OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – VI NIEDZIELA WIELKANOCNA –13.05.2012-

W nadchodzącym tygodniu w naszej parafii będzie miało miejsce wiele ważnych wydarzeń religijnych. Warto znaleźć czas, aby częściej przybywać do kościoła i brać udział w tych historycznych wydarzeniach.

Dzisiaj w naszej parafii uroczysty dzień. 11-ro dzieci przyjmuje I-szą Komunię Świętą. Po południu, o godz. 15.00, zapraszam do kościoła dzieci i rodziny na nabożeństwo majowe. Dzieci będą mogły złożyć swoje deklaracje z zamiarem unikania picia alkoholu i palenia papierosów do 18 roku życia, a także ofiary na wsparcie głodnych dzieci w krajach misyjnych. Będzie też okazja do zrobienia wspólnego zdjęcia, a na drogę do domu dzieci otrzymają pamiątkowe obrazki. Serdecznie dziękuję paniom katechetkom Annie Karcz z Rychławy i Jolancie Kaszubowskiej z Kamionki za całoroczne przygotowywanie dzieci do tej uroczystości. Dziękuję też rodzicom za zaangażowanie
w przygotowanie uroczystości, a także za piękny prezent dla parafii w postaci dywanu, który znajduje się pomiędzy ołtarzem i tabernakulum.

Przez cały, tzw. „biały tydzień”, wszystkie dzieci będą przychodzić, w swoich uroczystych strojach, na Msze Święte wieczorne, o godz. 17.00 (poza środowym odpustem).

W środę, 16 maja, przypada 20. rocznica powstania parafii w Kamionce. W tym dniu będziemy przeżywali nasz odpust parafialny ku czci św. Andrzeja Boboli – patrona naszej parafii. Sumę odpustową, o godz. 18.00, odprawi ks. infułat Stanisław Grunt – dyrektor ekonomiczny naszej diecezji, który także wspierał z Kurii ks. Bławata przy budowie kościoła parafialnego. Liczę na uświetnienie sumy przez występ chóru, udział strażaków w mundurach, m.in. niosących baldachim, asystę do chorągwi parafialnych, także udział pocztów sztandarowych strażackich i ze szkoły papieskiej z Rychławy i oczywiście – bardzo liczny udział wiernych!

W czwartek, w przeddzień 92. rocznicy urodzin, będzie to szczególny dzień poświęcony błog. Janowi Pawłowi II. Szkoła im. Jana Pawła II z Rychławy organizuje zjazd rodziny szkół papieskich z powiatu świeckiego. Przybędą do nas licznie przedstawiciele 6 innych szkół ze Świecia, z Wielkiego Komorska, z Korytowa, z Lniana i 2 z Gruczna. O godz. 10.00 wezmą udział we Mszy Św. w naszym kościele, a potem we Wiejskim Domu Kultury w Rychławie pokażą m.in. różnorakie prezentacje artystyczne o papieżu. Na ten dzień szkoła zaprosiła również KAPELĘ PODHALAŃSKĄ z Zakopanego. Wszyscy parafianie zaproszeni są do kościoła na wieczorne spotkanie modlitewne z błog. Janem Pawłem II. O godz. 17.00 zostanie odprawiona Msza Św., a po niej specjalny koncert poświęcony papieżowi dla wszystkich parafian zagra kapela góralska z Zakopanego. Po koncercie będzie czas na szczególną modlitwę prywatną. Na ten dzień sprowadzę z parafii ze Starogardu relikwie papieskie. Tą relikwią jest cząstka krwi pobrana od Jana Pawła II po zamachu na jego życie w 1981 roku. Będziemy więc mieli okazję czuć bliskość Jana Pawła II pośród nas i prosić go o wsparcie w różnych naszych życiowych potrzebach. Nasz papieski dzień zakończymy Apelem Jasnogórskim, o godz. 21.00.

W miesiącu maju uczestniczmy licznie w nabożeństwach maryjnych. Przychodźmy wieczorami na wspólne śpiewy i modlitwy do kościoła lub przy przydrożnych kapliczkach.

W najbliższą sobotę odbędzie się pielgrzymka autokarowa do sanktuarium maryjnego we Wielu k. Kościerzyny. W programie m.in. udział w uroczystościach odpustowych, w Drodze Krzyżowej na Kalwarii, a także udział w koncercie popularnego przed laty zespołu SKALDOWIE. Koszt od 1 osoby 30 zł. Bliższe szczegóły można uzyskać i zapisać się w biurze parafialnym do wtorku.

W sobotę, 2 czerwca, autokar z młodzieżą z naszej parafii i sąsiednich uda się na Ogólnopolskie Spotkanie Młodych nad Jeziorem Lednickim k. Gniezna. W ubiegłym roku, w takim spotkaniu, uczestniczyło 100 tys. młodzieży i było też wiele reportaży telewizyjnych. Koszt od jednej osoby – 57 zł. Chętni mogą się zapisać w biurze parafialnym.

Ze stolika pod chórem można nabyć nowy numer czasopisma diecezjalnego „Pielgrzym”, a należność proszę wrzucić do skarbonki św. Antoniego.

godz. 17.00 – o szczęśliwą operację

godz. 17.00 – za zm. Władysławę i Bronisława Szwoch oraz rodzeństwo

godz. 18.00 – Suma Odpustowa w intencji parafian

godz. 10.00 – o błogosławieństwo Boże dla szkół im. Jana Pawła II z powiatu świeckiego