+ Parafia pw. św. Andrzeja Boboli w Kamionce +
SPRAWY PARAFIALNE
Caritas
Cmentarz, pogrzeb
Duszpasterz
Kaplice
Kościół
Ministranci
Nasz Patron
Pielgrzymki
Rada Parafialna
Służba liturgiczna
Współpracownicy parafialni
Życie Sakramentalne
Żywy Różaniec
Archiwum
SPRAWY ŚRODOWISKOWE
Miejscowości
Ochotnicza Straż Pożarna
Szkoły
PISANO O NAS
Archwium prasowe
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – VI NIEDZIELA WIELKANOCNA –13.05.2012-
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – VI NIEDZIELA WIELKANOCNA –13.05.2012-W nadchodzącym tygodniu w naszej parafii będzie miało miejsce wiele ważnych wydarzeń religijnych. Warto znaleźć czas, aby częściej przybywać do kościoła i brać udział w tych historycznych wydarzeniach.

Dzisiaj w naszej parafii uroczysty dzień. 11-ro dzieci przyjmuje I-szą Komunię Świętą. Po południu, o godz. 15.00, zapraszam do kościoła dzieci i rodziny na nabożeństwo majowe. Dzieci będą mogły złożyć swoje deklaracje z zamiarem unikania picia alkoholu i palenia papierosów do 18 roku życia, a także ofiary na wsparcie głodnych dzieci w krajach misyjnych. Będzie też okazja do zrobienia wspólnego zdjęcia, a na drogę do domu dzieci otrzymają pamiątkowe obrazki. Serdecznie dziękuję paniom katechetkom Annie Karcz z Rychławy i Jolancie Kaszubowskiej z Kamionki za całoroczne przygotowywanie dzieci do tej uroczystości. Dziękuję też rodzicom za zaangażowanie
w przygotowanie uroczystości, a także za piękny prezent dla parafii w postaci dywanu, który znajduje się pomiędzy ołtarzem i tabernakulum.

Przez cały, tzw. „biały tydzień”, wszystkie dzieci będą przychodzić, w swoich uroczystych strojach, na Msze Święte wieczorne, o godz. 17.00 (poza środowym odpustem).

W środę, 16 maja, przypada 20. rocznica powstania parafii w Kamionce. W tym dniu będziemy przeżywali nasz odpust parafialny ku czci św. Andrzeja Boboli – patrona naszej parafii. Sumę odpustową, o godz. 18.00, odprawi ks. infułat Stanisław Grunt – dyrektor ekonomiczny naszej diecezji, który także wspierał z Kurii ks. Bławata przy budowie kościoła parafialnego. Liczę na uświetnienie sumy przez występ chóru, udział strażaków w mundurach, m.in. niosących baldachim, asystę do chorągwi parafialnych, także udział pocztów sztandarowych strażackich i ze szkoły papieskiej z Rychławy i oczywiście – bardzo liczny udział wiernych!

W czwartek, w przeddzień 92. rocznicy urodzin, będzie to szczególny dzień poświęcony błog. Janowi Pawłowi II. Szkoła im. Jana Pawła II z Rychławy organizuje zjazd rodziny szkół papieskich z powiatu świeckiego. Przybędą do nas licznie przedstawiciele 6 innych szkół ze Świecia, z Wielkiego Komorska, z Korytowa, z Lniana i 2 z Gruczna. O godz. 10.00 wezmą udział we Mszy Św. w naszym kościele, a potem we Wiejskim Domu Kultury w Rychławie pokażą m.in. różnorakie prezentacje artystyczne o papieżu. Na ten dzień szkoła zaprosiła również KAPELĘ PODHALAŃSKĄ z Zakopanego. Wszyscy parafianie zaproszeni są do kościoła na wieczorne spotkanie modlitewne z błog. Janem Pawłem II. O godz. 17.00 zostanie odprawiona Msza Św., a po niej specjalny koncert poświęcony papieżowi dla wszystkich parafian zagra kapela góralska z Zakopanego. Po koncercie będzie czas na szczególną modlitwę prywatną. Na ten dzień sprowadzę z parafii ze Starogardu relikwie papieskie. Tą relikwią jest cząstka krwi pobrana od Jana Pawła II po zamachu na jego życie w 1981 roku. Będziemy więc mieli okazję czuć bliskość Jana Pawła II pośród nas i prosić go o wsparcie w różnych naszych życiowych potrzebach. Nasz papieski dzień zakończymy Apelem Jasnogórskim, o godz. 21.00.

