panie z Caritasu zbierają przed kościołem ofiary do skarbonek na rzecz dożywiania dzieci. Szkoły w Kamionce i Rychławie otrzymały też zakupione przez Caritas artykuły szkolne za kwotę 400 złotych.

W czwartek przeżywać będziemy w liturgii Święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny.

Kolekta w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na Wyższe Seminarium Duchowne w Pelplinie.

Dzisiaj, podczas Mszy Św. o godz. 10.30, nastąpi poświęcenie tornistrów dzieci z klas I.

W dniach 10 i 11 września organizowana jest, po raz dziewiąty z naszej parafii, piesza pielgrzymka do sanktuarium Matki Bożej Królowej Pomorza w Piasecznie. Wymarsz nastąpi w sobotę, o godz. 8.00, a powrót w niedzielę, ok. godz. 19.30. Zachęcam do licznej obecności wszystkich parafian na pożegnaniu i przywitaniu naszych pielgrzymów, bo w swoich intencjach pielgrzymi będą pamiętać również o całej parafii. Można jeszcze zapisać się w biurze parafialnym. Zapraszam też serdecznie wszystkich parafian w sobotę do Piaseczna, na Apel Jasnogórski, o godz. 21.00 – poprowadzą go chór oraz młodzież z naszej parafii. Zamówiony został autokar, aby dojechać do Piaseczna na ten Apel. Wyjazd jest darmowy, w sobotę, o 19.30 z przystanku w Rychławie oraz sprzed kościoła w Kamionce.

Dzisiaj po Mszy Św., o godz. 10.30, będzie spotkanie przed pielgrzymką do Piaseczna.

W przyszłym roku parafia w Kamionce będzie obchodzić już 20. rocznicę swojego powstania. Piękną pamiątką rocznicową będzie wielki kalendarz w formie plakatu, na którym m.in. przedstawiony został kościół parafialny i większość grup, które aktywnie zaistniały w życiu parafii przez minione lata. Warto, aby taki kalendarz znalazł się w każdym domu, a też warto zakupić go dla krewnych i znajomych z innych miejscowości. Kalendarz można zakupić w biurze parafialnym – stanowić on też będzie cegiełkę na zakup nowej chrzcielnicy do naszego kościoła. Koszt 1 kalendarza - cegiełki wynosi 10 zł. – a można złożyć też większe ofiary na nową chrzcielnicę lub zakupić większą ilość kalendarzy.

Ze stolika pod chórem można nabyć nowy numer czasopisma diecezjalnego „Pielgrzym” – należność proszę wrzucić do skarbonki św. Antoniego.

godz. 17.00 – za zm. Martę i Józefa Pawlak oraz zm. Martę

godz. 17.00 – za zm. Brygidę Kamińską

godz. 17.00 – za zm. Jana Guss, w 15 rocznicę śmierci

Niedziela, 11 września