+ Parafia pw. św. Andrzeja Boboli w Kamionce +
SPRAWY PARAFIALNE
Caritas
Cmentarz, pogrzeb
Duszpasterz
Kaplice
Kościół
Ministranci
Nasz Patron
Pielgrzymki
Rada Parafialna
Służba liturgiczna
Współpracownicy parafialni
Życie Sakramentalne
Żywy Różaniec
Archiwum
SPRAWY ŚRODOWISKOWE
Miejscowości
Ochotnicza Straż Pożarna
Szkoły
PISANO O NAS
Archwium prasowe
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – NIEDZIELA PALMOWA – 2012.04.01
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – NIEDZIELA PALMOWA – 2012.04.01


Zakończyły się rekolekcje wielkopostne. Serdecznie dziękuję wszystkim, a szczególnie dzieciom, za aktywny udział. Dziękuję też za wsparcie w prowadzeniu rekolekcji paniom katechetkom i gronu nauczycielskiemu.

Dziękuję też grupie ok. 100 osób, która wzięła udział w Drodze Krzyżowej na trasie z Kamionki do Milewa. Dziękuję za pomoc paniom z chóru, strażakom, ministrantom i kierowcom wspierającym organizację tego wydarzenia.

W czwartek, odbyła się nasza parafialna spowiedź. Szkoda, że jeszcze połowa uprawnionych osób nie skorzystała z tak wielkiej szansy uporządkowania swojego życia przed Świętami. Jutro będzie spowiedź w parafii Lalkowy od godz. 9.00 do 10.00 oraz od 16.00 do 18.00. Ja będę słuchał spowiedzi jeszcze we Wielki Piątek, od godz. 16.00 do 17.00 (warto zadbać, aby wszyscy członkowie naszych rodzin po Bożemu przeżywali Święta i skorzystali ze spowiedzi). Czas spowiedzi i Komunii wielkanocnej minie 3 czerwca, w Uroczystość Trójcy Przenajświętszej.

W poniedziałek przypada 7 rocznica śmierci naszego wielkiego rodaka błog. papieża Jana Pawła II. Serdecznie zapraszam wszystkich w tym dniu na Apel Jasnogórski do kościoła o godz. 21.00, a po nim będzie można złożyć kwiaty przed pomnikiem papieża.

Chorych odwiedzę z przedświąteczną spowiedzią i Komunią Św. w środę, od godz. 10.00. Oprócz stałych chorych, których co miesiąc z sakramentami odwiedzam, proszę o zgłoszenie w biurze parafialnym innych chorych i starszych, aby wiele osób mogło przyjąć sakramenty przed Świętami.

Wchodzimy w okres najważniejszych, centralnych wydarzeń z historii chrześcijaństwa. We Wielkim Tygodniu będziemy rozważać mękę, śmierć i zmartwychwstanie Pana Jezusa, a zaakcentuje to w sposób szczególny bogata liturgia.

We Wielki Czwartek, przed południem, kapłani odnowią swoje przyrzeczenia kapłańskie podczas Mszy Świętej w katedrze pelplińskiej, a wieczorem w parafiach odprawiona zostanie uroczysta Msza Święta, nawiązująca do Ostatniej Wieczerzy, podczas której Chrystus ustanowił sakramenty Eucharystii i kapłaństwa. W naszym kościele taka Msza Święta zostanie odprawiona o godz. 19.00. Po niej Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do ciemnicy. Adoracja potrwa do godz. 21.00 – wartę podejmą ministranci i dziewczęta ze służby liturgicznej.

We Wielki Piątek adoracja Najświętszego Sakramentu w ciemnicy rozpocznie się od godz. 9.00 i potrwa do wieczornych obrzędów. Przychodźmy licznie do kościoła na prywatną modlitwę, aby zawierzyć Chrystusowi wszelkie swoje osobiste lub rodzinne problemy. Najlepiej czuwajmy w wyznaczonych dla poszczególnych rejonów parafialnych godzinach: od godz. 9.00 do 10.00 mieszkańcy Gajewa Zabudowań, Głodowa i Osin, od 10.00 do 11.00 Rudawki i Kiwitkowo, od 11.00 do 12.00 Sarnowo I i II, od 12.00 do 13.00 Milewo, od 13.00 do 14.00 Twarda Góra i Milewko, od 14.00 do 15.00 Rychławskie Pola lewa i prawa strona, od 15.00 do 16.00 Kamionka prawa strona, od 16.00 do 17.00 Kamionka lewa strona, od 17.00 do 18.00 Rychława prawa strona, od 18.00 do 19.00 Rychława lewa strona. W tym dniu obowiązuje post ścisły. Liturgię wieczorną Męki Pańskiej rozpoczniemy o godz. 19.00. Jest to jedyny dzień w ciągu roku, gdy nigdzie na świecie nie odprawia się Mszy Świętej. Centrum stanowi adoracja krzyża, który chcemy ucałować z wdzięcznością jako szczególny znak, przez który Chrystus dokonał zbawienia świata. Ofiary złożone przy tej okazji będą przeznaczone na utrzymanie Bazyliki Grobu Pańskiego w Jerozolimie. Po zakończonych obrzędach Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do Grobu Pańskiego, wartę obejmą strażacy, a my odśpiewamy Gorzkie Żale. Adoracja przy Grobie potrwa do godz. 21.00.

