OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – NIEDZIELA W OKTAWIE NARODZENIA PAŃSKIEGO – UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTEJ BOŻEJ RODZICIELKI MARYI - 1.01.2012 -

Przy wyjściu z kościoła panie z CARITASU będą zbierać ofiary na dożywianie dzieci w szkołach. Wspomóżmy tę piękną inicjatywę na miarę swoich możliwości, aby dzięki nam dzieci mogły codziennie skorzystać, chociaż z drobnego posiłku.

W styczniu papież zachęca do wspólnej modlitwy w intencji: „aby ofiary katastrof naturalnych otrzymywały pomoc duchową i materialną, potrzebną do odbudowania życia” – w tej intencji dzisiaj i za tydzień, m.in. członkowie Żywego Różańca, odmawiają wspólnotowy różaniec, o godz. 10.00.

W piątek będziemy przeżywać jedno z największych świąt w roku kościelnym – Uroczystość Objawienia Pańskiego (zwaną też Świętem Trzech Króli). Przyjdźmy licznie do kościoła w tym dniu na Msze, które będą odprawione w porządku niedzielnym o godz. 7.20, 9.00 i 10.30, a także zachowajmy też świąteczny charakter tego dnia w naszych domach. Podczas Mszy Świętych odbędzie się obrzęd poświęcenia kredy i kadzidła. Weźmiemy później kredę do naszych domów i zaznaczymy drzwi znakami K+M+B+2012, na pamiątkę mędrców ze Wschodu – Kacpra, Melchiora i Baltazara, którzy przybyli pokłonić się Chrystusowi. Kolekta z tego dnia przeznaczona będzie na misje katolickie. Przed Mszą Św., o godz. 10.30, będziemy mieli okazję obejrzeć jasełka przygotowane przez dzieci ze Szkoły Podstawowej w Kamionce. Tych wszystkich, którzy będą świętować ten dzień m.in. przez udział we Mszy w kościele, nie obowiązuje post piątkowy.

W I piątek miesiąca jest przed Mszami okazja do spowiedzi św. Zapraszam szczególnie dzieci z klas III.

W sobotę członkowie Caritas mogą pojechać na diecezjalne spotkanie opłatkowe do Pelplina – wyjazd o godz. 7.45, chętne osoby mogą zgłosić się do mnie.

Przypominam o trwającym konkursie na najładniejszą dekorację świąteczną. Wielu gospodarzy zasługuje w tym roku na wyróżnienie, a czołówka jest bardzo wyrównana. W tym tygodniu specjalna komisja wybierze najładniejszą dekorację, której właściciel otrzyma nagrodę od ks. proboszcza – kwotę 100 zł.

W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Święto Chrztu Pańskiego.

Po przerwie świątecznej wznawiane są treningi Parafialnego Uczniowskiego Klubu Sportowego „BONUM” na sali gimnastycznej w Kopytkowie. W najbliższy wtorek, o godz. 16.45, mogą wyjechać dziewczęta i panie na trening siatkarski, a w czwartek chłopcy i panowie do gry w piłkę nożną. Szczegóły na plakacie w kruchcie.

W niedzielę, 15 stycznia, odbędzie się w naszej parafii Koncert Kolęd. Wszystkie chętne grupy muzyczne, które chciałyby wziąć udział, poproszę o kontakt ze mną tym tygodniu.

Plan kolęd na najbliższy czas:

2 I, poniedziałek, godz. 14.00 – Sarnowo II
4 I, środa, godz. 14.00 - Rychława (prawa strona)
6 I, piątek, godz. 12.00 – Sarnowo I
7 I, sobota, godz. 14.00 - Twarda Góra (domy kolejowe)
8 I, niedziela, godz. 12.00 – Rychława (lewa strona)

godz. 13.00 – za zm. Alfonsa Muszyńskiego

godz. 16.00 – za zm. Ludwika Grzyba

godz. 13.00 -

godz. 13.00 – za zm. Kazimierza Moczyńskiego, w 30 dzień po pogrzebie

piątek (w Święto Trzech Króli):

godz. 7.20 – za zm. z rodziny Badźmierowskich, w rocznicę urodzin Eryki