OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – XVII NIEDZIELA ZWYKŁA – 2012-07-29

Dzisiaj, po Mszy Św. o godz. 10.30, odbędzie się poświęcenie samochodów i innych pojazdów. Będziemy modlić się za wstawiennictwem św. Krzysztofa o błogosławieństwo dla wszystkich podróżujących, aby szczęśliwie i bezpiecznie wędrowali.

Dzisiaj też, o godz. 14.00, odbędzie w naszym kościele VII PRZEGLĄD PIOSENKI RELIGIJNEJ im. śp. Joanny Bieńkowskiej. Przyjadą do nas grupy z różnych miejscowości, a także wystąpią chór i zespoły z naszej parafii. Postarajmy się licznie przybyć do kościoła na to ważne i ciekawe wydarzenie.

Serdecznie dziękuję wszystkim osobom, które angażują się w przygotowanie poczęstunku dla pielgrzymów z grupy tczewskiej, zdążających na Jasną Górę. Pielgrzymi przybędą do Kamionki we wtorek, ok. godz. 14.30. Można jeszcze będzie przynieść do remizy np. owoce, czy też upieczone przez siebie ciasto. Chętne panie i dziewczęta do przygotowania posiłku zapraszam do remizy w Kamionce, o godz. 12.00. Natomiast chętne osoby do rozdzielania żywności wśród pielgrzymów mogą przybyć do remizy ok. godz. 13.30.

Ks. proboszcz dołączy do pielgrzymki ze Starogardu Gdańskiego w środę rano od Osieka i wróci jedynie do parafii na pierwszą niedzielę. Do księdza proboszcza z Lalków lub do księży z Nowego proszę się udawać w nagłych sprawach (np. z posługą do chorych). W pilnych też sprawach można dzwonić do ks. proboszcza na telefon komórkowy – numer znajduje się na drzwiach do biura parafialnego, a w plebanii będą też podczas nieobecności ks. proboszcza członkowie rodziny. Zachęcam też, aby towarzyszyć pielgrzymom w sierpniu, w ich wysiłku wędrowania, poprzez odmówienie 10-tki różańca w intencji pielgrzymów, swoich rodzin, czy też trzeźwości wszystkich osób z naszego środowiska.

Wszyscy byliśmy poruszeni tragedią ludzi z sąsiednich wiosek, którzy dotknięci zostali kataklizmem trąby powietrznej. Takie smutne sceny działy się nie gdzieś daleko od nas (co obserwujemy często w telewizji), ale zaledwie kilka kilometrów od nas. I my musimy być przygotowani na takie trudne chwile, i my chcielibyśmy doznać wtedy wsparcia od innych. Tamci ludzie liczą na nas, dlatego Parafialne Zespoły Caritas – także z naszej parafii - organizują dzisiaj przed kościołami zbiórkę ofiar do skarbonek na wsparcie w odbudowaniu budynków i zakup potrzebnych do życia przedmiotów. Przekażemy te pieniądze diecezjalnemu Caritas z Pelplina, który przydzieli je na konkretną pomoc potrzebującym rodzinom.

W miesiącu sierpniu papież prosi wszystkich o modlitwę w intencji: „aby więźniowie byli traktowani w sposób sprawiedliwy i z poszanowaniem ich ludzkiej godności”.

Różaniec wspólnoty Żywego Różańca będzie w przyszłą niedzielę, o godz. 10.00.

W przyszłą niedzielę panie z Caritas będą zbierać przed kościołem ofiary do skarbonek, na zakup zeszytów i artykułów szkolnych dla dzieci.

Miesiąc sierpień jest co roku miesiącem trzeźwości. Będą mogły chętne osoby wpisać do naszej parafialnej Złotej Księgi Trzeźwości. Warto wzbudzić silne postanowienia abstynencji, aby ustrzec siebie i innych członków swojej rodziny od tragedii alkoholizmu. Warto pokazać, że napoje alkoholowe, a także tytoń nie są potrzebne, aby wykazać się dorosłością – lecz odpowiedzialna i przyzwoita postawa. W kruchcie kościoła wywieszony jest plakat z informacjami, gdzie mogą zwrócić się po pomoc osoby uzależnione od alkoholu lub członkowie ich rodzin.

W sobotę, 25 sierpnia, odbędą się w naszej parafii, już po raz dziewiąty, dożynki parafialne. Parafia będzie podzielona na 2 rejony, które będą miały w tym dniu różne zadania do wypełnienia. Pierwszy rejon to Rychława wraz z wybudowaniami, Twarda Góra, Milewo, Milewko, Głodowo, Gajewo Zabudowania, Osiny. Drugi rejon to Kamionka, Rudawki, Kiwitkowo, Sarnowo. Na popołudniową Mszę Św. proszę, aby te rejony przygotowały swój wieniec dożynkowy (warto więc wcześniej zadbać o długie kłosy do ich zrobienia, mogę też pożyczyć książkę z różnymi projektami wieńców). Państwo sołtysów lub delegacje rolników z poszczególnych sołectw poproszę o przygotowanie chlebów dożynkowych na Mszę Świętą. W części sportowej odbędą się rozgrywki sportowe w siatkówkę (wśród pań zagrają drużyny panien i mężatek, a wśród panów Kamionka na Rychławę). W różnych konkurencjach sprawnościowych będą też rywalizować drużyny strażackie z Kamionki i Rychławy. W części kulturalnej wystąpią m.in. różne grupy muzyczne z naszej parafii i innych, a cała impreza zakończy się zabawą ludową. Panie z Caritasu i chóru przygotują dla wszystkich kiermasz spożywczy, a będzie też loteria fantowa.

godz. 17.00 (gregorianka) – za zm. Różę Guss

godz. 17.00 – za zm. Brygidę Kamińską