W miesiącu maju uczestniczmy licznie w nabożeństwach maryjnych. Przychodźmy wieczorami na wspólne śpiewy i modlitwy do kościoła lub przy przydrożnych kapliczkach.

W najbliższą sobotę odbędzie się pielgrzymka autokarowa do sanktuarium maryjnego we Wielu k. Kościerzyny. W programie m.in. udział w uroczystościach odpustowych, w Drodze Krzyżowej na Kalwarii, a także udział w koncercie popularnego przed laty zespołu SKALDOWIE. Koszt od 1 osoby 30 zł. Bliższe szczegóły można uzyskać i zapisać się w biurze parafialnym do wtorku.

W sobotę, 2 czerwca, autokar z młodzieżą z naszej parafii i sąsiednich uda się na Ogólnopolskie Spotkanie Młodych nad Jeziorem Lednickim k. Gniezna. W ubiegłym roku, w takim spotkaniu, uczestniczyło 100 tys. młodzieży i było też wiele reportaży telewizyjnych. Koszt od jednej osoby – 57 zł. Chętni mogą się zapisać w biurze parafialnym.

Ze stolika pod chórem można nabyć nowy numer czasopisma diecezjalnego „Pielgrzym”, a należność proszę wrzucić do skarbonki św. Antoniego.

INTENCJE MSZALNE:

Poniedziałek

godz. 17.00 – o szczęśliwą operację

Wtorek

godz. 17.00 – za zm. Władysławę i Bronisława Szwoch oraz rodzeństwo

Środa

godz. 18.00 – Suma Odpustowa w intencji parafian

Czwartek

godz. 10.00 – o błogosławieństwo Boże dla szkół im. Jana Pawła II z powiatu świeckiego

godz. 17.00 – zm. rodziców Mariannę i Franciszka Dereszkiewicz oraz brata Zygmunta z żoną Ireną

Piątek

godz. 17.00 – za zm. Janinę i Mariana Kowalczyk, w rocznicę śmierci Mariana

godz. 18.00 – zm. Stefanię Sandach, w 30 dzień po pogrzebie

Sobota

godz. 15.00 – z w intencji strażaków z Rychławy i Kamionki: dziękczynna za dotychczasową opiekę Bożą i z prośbą o dalsze Boże błogosławieństwo

godz. 16.30 – o błogosławieństwo Boże dla Ewy, z okazji urodzin

godz. 17.00 – za zm. Łucję i Leona Kozłowskich oraz Antoninę i Józefa Rohde

godz. 17.30 – dziękczynna, z prośbą o dalsze błogosławieństwo Boże, z okazji 15 rocznicy małżeństwa pp. Magdaleny i Romana Łącznych

Niedziela, 20 maja:

godz. 7.20 – za zm. rodziców Dama, braci Konrada i Franciszka oraz Jadwigę i Jana Dłużewskich

godz. 9.00 – za zm. Agnieszkę i Bolesława Woźnych oraz brata Zygmunta

godz. 10.30 – za zm. Ireną Judzińską, w rocznicę urodzin

Dodane przez parafia dnia maj 11 2012 19:24:16 1589 Czytań · Drukuj
TU WARTO ZAJRZEĆ
www.vatican.va
www.episkopat.pl
www.radioglos.pl
www.diecezja-pelplin.pl
www.caritas.pelplin.pl
www.pielgrzym.pelplin.pl
www.pelplin.ksm.org.pl
www.opoka.org.pl
www.e.kai.pl
www.niedziela.pl
www.goscniedzielny.pl
mlodziez.pelplin.diecezja
ministranci.pelplin.diecezja
www.hli.org.pl
www.kociewiacy.pl
www.kociewiak.pl
www.smetowo.pl
www.bip.gminanowe.pl
www.miasto-nowe.com
www.mateusz.pl
www.amen.pl
www.katolik.pl
www.wiara.pl
www.biblia.pl
www.biblioteka.natan.pl
www.spiewnik.com
www.lednica2000.pl
www.dzielo.pl
www.rodzina.org.pl
www.pieszapielgrzymka.pl
sanktuarium-piaseczno.pl
www.parafiada.pl
www.wikipedia.org
www.ludio.pl
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.