We Wielką Sobotę adorację rozpoczniemy o godz. 9.00 i zachęcam do adoracji w podobnym porządku rejonowym, jak we Wielki Piątek. W tym dniu nie obowiązuje post i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, lecz zaleca się je, jako przygotowanie do świątecznego posiłku z pobłogosławionych pokarmów. O godz. 12.00, nastąpi w kościele poświęcenie przyniesionych pokarmów, tzw. święconek Obrzędy wieczorne rozpoczną się o godz. 22.00. W związku z tym procesja rezurekcyjna odbędzie się po zakończeniu Mszy Wigilii Paschalnej. Na uroczystości wieczorne przynosimy ze sobą do kościoła świece. Podczas ceremonii nastąpi m.in. poświęcenie ognia i paschału, odnowimy również przyrzeczenia chrzcielne. Poproszę o niesienie baldachimu i chorągwi podczas procesji.

W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego Msze Święte będą o godz. 9.00 i 10.30, natomiast w II Święto – jak w każdą niedzielę: o 7.20, 9.00 i 10.30.

Zachęcam do przynoszenia kwiatów, które zostaną umieszczone przy Grobie Pańskim. Przez cały rok jest zresztą taka możliwość, abyśmy wspólnie zatroszczyli się o piękno naszej świątyni. Na zakup kwiatów można składać też ofiary do skarbonki św. Antoniego. Serdecznie dziękuję wszystkim ofiarodawcom.

Dzisiaj dzieci ze Szkoły z Rychławy sprzedają palmy przed kościołem. Dochód pragną przeznaczyć na cel dobroczynny. Również przed kościołem można nabyć piękne stroiki świąteczne wykonane przez uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowych dla osób niepełnosprawnych w Lalkowach. Przed kościołem również panie z Caritas zbierają jak co miesiąc do skarbonek ofiary na dożywianie dzieci w szkołach. Trwa też przedświąteczna zbiórka darów dla osób ubogich. Serdecznie dziękuję wszystkim osobom wrzucającym różnorakie artykuły spożywcze i drogeryjne do kartonów z logo Caritas, które znajdują się w sklepach leżących na terenie naszej parafii. Można jeszcze składać dary do środy, a później będą rozwiezione do najuboższych. Panie z Caritasu zapraszam na spotkanie w środę, po Mszy Św.

Ciekawą inicjatywą są tzw. „chlebki miłości”, którymi można podzielić się w gronie rodziny podczas uroczystego śniadania wielkanocnego. Są to specjalnie pieczone chlebki, w kształcie bułek, umieszczone w kolorowym kartoniku. Koszt jednego chlebka wynosi 5 zł. Będzie je można nabyć w kościele podczas Triduum – czyli od Wielkiego Czwartku.

Związek małżeński pragną zawrzeć: Marcin Mazur, kawaler, zamieszkały Rumia ul. Gdańska 24/38 oraz Monika Noga, panna, zamieszkała w Milewo 1/1. Jest to ich zapowiedź druga.

W pierwszej połowie kwietnia, przedstawiciele naszej parafialnej rady ekonomicznej, już po raz drugi będą odwiedzać wszystkie rodziny, z prośbą o wsparcie tegorocznej inwestycji, tj. przebudowy naszej kostnicy cmentarnej, by spełniała wymogi Sanepidu. Radni mogą zgłosić się do biura parafialnego po odbiór zeszytów ze swojego rejonu.

Od początku kwietnia do końca września Msze Św. w dni powszednie będą odprawiane o godz. 17.00.

Ze stolika pod chórem można nabyć nowy numer czasopisma „Pielgrzym”, a należność wrzucić do skarbonki św. Antoniego.

INTENCJE MSZALNE:

Poniedziałek

godz. 15.00 (ze względu na pomoc w słuchaniu spowiedzi w Lalkowach) – za zm. Mariannę i Franciszka Lubomskich

Wtorek

godz. 17.00 – za zm. rodziców Mariannę i Józefa Apostołowicz oraz zm. rodziców

Środa

godz. 17.00 – za zm. z rodziny Wiśniewskich

Czwartek

godz. 19.00 – Obrzędy Wielkoczwartkowe

Piątek

godz. 19.00 – Obrzędy Wielkopiątkowe

Sobota

godz. 22.00 – Obrzędy Wigilii Paschalnej

Niedziela Zmartwychwstania, 8 kwietnia:

godz. 9.00 – w intencji parafian

godz. 10.30 – za zm. Łucję i Bronisława Jabłońskich, w 6 rocznicę śmierci ŁucjiW środę zmarł śp. Józef Badźmierowski z Rudawek. Pogrzeb odbył się w sobotę i został pochowany na cmentarzu w Kamionce. Dobry Jezu ........Dodane przez parafia dnia marzec 31 2012 21:40:29 1374 Czytań · Drukuj
TU WARTO ZAJRZEĆ
www.vatican.va
www.episkopat.pl
www.radioglos.pl
www.diecezja-pelplin.pl
www.caritas.pelplin.pl
www.pielgrzym.pelplin.pl
www.pelplin.ksm.org.pl
www.opoka.org.pl
www.e.kai.pl
www.niedziela.pl
www.goscniedzielny.pl
mlodziez.pelplin.diecezja
ministranci.pelplin.diecezja
www.hli.org.pl
www.kociewiacy.pl
www.kociewiak.pl
www.smetowo.pl
www.bip.gminanowe.pl
www.miasto-nowe.com
www.mateusz.pl
www.amen.pl
www.katolik.pl
www.wiara.pl
www.biblia.pl
www.biblioteka.natan.pl
www.spiewnik.com
www.lednica2000.pl
www.dzielo.pl
www.rodzina.org.pl
www.pieszapielgrzymka.pl
sanktuarium-piaseczno.pl
www.parafiada.pl
www.wikipedia.org
www.ludio.pl
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.