+ Parafia pw. św. Andrzeja Boboli w Kamionce +
SPRAWY PARAFIALNE
Caritas
Cmentarz, pogrzeb
Duszpasterz
Kaplice
Kościół
Ministranci
Nasz Patron
Pielgrzymki
Rada Parafialna
Służba liturgiczna
Współpracownicy parafialni
Życie Sakramentalne
Żywy Różaniec
Archiwum
SPRAWY ŚRODOWISKOWE
Miejscowości
Ochotnicza Straż Pożarna
Szkoły
PISANO O NAS
Archwium prasowe
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – VII NIEDZIELA ZWYKŁA – 2012.02.19
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – VII NIEDZIELA ZWYKŁA – 2012.02.19


Dzisiaj, po Mszy Św. o godz. 10.30, będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i stosowne modlitwy. W ten sposób przygotujemy się mocniej na przeżywanie okresu Wielkiego Postu.

Dzisiaj rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Wszyscy wiemy, jak wielu ludzi zniszczyło swoje życie pijąc alkohol, jak wiele tragedii ma miejsce w rodzinach – bądźmy więc wszyscy apostołami trzeźwości. Warto, aby osoby, które dostrzegają u siebie coraz mocniejszy problem z alkoholem lub członkowie rodzin osób uzależnionych szukali pomocy u specjalistów, którzy są w każdej gminie i wielu osobom już pomogli. Można też zawsze po poradę przyjść do ks. proboszcza. Bliższe szczegóły można przeczytać na plakacie w kruchcie kościoła. W czasie Wielkiego Postu będzie znowu wyłożona Złota Księga Trzeźwości, w której mogą się wpisywać wszystkie osoby, pragnące podjąć zobowiązania abstynenckie na krótszy lub dłuższy okres, dając dobre świadectwo dla innych.

W najbliższą środę, zwaną Popielcową, rozpoczynamy szczególny okres w roku kościelnym – Wielki Post. Przyjdźmy licznie do kościoła na Msze Św. o godz. 10.00 lub 16.00, podczas których odbędzie się obrzęd posypania głów poświęconym popiołem. Rozważając tajemnicę Męki i Śmierci Chrystusa chcemy przygotować się dobrze na Święta Zmartwychwstania Pańskiego. Nie możemy zmarnować tej szczególnej okazji na uporządkowanie swojego kontaktu z Bogiem i innymi ludźmi. Uczyńmy wiele dobrych postanowień. Zwalczajmy zgubne nałogi. Przychodźmy też licznie do kościoła w każdy piątek, o godz. 16.00, na nabożeństwo Drogi Krzyżowej, a po niej odprawiana będzie Msza Święta. Kolejne części nabożeństwa Gorzkich Żalów odśpiewamy w niedzielę, o godz. 10.00 - osoby, które przyjdą na Mszę Św. o godz. 9.00 mogłyby trochę dłużej pozostać w kościele, a ci przychodzący na Mszę Św. o godz. 10.30, mogliby przyjść pół godziny wcześniej. Za udział w nabożeństwach wielkopostnych można uzyskać odpust zupełny. Parafialne rekolekcje wielkopostne dla dorosłych oraz dzieci i młodzieży szkolnej odbędą się w dniach od 25 do 28 marca. Poprowadzi je ks. Ryszard Thiede - proboszcz w Mątawach.

Rozpoczyna się również czas wielkanocnej spowiedzi i Komunii Świętej. Zgodnie z tradycją, która od lat obowiązuje w naszej diecezji, wszystkie osoby korzystające ze spowiedzi zobowiązane są w tym okresie oddać swoją kartkę przy konfesjonale. Stosowne kartki można odbierać w biurze parafialnym, a ofiary złożone przy tej okazji przeznaczone będą na cele parafialne.

