+ Parafia pw. sw. Andrzeja Boboli w Kamionce +
SPRAWY PARAFIALNE
Caritas
Cmentarz, pogrzeb
Duszpasterz
Kaplice
Kosciol
Ministranci
Nasz Patron
Pielgrzymki
Rada Parafialna
Sluzba liturgiczna
Wspolpracownicy parafialni
Zycie Sakramentalne
Zywy Roaniec
Archiwum
SPRAWY ŚRODOWISKOWE
Miejscowosci
Ochotnicza Straz Pozarna
Szkoly
PISANO O NAS
Archwium prasowe
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – XX NIEDZIELA ZWYKŁA – 2012.08.19
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – XX NIEDZIELA ZWYKŁA – 2012.08.19


W tym tygodniu w liturgii Kościoła przeżywać będziemy: w poniedziałek – wspomnienie św. Bernarda (doktora Kościoła, patrona naszej diecezji), w piątek - Święto św. Bartłomieja Apostoła, natomiast w przyszłą niedzielę Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. W tym dniu na Jasnej Górze i we wszystkich polskich kościołach zostaną odnowione Jasnogórskie Śluby Narodu.

W sobotę przypada 14 rocznica śmierci ks. proboszcza Andrzeja Bławata. Wszyscy uświadamiamy sobie, jaką rolę odegrał ten kapłan w budowaniu wspólnoty parafialnej i tej świątyni. Wyrazy wdzięczności i przywiązania dają parafianie m.in. troszcząc się przez cały rok o grób swojego ks. proboszcza, ale też kontynuując wszelkie dobre dzieła przed laty rozpoczęte. Zapraszam do udziału we Mszy Św. w jego intencji, w piątek, o godz. 17.00.

W sobotę, 25 sierpnia, odbędą się w naszej parafii dożynki. Podczas Mszy Świętej, o godz. 16.00, będziemy mieli okazję, aby podziękować za tegoroczne plony i prosić Boga o pomoc w dalszych rolniczych działaniach. W procesji z darami zostaną złożone wieńce z 2 rejonów parafii i chleby dożynkowe. Zapraszam na tę Mszę szczególnie wszystkich rolników z rodzinami (!). Po Mszy Św., na placu przykościelnym, rozpocznie się część kulturalno – sportowa. Szczegółowy program można przeczytać na plakatach w kruchcie kościoła lub w sklepach. W siatkówkę rywalizować będą drużyny mężatek i panien oraz chłopcy i panowie z Kamionki i Rychławy z okolicami. Chętne do gry mężatki proszone są o zgłoszenie się do p. Urszuli Drost, a panny do Mileny Głąb. Siatkarze z Rychławy i okolic mogą zgłosić się do p. Daniela Bieńkowskiego, a z Kamionki do ks. proboszcza. Rywalizować też będą między sobą strażacy z Kamionki i Rychławy w konkurencjach siłowych i sprawnościowych. W części kulturalnej wystąpią: nasz parafialny zespół muzyczny „BARKA”, Kociewska Kapela Folklorystyczna „Burczybas” z Gniewa, a także zespoły ze Skarszew „Lux Dei” oraz „Kanaan”. Podczas zabawy ludowej przygrywać też będzie nasz organista Wojciech Lipski. W związku z tym, że jest to jeszcze miesiąc sierpień, to będziemy mieli okazję pokazać, jak potrafimy radośnie bawić się bez alkoholu. Będą też różne stoiska spożywcze obsługiwane przez panie z CARITASU i chóru oraz loteria fantowa prowadzona przez młodzież. Osoby, które chciałyby ufundować jakieś fanty na loterię, poproszę o zgłoszenie się do mnie. Dochód z tych różnorakich działań zostanie przeznaczony na zakup zeszytów i przyborów szkolnych dla dzieci z najuboższych rodzin z naszej parafii. Na zebranie organizacyjne w plebanii, w poniedziałek po Mszy Św. zapraszam członków chóru, Caritas, przedstawicieli strażaków i Parafialnego Klubu.

Związek małżeński pragną zawrzeć: Łukasz Kruszyński, stanu wolnego, zamieszkały Wejherowo, ul. Fenikowskiego 11/71 oraz Beata Wiśniewska, stanu wolnego, zamieszkała Milewo 13/1. Jest to ich zapowiedź pierwsza. Ktokolwiek wiedziałby o jakichkolwiek przeszkodach małżeńskich, ma obowiązek w sumieniu poinformować o nich ks. proboszcza.

