OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA – 11.09.2011

Dzisiejsza kolekta jest przeznaczona na Wyższe Seminarium Duchowne w Pelplinie. Za wszelkie ofiary złożone składam serdeczne BÓG ZAPŁAĆ!!

Tydzień temu, panie z Caritasu zebrały przed kościołem kwotę 200 zł. na rzecz dożywiania dzieci w szkołach.

Spotkanie członków Caritas z naszej parafii będzie w poniedziałek, po Mszy Św.

W piątek, w 16-ty dzień miesiąca, zapraszam do kościoła na Apel Jasnogórski, o godz. 21.00. Będziemy modlitwą wspierać papieża Benedykta XVI i też zapoznawać się z nauczaniem błog. papieża Jana Pawła II.

W środę będziemy przeżywać w liturgii Święto Podwyższenia Krzyża Świętego.

W przyszłą niedzielę, od Mszy Św. o godz. 15.00, rozpoczyna się w parafii w Nowem kolejny kurs przedmałżeński. Zobowiązane są do udziału w nim osoby, które w tym lub przyszłym roku pragną zawrzeć związek małżeński.

W przyszłą niedzielę zapraszam do udziału w II Parafialnym Rajdzie Rowerowym. W rajdzie czerwcowym wzięło udział prawie 30 osób. Wyjedziemy sprzed kościoła w Kamionce o godz. 14.00, a następnie pojedziemy ok. 23 km, przez wszystkie miejscowości z naszej parafii: Rychławę, Twardą Górę, Milewko, Milewo, Gajewo Zabudowania, Osiny, Głodowo. Postój odpoczynkowy będzie w chacie myśliwskiej. Zapraszam do udziału chętne dzieci, młodzież oraz dorosłych.

W sobotę, 24 września, odbędą się w Kamionce dożynki gminno – parafialne. Podczas Mszy Św. zostaną poświęcone wieńce żniwne oraz bochenki chleba. Poproszę więc, aby swoje wieńce i bochenki chleba przygotowały sołectwo Kamionka oraz łączone sołectwa Rychława, Osiny i Gajewo Zabudowania. Ponadto będą też reprezentowane inne sołectwa z gminy Smętowo. Po Mszy Św. rozpocznie się impreza kulturalno – rekreacyjna na dużym boisku piłkarskim. Przygotowany zostanie bardzo atrakcyjny program. Szczegóły zostaną podane za tydzień. Będzie też przeprowadzona loteria fantowa – tym razem fantów będzie mniej, ale będą droższe. Kto chciałby ofiarować jakieś fanty, to proszę o kontakt ze mną.

Zachęcam do zakupu dużego, pamiątkowego kalendarza na przyszły rok – związanego z 20. rocznicą powstania parafii w Kamionce. Kalendarz można zakupić w biurze parafialnym – stanowić on też będzie cegiełkę na zakup nowej chrzcielnicy do naszego kościoła. Koszt 1 kalendarza - cegiełki wynosi 10 zł. – a można złożyć też większe ofiary na nową chrzcielnicę lub zakupić większą ilość kalendarzy.

Informuję, że już posiadam kalendarz na przyszły rok do intencji mszalnych. Zachęcam, aby jeszcze przed kolędami zarezerwować sobie szczególnie Msze rocznicowe. Warto ofiarować Msze za bliskich zmarłych, pamiętać o rocznicach ślubów lub urodzin, modlić się o błogosławieństwo Boże dla swoich bliskich w różnych życiowych sytuacjach.

godz. 17.00 – z podziękowaniem za odebrane laski i z prośbą o dalsze błogosławieństwo Boże, w 25 rocznicę małżeństwa pp. Bogumiły i Marka

godz. 17.00 – za zm. Zbigniewa Nowickiego, w 30 dzień po pogrzebie

godz. 17.00 – za zm. Zbigniewa i Rafała Gus