Pamiętajmy, że czas pokuty w Kościele stanowi okres Wielkiego Postu, a także wszystkie piątki całego roku. Wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych w każdy piątek obowiązuje wszystkich, którzy ukończyli 14 rok życia. Post ścisły, kiedy ograniczamy także ilość spożywanych posiłków, obowiązuje w Środę Popielcową i w Wielki Piątek, wszystkich między 18 a 60 rokiem życia. Oczywiście, zabroniony jest dla katolików w dni postne udział m.in. w jakichkolwiek zabawach tanecznych. Grzeszą więc m.in. ci wszyscy, co biorą udział w jakichś zabawach lub dyskotekach we Wielkim Poście lub w piątki przez cały rok.

Nasi radni parafialni odwiedzają wszystkie domy z prośbą o złożenie ofiar na tegoroczną inwestycję parafialną. W 2012 roku zaplanowano wykonanie dobudówki do kostnicy m.in. z pomieszczeniami gospodarczymi.

Jeszcze przez tydzień mogą zapisywać się w biurze parafialnym osoby, które pragną w lipcu pojechać na 6-dniową pielgrzymkę autokarową na tereny Litwy i Białorusi.

W ławkach wyłożone są karteczki z nazwiskami osób, które do tej pory zarezerwowały sobie miejsca. Inne chętne osoby mogą to uczynić także w biurze parafialnym.

Dzieci z klas II zapraszam na kolejne spotkanie do plebanii w sobotę, o godz. 10.00.

Ze stolika pod chórem można nabyć nowy numer czasopisma diecezjalnego „Pielgrzym”, a należność – 2,5 zł. – proszę wrzucić do skarbonki św. Antoniego.

INTENCJE MSZALNE:

poniedziałek

godz. 16.00 – za zm. Jadwigę, Piotra, Edwarda Borkowskich oraz Franciszkę i Stefana Owczarek

wtorek

godz. 16.00 – za zm. Helenę i Jana Szulwic

Środa Popielcowa

godz. 10.00 – za zm. Mariannę i Mariana Mąkosa

godz. 16.00 – za zm. Rafała i Zbigniewa Guss

czwartek

godz. 16.00 – za zm. Tadeusza Owczarek, w 18 rocznicę śmierci

piątek

godz. 16.30 (po Drodze Krzyżowej) – za zm. Władysława Głąba, w rocznicę urodzin

sobota

godz. 15.00 – o błogosławieństwo Boże dla Filipa, z okazji chrztu

godz. 16.00 – za zm. Salomeę i Kazimierza Banaszak, w 1 rocznicę śmierci

niedziela (26 lutego):

godz. 7.20 – za zm. Feliksa Guss

godz. 9.00 – za zm. rodziców Franciszkę i Franciszka Szefler

godz. 10.30 – za zm. Łucję i Bronisława Jabłońskich, w 13 rocznicę śmierci Bronisława

Dodane przez parafia dnia luty 18 2012 22:03:22 1787 Czytań · Drukuj
TU WARTO ZAJRZEĆ
www.vatican.va
www.episkopat.pl
www.radioglos.pl
www.diecezja-pelplin.pl
www.caritas.pelplin.pl
www.pielgrzym.pelplin.pl
www.pelplin.ksm.org.pl
www.opoka.org.pl
www.e.kai.pl
www.niedziela.pl
www.goscniedzielny.pl
mlodziez.pelplin.diecezja
ministranci.pelplin.diecezja
www.hli.org.pl
www.kociewiacy.pl
www.kociewiak.pl
www.smetowo.pl
www.bip.gminanowe.pl
www.miasto-nowe.com
www.mateusz.pl
www.amen.pl
www.katolik.pl
www.wiara.pl
www.biblia.pl
www.biblioteka.natan.pl
www.spiewnik.com
www.lednica2000.pl
www.dzielo.pl
www.rodzina.org.pl
www.pieszapielgrzymka.pl
sanktuarium-piaseczno.pl
www.parafiada.pl
www.wikipedia.org
www.ludio.pl
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.