Ze stolika pod chórem można nabyć kalendarze na 2013 rok ze zdjęciami błog. Jana Pawła II (a należność – 3 zł. – proszę wrzucić do skarbonki św. Antoniego).

Sukcesem zakończyła się obrona historycznej Szkoły Podstawowej im. papieża Jana Pawła II w Rychławie, tak ważnej dla naszego środowiska. W minionym tygodniu Stowarzyszenie Przyjaciół Szkół Katolickich z Częstochowy, które będzie nadzorowało działalność szkoły, podpisało umowę z Władzami z Nowego nad Wisłą. Stowarzyszenie to prowadzi w Polsce ponad 100 takich małych, wiejskich szkół. Mają one charakter publiczny i nauka w nich jest darmowa. Gratulujemy wszystkim, którzy solidarnie walczyli w obronie dalszego istnienia szkoły: p. Dyrektor, Nauczycielom, Pracownikom, Rodzicom i Dzieciom. Ta solidarność środowiska i wszechstronne wsparcie będzie potrzebne w dalszym współtworzeniu losów szkoły. Nie wolno zaprzepaścić tego sukcesu, bo w innych środowiskach małe szkoły upadły. Pani Dyrektor zaprasza do szkoły wszystkich rodziców, w dniu 23 sierpnia, o godz. 19.00, na zebranie informacyjne na temat dalszego funkcjonowania szkoły. Jednocześnie też przy szkole powstaje Przedszkole dla chętnych dzieci w wieku od 2,5 do 6 lat. Sale zostaną przystosowane dla dzieci, będzie wykształcona opieka, więc warto dzieci do tego przedszkola szybko zapisać.


INTENCJE MSZALNE:

Poniedziałek

godz. 17.00 – za zm. Dariusza Langowskiego

Wtorek

godz. 17.00 – za zm. Urszulę Partyka

Środa

godz.17.00 – za zm. Jana Guss

Czwartek

godz. 17.00 –

Piątek

godz. 17.00 – za zm. ks. proboszcza Andrzeja Bławata, w 14 rocznicę śmierci

Sobota

godz. 16.00 - Msza dożynkowa w intencji rolników: dziękczynna za tegoroczne plony i z prośbą o dalsze błogosławieństwo Boże

Niedziela, 26 sierpnia

godz. 7.20 - za zm. z rodziny Badźmierowskich, w rocznicę urodzin Józefa

godz. 9.00 – za zm. Stefanię i Ignacego Budyś oraz zm. braci i bratowe

godz. 10.30 – za zm. Irenę i Zygmunta Dereszkiewicz

godz. 17.00 - Msza Św. w Ośrodku „GRAFIKI” w Głodowie


Wczoraj zmarł w szpitalu śp. ks. kanonik Zdzisław Osiński, proboszcz ze Smętowa. Przez wiele lat służył posługą kapłańską także w naszej wspólnocie, m.in. podczas przedświątecznych spowiedzi. Jesteśmy wdzięczni śp. ks. kanonikowi za wszelkie otrzymane dobro i modlimy się dla niego o nagrodę wieczną. Msza pożegnalna – tzw. Eksporta – zostanie odprawiona w Smętowie we wtorek, o godz. 19.00. Natomiast pogrzeb odbędzie się w Smętowie w środę, o godz. 11.00. Dobry Jezu ....


Dodane przez parafia dnia August 19 2012 11:55:45 1916 Czytań · Drukuj
TU WARTO ZAJRZEĆ
www.vatican.va
www.episkopat.pl
www.radioglos.pl
www.diecezja-pelplin.pl
www.caritas.pelplin.pl
www.pielgrzym.pelplin.pl
www.pelplin.ksm.org.pl
www.opoka.org.pl
www.e.kai.pl
www.niedziela.pl
www.goscniedzielny.pl
mlodziez.pelplin.diecezja
ministranci.pelplin.diecezja
www.hli.org.pl
www.kociewiacy.pl
www.kociewiak.pl
www.smetowo.pl
www.bip.gminanowe.pl
www.miasto-nowe.com
www.mateusz.pl
www.amen.pl
www.katolik.pl
www.wiara.pl
www.biblia.pl
www.biblioteka.natan.pl
www.spiewnik.com
www.lednica2000.pl
www.dzielo.pl
www.rodzina.org.pl
www.pieszapielgrzymka.pl
sanktuarium-piaseczno.pl
www.parafiada.pl
www.wikipedia.org
www.ludio.pl
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.