OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – XIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 2012.07.01

Dzisiaj panie z naszego CARITASU zbierają przed kościołem ofiary do skarbonek na rzecz zakupu zeszytów i przyborów szkolnych, które dzieci z biedniejszych rodzin otrzymają na początku nowego roku szkolnego.

Dzisiaj, o godz. 10.00, będzie modlitwa różańcowa Róż Żywego Różańca istniejących przy naszej parafii.

W tym tygodniu, w liturgii Kościoła, przeżywać będziemy: we wtorek Święto – św. Tomasza Apostoła, w piątek – wspomnienie błog. Teresy Ledóchowskiej.

W tym tygodniu, w piątek, odwiedzę chorych z posługą sakramentalną od godz. 10.00, a od godz. 16.30 będzie okazja do spowiedzi – szczególnie zapraszam dzieci, które w maju przyjęły I-szą Komunię Św.

Nasz Parafialny Klub Sportowy BONUM oraz Uczniowski Klub Sportowy GAUDIUM zapraszają w okresie wakacji, chętnych chłopców na treningi w piłkę nożną – w poniedziałki i środy, o godz. 17.45 (na dużym boisku piłkarskim), a dziewczęta i panie na treningi w siatkówkę we wtorki i czwartki, o godz. 17.45 (na boisku przy kościele).

Przypominam, iż każdy kościół jest miejscem szczególnego szacunku i godnego zachowania. Obowiązują również stosowne stroje, aby uczcić powagę świętego miejsca. W okresie wakacji pilnujmy się więc, aby górna odzież miała rękawy do łokci, a dolna miała długość do kolan. Zakazane są wszelkie stroje o charakterze plażowym lub gimnastycznym.

Zakończyła się trzecia tegoroczna zbiórka ofiar na przebudowę naszej kostnicy cmentarnej wg wskazówek SANEPIDU. Obecnie przygotowywana jest dokumentacja dotycząca wymaganych pozwoleń przez stosowne urzędy. Z poszczególnych rejonów zebrano kwoty: Głodowo 270 zł., Milewo 240 zł., Rudawki 255 zł., Rychława i Rychławskie Pola (prawa strona) 460 zł., Gajewo Zabudowania i Osiny 465 zł., Twarda Góra i Milewko 780 zł., Rychława i Rychławskie Pola (lewa strona) 975 zł., Kamionka i Kiwitkowo 1120 zł., Sarnowo I i II 1450 zł. Serdecznie dziękuję wszystkim darczyńcom za złożone ofiary, a panom radnym za trud zbiórki. W sumie zebrano więc kwotę 6015 zł.

Ze stolika pod chórem można nabyć ciekawe czasopismo religijne dla dzieci „Mały Pielgrzym”, a należność – 2,50 zł. proszę wrzucić do skarbonki św. Antoniego.

godz. 17.00 (gregorianka) – za zm. Różę Guss

godz. 17.30 – o łaskę zdrowia dla Jerzego i Czesława

godz. 17.00 (greg.) – za zm. Różę Guss

godz. 17.00 (greg.)– za zm. Różę Guss