+ Parafia pw. św. Andrzeja Boboli w Kamionce +
SPRAWY PARAFIALNE
Caritas
Cmentarz, pogrzeb
Duszpasterz
Kaplice
Kościół
Ministranci
Nasz Patron
Pielgrzymki
Rada Parafialna
Służba liturgiczna
Współpracownicy parafialni
Życie Sakramentalne
Żywy Różaniec
Archiwum
SPRAWY ŚRODOWISKOWE
Miejscowości
Ochotnicza Straż Pożarna
Szkoły
PISANO O NAS
Archwium prasowe
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – ZESŁANIE DUCHA ŚW. – 2012.05.27
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – ZESŁANIE DUCHA ŚW. – 2012.05.27


W tym tygodniu, w liturgii, będziemy przeżywać: w poniedziałek – Święto Najśw. Maryi Panny Matki Kościoła, w czwartek – Święto Nawiedzenia Najśw. Maryi Panny.

W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Trójcy Najświętszej. W tym dniu kończy się czas spowiedzi i Komunii wielkanocnej. Jeszcze część parafian nie dopełniła tego obowiązku, postarajmy się więc wspólnie, aby wszyscy członkowie naszych rodzin wypełnili w tym roku tę powinność i złożyli stosowną karteczkę. Okazja do spowiedzi jest przed każdą Mszą Świętą.

Za tydzień panie z Caritas będą zbierać przed kościołem na dożywianie dzieci w szkołach w Kamionce i w Rychławie, a za 2 tygodnie odbędzie się zbiórka na budowę świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.

Intencja modlitewna papieża dla nas wszystkich na miesiąc czerwiec to: „Aby wierzący potrafili rozpoznawać w Eucharystii żywą obecność Zmartwychwstałego, który im towarzyszy w życiu codziennym”.

Spotkanie wspólnoty Żywego Różańca i odmówienie różańca będzie w przyszłą niedzielę, o godz. 10.00.

W miesiącu czerwcu, nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa odprawiane będą w kościele, we wtorek i piątek, po Mszy Świętej o godz. 17.00 oraz w niedzielę, po Mszy Świętej, o godz. 10.30.

W pierwszy piątek miesiąca odwiedzę chorych z posługą sakramentalną od godz. 10.00, a od godz. 16.30 będzie okazja do spowiedzi św. (szczególnie zapraszam dzieci, które w tym roku przyjęły I-szą Komunię Św.).

Związek małżeński pragną zawrzeć Dariusz Żurawski, stanu wolnego, zam. Nowe, Osiedle Nadwiślańskie II 3c/2 oraz Justyna Targowska, stanu wolnego, zam. Kamionka 64. Jest to ich zapowiedź pierwsza. Ktokolwiek wiedziałby o jakichkolwiek przeszkodach małżeńskich ma obowiązek w sumieniu poinformować o nich ks. proboszcza.

W pierwszej połowie czerwca nasi radni parafialni odwiedzą wszystkie rodziny. Trzecia tegoroczna zbiórka zostanie przeznaczona również na przebudowę naszej kostnicy cmentarnej wg wskazówek SANEPIDU. Obecnie przygotowywana jest dokumentacja dotycząca wymaganych pozwoleń przez stosowne urzędy. Radnych poproszę o odebranie zeszytów ze swojego rejonu. Na członka parafialnej rady ekonomicznej, z terenu Kamionki i Kiwitkowa, powołuję jeszcze p. Józefa Buławskiego, który także będzie zbierał ofiary w swoim rejonie.

Jutro przyjedzie do Kamionki ok. 30 księży z mojego rocznika święceń. Razem studiowaliśmy przez 6 lat w Wyższym Seminarium Duchownym w Pelplinie. Podczas Mszy Św. o godz. 11.00 w naszym kościele będziemy Bogu dziękować za 22 lata kapłaństwa. Zapraszam serdecznie wszystkich parafian do udziału w tej Mszy Św.

W sobotę, 2 czerwca, autokar z młodzieżą z naszej parafii i sąsiednich uda się na Ogólnopolskie Spotkanie Młodych nad Jeziorem Lednickim k. Gniezna. W ubiegłym roku, w takim spotkaniu, uczestniczyło 100 tys. młodzieży i było też wiele reportaży telewizyjnych. Koszt od jednej osoby – 57 zł. Chętni mogą się jeszcze do poniedziałku zapisać w biurze parafialnym.

Dzisiaj, od godz. 14.00, odbędzie się, na boisku przy szkole podstawowej w Kamionce FESTYN RODZINNY, na który zaproszeni są wszyscy parafianie i mieszkańcy okolicznych miejscowości. W części kulturalnej odbędzie się m.in. GMINNY FESTIWAL PIOSENKI TURYSTYCZNEJ, wystąpią grupy muzyczne z naszej parafii, z innych miejscowości, a także orkiestra strażacka z Bobowa. W części sportowej odbędzie się turniej siatkarski drużyn damsko-męskich oraz turniej rodzin w konkurencjach rekreacyjnych (chętne drużyny 3-osobowe mogą jeszcze zgłosić się przed zawodami do mnie). Jesteśmy również zaproszeni na kiermasz spożywczy – będą kiełbaski z grilla, grochówka i ciasto, a dla dzieci różne dmuchane atrakcje.

Zachęcam do nabycia nowego numeru czasopisma diecezjalnego „Pielgrzym”. Należność wrzucić do skarbonki św. Antoniego.


INTENCJE MSZALNE:

Poniedziałek

godz. 11.00 – Msza Św. z okazji zjazdu kapłanów

Wtorek

godz. 17.00 – za zm. księży pracujących w naszej parafii i zm. członkinie Żywego Różańca

Środa

godz. 17.00 - za zm. Weronikę i Włodzimierza Eliasiewicz i zm. z rodziny, w rocznicę śmierci Włodzimierza

Czwartek

godz. 17.00 – za zm. Barbarę i Ludwika Grzyb

Piątek

godz. 17.00 – za zm. Teresę i Romana Giersz

Sobota

godz. 17.00 – za zm. Genowefę Guzmann, w rocznicę urodzin

Niedziela, 3 czerwca:

godz. 7.20 – za zm. Henryka Muszyńskiego, w rocznicę śmierci

godz. 9.00 – za zm. rodziców i rodzeństwo Szulc

godz. 10.30 – dziękczynna, z prośbą o dalsze błogosławieństwo Boże z okazji 28 rocznicy małżeństwa pp. Doroty i Zbigniewa

Dodane przez parafia dnia maj 26 2012 21:41:19 1327 Czytań · Drukuj
TU WARTO ZAJRZEĆ
www.vatican.va
www.episkopat.pl
www.radioglos.pl
www.diecezja-pelplin.pl
www.caritas.pelplin.pl
www.pielgrzym.pelplin.pl
www.pelplin.ksm.org.pl
www.opoka.org.pl
www.e.kai.pl
www.niedziela.pl
www.goscniedzielny.pl
mlodziez.pelplin.diecezja
ministranci.pelplin.diecezja
www.hli.org.pl
www.kociewiacy.pl
www.kociewiak.pl
www.smetowo.pl
www.bip.gminanowe.pl
www.miasto-nowe.com
www.mateusz.pl
www.amen.pl
www.katolik.pl
www.wiara.pl
www.biblia.pl
www.biblioteka.natan.pl
www.spiewnik.com
www.lednica2000.pl
www.dzielo.pl
www.rodzina.org.pl
www.pieszapielgrzymka.pl
sanktuarium-piaseczno.pl
www.parafiada.pl
www.wikipedia.org
www.ludio.pl
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.