OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – XXV NIEDZIELA ZWYKŁA – 18.09.2011

W liturgii Kościoła będziemy w tym tygodniu przeżywać: w środę – Święto św. Mateusza (Apostoła i Ewangelisty), w piątek – wspomnienie św. ojca Pio (kanonizowanego w 2002 roku przez papieża Jana Pawła II).

W środę, po Mszy Św., odbędzie się wyjazd członków Caritas na dekanalne spotkanie do Smętowa.

Dziękuję uczestnikom dziewiątej pieszej pielgrzymki z Kamionki do Piaseczna. W sumie w naszej grupie maszerowało 80 osób z naszej parafii i z parafii Lalkowy. Dziękuję osobom pełniącym funkcję porządkowych, śpiewającym i prowadzącym modlitwy, niosącym głośniki, krzyż i tablicę z nazwą naszej parafii, kierowcy jadącemu asystującym grupie samochodem, panom przewożącym bagaże, osobom organizującym Apel Jasnogórski dla naszej parafii – transmitowany przez diecezjalne Radio GŁOS.

Związek małżeński pragną zawrzeć Adrian Pietrzyk, kawaler, zamieszkały Rychława 1 oraz Anna Siczek, panna, zamieszkała Czaple 19. Jest to ich zapowiedź pierwsza. Ktokolwiek wiedziałby o jakichkolwiek przeszkodach małżeńskich ma obowiązek w sumieniu poinformować o nich ks. proboszcza.

Dzisiaj zapraszam do udziału w II Parafialnym Rajdzie Rowerowym. Wyjedziemy sprzed kościoła w Kamionce o godz. 14.00, a następnie pojedziemy ok. 23 km, przez wszystkie miejscowości z naszej parafii: Rychławę, Twardą Górę, Milewko, Milewo, Gajewo Zabudowania, Osiny, Głodowo. Postój odpoczynkowy będzie w chacie myśliwskiej. Zapraszam do udziału chętne dzieci, młodzież oraz dorosłych.

Dzisiaj, o godz. 15.00, w kościele w Nowem rozpoczyna się kurs przedmałżeński. Do udziału w nim zobowiązane są osoby, które nie posiadają jeszcze takiego dokumentu, a zamierzają zawrzeć związek małżeński w tym lub przyszłym roku.

W najbliższą sobotę, 24 września, odbędą się w Kamionce dożynki gminno-parafialne. Podczas Mszy Świętej, o godz. 15.00, będziemy mieli okazję, aby podziękować za tegoroczne plony i prosić Boga o pomoc w dalszych rolniczych działaniach. W procesji z darami zostaną złożone wieńce i chleby dożynkowe. Zapraszam na tę Mszę szczególnie wszystkich rolników z rodzinami, a też poproszę ich o większą pomoc w organizacji imprezy. To trochę dziwne, że imprezę dożynkową organizują i korzystają w większości nie-rolnicy, a brakuje tych, dla których te działania są przygotowywane. Po Mszy Św., na dużym boisku sportowym, rozpocznie się bardzo bogata i atrakcyjna część kulturalno – sportowa. Szczegółowy program można przeczytać na plakatach w kruchcie kościoła lub w sklepach. W części sportowej odbędzie się turniej w siatkówkę męską, ponadto Turniej Sołectw w konkurencjach rekreacyjnych. Dzieci będą mogły korzystać z wielu dmuchańców, mogą też przynieść swoje zwierzątko i wziąć udział w konkursie na najmilsze zwierzątko. W części kulturalnej wystąpią nasze parafialne grupy muzyczne: zespoły „FLORENTER” i „BARKA”, grupa taneczna „KAMYCZEK”, zespół folklorystyczny „RYCHŁAWIAKI”. Podczas Mszy Św. będzie grać orkiestra z Gniewa. Wystąpią też z kabaretem przedstawicielki Kół Gospodyń Wiejskich. Festyn zakończy się zabawą ludową, przy muzyce naszego organisty Wojciecha Lipskiego. Chętni będą mogli częstować się darmową grochówką i kiełbaskami, a będą też inne stoiska spożywcze obsługiwane m.in. przez panie z CARITASU. Będzie również przeprowadzona loteria fantowa, z której dochód zostanie przeznaczony na zakup zeszytów i przyborów szkolnych dla dzieci. Chętne osoby, które chciałyby ofiarować jakieś fanty na loterię, mogą zgłosić się do ks. proboszcza.

W biurze parafialnym można nabywać duże kalendarze ścienne związane z 20 rocznicą powstania naszej parafii. Ze stolika pod chórem można nabyć nowy numer czasopisma diecezjalnego „Pielgrzym”. Opłatę 2,5 zł. proszę wrzucić do skarbonki św. Antoniego.

godz. 17.00 – dziękczynna, z prośbą o dalsze błogosławieństwo Boże, w 16 rocznicę małżeństwa

godz. 17.00 – za zm. Brygidę Kamińską, w 30 dzień po pogrzebie

godz. 17.00 – za zm. Huberta Warczyńskiego

godz. 17.00 – za zm. Gerdę Brucką oraz zm. członkinie Żywego Różańca (intencja od wspólnoty Żywego Różańca)

godz. 17.00 – za zm. rodziców Jagła, Węzik oraz zm. Mariannę

godz. 15.00 – Msza dożynkowa w intencji rolników: dziękczynna za tegoroczne plony i z prośbą o dalsze błogosławieństwo Boże.

Niedziela, 25 września:

godz. 7.20 – za zm. Łucję Muszyńską, w 5 rocznicę śmierci