OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA – 2.10.2011
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA – 02.10.2011

Rozpoczynamy dzisiaj Tydzień Miłosierdzia. Chciejmy na co dzień okazać swoją wrażliwość na potrzeby biednych i chorych ludzi. Dostrzegajmy też wokoło siebie ludzi osamotnionych, stęsknionych życzliwego słowa.

Dzisiaj, panie z CARITASU, zbierają przed kościołem ofiary do skarbonek na dożywianie dzieci w naszych szkołach. Dochód uzbierany podczas dożynek przez Caritas, chór, stoisko sołectwa Rychława oraz z loterii wyniósł 1100 zł. i za tę kwotę zostaną zakupione różne artykuły i pomoce szkolne dla szkół z Kamionki i Rychławy.

Inny rodzaj zaangażowania dobroczynnego można okazać w najbliższą sobotę. W Smętowie, w godz. od 8.30 do 12.30, przy Zespole Szkół Gospodarki Żywnościowej, odbędzie się akcja krwiodawstwa, a w godz. od 10.00 do 16.00 także można złożyć deklarację, że pragnie się zostać dawcą szpiku kostnego. Warto aktywnie zaangażować się w to ważne dzieło ratujące życie. Ks. proboszcz również jest honorowym krwiodawcą (oddał już ponad 19 l krwi), a także jest zarejestrowany jako potencjalny dawca szpiku kostnego, jeśli znalazłby się chory potrzebujący takiego wsparcia.

W tym tygodniu, w liturgii Kościoła przeżywać będziemy wspomnienia: we wtorek – św. Franciszka z Asyżu, w środę - św. Faustyny Kowalskiej (apostołki Miłosierdzia Bożego), w piątek – Najśw. Maryi Panny Różańcowej.

W październiku zachęcam do odmawiania różańca w domach lub przy przydrożnych kapliczkach. W naszym kościele różaniec jest odmawiany codziennie, po Mszy Świętej wieczornej o godz. 16.00, a w niedzielę po Mszy Świętej, o godz. 10.30.

W związku z miesiącem różańcowym trwa konkurs plastyczny dla dzieci na narysowanie lub namalowanie dowolnej tajemnicy różańca. Do dnia 15 października proszę wykonane prace dostarczyć do pań katechetek, później najlepsze prace zostaną wywieszone na wystawie w kościele i nagrodzone.

Chorych odwiedzę z posługą sakramentalną w piątek, od godz. 10.00.

W tym też dniu będzie okazja do spowiedzi św. już od godz. 15.30. Szczególnie zapraszam do comiesięcznej spowiedzi dzieci z klas III.

Zbliża się uroczystość Wszystkich Świętych. Pragniemy w sposób szczególny oddać cześć naszym zmarłym krewnym i dobrodziejom. Zadbamy o uporządkowanie grobów naszych bliskich, zapalimy im nagrobne świece, ale przede wszystkim otoczmy ich naszą modlitwą. Przy wyjściu z kościoła będzie można zabrać ze stolika specjalne druki, na których możemy wypisać nazwiska i imiona osób, za które w sposób szczególny chcemy się pomodlić. W Uroczystość Wszystkich Świętych zostanie odprawiona Msza Św. zbiorowa za polecanych zmarłych. W miesiącu listopadzie kartki te będą odczytywane podczas każdej Mszy Świętej, a kto pragnie, aby za daną osobę modlitwa odbywała się przez cały rok, to proszę o zaznaczenie z boku na kartce godziny Mszy Niedzielnej, podczas której mamy się wspólnie modlić. Po każdej Mszy Świętej można wypisane kartki przynieść do biura parafialnego.

W niedzielę – 9 października - odbędzie się w całej Polsce tzw. DZIEŃ PAPIESKI. Przygotowywanych jest wszędzie wiele ciekawych wydarzeń. W naszej parafii, dzieci ze Szkoły Podstawowej im. papieża Jana Pawła II przedstawią program artystyczny pt.: „Wspomnienia z Wadowic”, przed Mszą Św., o godz. 10.30. Tradycyjnie, odbędzie się przed kościołem, prowadzona w całej Polsce (a u nas uczynią to ministranci) zbiórka do skarbonek na Fundusz „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, który funduje stypendia uzdolnionym dzieciom i młodzieży z ubogich rodzin, aby mogły dalej się kształcić.

Rodziców dzieci z klas II, przygotowujących się do przyjęcia I Komunii Św., zapraszam na spotkanie do plebanii we wtorek, po Mszy Św. i różańcu.

W biurze parafialnym można nabywać duże kalendarze ścienne na przyszły rok, związane z 20 rocznicą powstania naszej parafii

godz. 16.00 – o zdrowie i błogosławieństwo Boże dla Teresy

godz. 17.00 – za zm. Alicję Sznajdrowską

godz. 16.00 – za zm. Zofię i Alfonsa Wodzak, w rocznicę urodzin Alfonsa