OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA – 2011-10-16

Dzisiaj we wszystkich polskich kościołach odbywa się liczenie wiernych obecnych w kościele na Mszy Św. oraz przystępujących do Komunii Św.

Dzisiaj też, w rocznicę wyboru papieża Jana Pawła II, zapraszam do kościoła na Apel Jasnogórski o godz. 21.00.

W przyszłą niedzielę rozpocznie się Tydzień misyjny. Kolekta przeznaczona będzie na cele misyjne.

W tym tygodniu, w liturgii Kościoła, będziemy przeżywać: w poniedziałek – wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego (biskupa i męczennika), we wtorek - Święto św. Łukasza Ewangelisty, w czwartek – wspomnienie św. Jana Kantego (kapłana), w piątek – wspomnienie błog. Jakuba Strzemię (biskupa)

W sobotę, 22 października, w rocznicę inauguracji pontyfikatu w 1978 roku, będziemy po raz pierwszy obchodzić wspomnienie liturgiczne błogosławionego papieża Jana Pawła II.

W październiku, w naszym kościele, różaniec jest odmawiany codziennie, po Mszy Świętej wieczornej, a w niedzielę po Mszy Świętej, o godz. 10.30. Zachęcam też do odmawiania różańca w swoich domach lub przy przydrożnych kaplicach.

Zbliża się uroczystość Wszystkich Świętych. Przy wyjściu z kościoła można zabrać ze stolika specjalne druki, na których możemy wypisać nazwiska i imiona osób, za które w sposób szczególny chcemy się pomodlić. W uroczystość Wszystkich Świętych zostanie odprawiona Msza zbiorowa za wszystkich polecanych zmarłych, o godz. 10.30. W miesiącu listopadzie kartki te będą odczytywane podczas każdej Mszy Świętej, a kto pragnie, aby za daną osobę modlitwa odbywała się przez cały rok, to proszę o zaznaczenie z boku na kartce godziny Mszy Niedzielnej, podczas której mamy się wspólnie modlić. Po każdej Mszy Świętej można wypisane kartki przynieść do biura parafialnego.

Dzieci z klas II zapraszam na kolejne spotkanie do plebanii w sobotę, o godz. 10.00.

W biurze parafialnym można nabywać duże kalendarze ścienne na przyszły rok, związane z 20 rocznicą powstania naszej parafii.

Ze stolika pod chórem można nabyć nowy numer czasopisma diecezjalnego „Pielgrzym”, a należność – 2,5 zł. – proszę wrzucić do skarbonki św. Antoniego.

godz. 16.00 – za zm. Brygidę Kamińską

godz. 16.00 – za zm. Mieczysława Lemańskiego

godz. 16.00 – za zm. rodziców Łucję i Bronisława Jabłońskich oraz Gertrudę i Stanisława Szczukowskich

godz. 16.00 – z podziękowaniem za otrzymane łaski i z prośbą o dalsze błogosławieństwo Boże z okazji 10. rocznicy małżeństwa pp. Beaty i Wojciecha