Jerzy Engel gościł u naszych sąsiadów - Mają swoje boisko
Kilkaset metrów od granicy powiatu świeckiego, w małej miejscowości Kamionka (woj. pomorskie) z udziałem byłego trenera reprezentacji Polski w piłce nożnej Jerzego Engela, otwarto boisko sportowe im. Papieża Jana Pawła II. Z inicjatywy diecezjalnego duszpasterza sportowców, ks. proboszcza Andrzeja Talińskiego, którego parafia obejmuje leżące w gminie Nowe wioski Rychławę, Twardą Górę, Milewo i Milewko, w ubiegłym roku przystąpiono do budowy boiska sportowego. Chłopcy z Parafialnego Uczniowskiego Klubu Sportowego „Bonum" zachęcili swoich rodziców i resztę mieszkańców do pomocy. Wsparcia udzieliły władze gminy Smętowo oraz fundacja „Pro Bono Poloniae" i Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży. Aktywni byli też młodzi piłkarze oraz członkowie „Caritas", Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży i Ochotniczej Straży Pożarnej. Prace pomyślnie zakończono i w niedzielne popołudnie, z udziałem trenera reprezentacji Polski - Jerzego Engela oraz przedstawicieli władz samorządowych obu gmin nastąpiło otwarcie boiska i nadanie mu imienia Papieża Jana Pawła II. Poświęcił je oczywiście ks. Taliński. Uroczystość zgromadziła wielu gości, dla których przygotowano festyn z atrakcjami. Był kiermasz spożywczy i loteria fantowa, m.in. piłek z autografem Engela. Najwięcej radości sprawiło spotkanie ze sławnym trenerem, a przede wszystkim możliwość bezpośredniej rozmowy, wspólne zdjęcie i otrzymane autografy. Rozgrywane mecze turniejowe drużyn szkolnych z Kamionki, Rychławy i Lalków były nie lada satysfakcją dla młodzików. Za to więcej emocji dostarczył mecz zawodników Wisły Nowe i Pogoni Smętowo. Wysłuchano koncertu piosenek z repertuaru Elvisa Presleya, śpiewanych przez Mirosława Deredasa z Tucholi. A na zakończenie podziwiano zmagania piłkarskie drużyn miejscowych strażaków z klerykami I Wyższego Seminarium Duchownego w Pelplinie.
Źródło: Czas Świecia, ZG, z dn. 08-07-2007 Oryginalny artykuł

Dodane przez parafia_ dnia March 18 2008 09:38:21 4468 Czytań · Drukuj