OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – XXXIV NIEDZIELA ZWYKŁA – 20.11.2011 UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA

Dzisiaj, po Mszy Św. o godz. 10.30, przy wystawionym Najświętszym Sakramencie, odmówimy Litanię do Serca Pana Jezusa. Podziękujemy Bogu za wszelkie sprawy, które spotkały nas w minionym roku kościelnym i poprosimy o łaski dla nas samych, naszych rodzin i parafii na cały rok.

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na wsparcie Wyższego Seminarium Duchownego w Pelplinie. Za wszelkie złożone ofiary składam serdeczne „Bóg zapłać”.

W przyszłą niedzielę rozpoczniemy przeżywanie Adwentu – szczególnego okresu w roku kościelnym, przygotowującego nas na dobre przeżywanie Świąt Bożego Narodzenia. Msze Roratnie, ku czci Najświętszej Maryi Panny, odprawiane będą codziennie o godz. 16.00. Zachęcam wszystkich do licznego udziału, a szczególnie dzieci, które mogą przynosić do kościoła zrobione lampiony.

Znakiem naszego właściwego przeżywania okresu Adwentu powinna być także gotowość do okazania miłosierdzia tym spośród naszej społeczności, którzy najbardziej zostali dotknięci biedą. Oprócz zbiórki na dożywianie dzieci w szkołach, odbędzie się w Adwencie zbiórka słodyczy w sklepach, a także spotkania opłatkowe dla różnych grup.

We wtorek będziemy wspominać w liturgii św. Cecylię (męczennicę, patronkę śpiewu kościelnego). Przy tej okazji chcę podziękować p. organiście, osobom śpiewającym w naszym chórze parafialnym oraz w zespołach młodzieżowych „FLORENTER” i „BARKA” za ubogacanie nas swoimi talentami muzycznymi oraz uświetnianie liturgii Mszy Św. i innych ważnych uroczystości. W sobotę przypada wspomnienie św. Jana Berchmansa (patrona ministrantów – dziękuję 37 chłopcom służącym w naszej parafii przy ołtarzu, następni chętni mogą się zapisać).

Ze stolika pod chórem można nabyć kolejny numer ciekawego czasopisma pt.: „Miłujcie się”. Opłatę – 3 zł. proszę wrzucić do skarbonki św. Antoniego.

godz. 16.00 – za zm. Edmunda Bąk, w rocznicę śmierci

godz. 16.00 – o zdrowie i błogosławieństwo Boże dla Haliny

godz. 16.00 – za zm. Zygmunta Ossowskiego oraz Danutę i Zenona Kąkol, w 5 rocznicę śmierci Danuty

godz. 16.00 – za dusze w czyśćcu cierpiące