OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – XXII NIEDZIELA ZWYKŁA – 2012-09-02

Dzisiaj panie z Caritasu zbierają przed kościołem ofiary do skarbonek na rzecz dożywiania dzieci. Szkoły w Kamionce i Rychławie otrzymają też zakupione przez Caritas artykuły szkolne za kwotę 400 złotych.

Chorych odwiedzę z posługą sakramentalną w piątek, od godz. 10.00.

W sobotę przeżywać będziemy w liturgii Święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny.

Kolekta w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na Wyższe Seminarium Duchowne w Pelplinie.

W poniedziałek rozpoczyna się nowy rok szkolny. Rozpoczęcie będzie w szkole w Kamionce o godz. 9.00, a w szkole w Rychławie, o godz. 10.00.

W związku z rozpoczęciem roku szkolnego, w intencji dzieci i młodzieży oraz nauczycieli i rodziców zostanie odprawiona Msza Święta w piątek, o godz. 17.00. Wcześniej, od godz. 16.00, będzie okazja do spowiedzi świętej. Szczególnie zapraszam dzieci z klas III, które w tym roku przyjęły I-szą Komunię Św. - przy konfesjonale otrzymają specjalne obrazki, na których będą co miesiąc zbierać stosowne podpisy przy konfesjonale. W przyszłą niedzielę, podczas Mszy Św. o godz. 10.30, nastąpi poświęcenie tornistrów dzieci z klas I.

W dniach 8 i 9 września organizowana jest, po raz dziesiąty z naszej parafii, piesza pielgrzymka do sanktuarium Matki Bożej Królowej Pomorza w Piasecznie. Wymarsz nastąpi w sobotę, o godz. 8.00, a powrót w niedzielę, ok. godz. 19.30. Zachęcam do licznej obecności wszystkich parafian na pożegnaniu i przywitaniu naszych pielgrzymów, bo w swoich intencjach pielgrzymi będą pamiętać również o całej parafii. Można jeszcze zapisać się w biurze parafialnym. Zapraszam też serdecznie wszystkich parafian w sobotę do Piaseczna, na Apel Jasnogórski, o godz. 21.00 – poprowadzą go chór oraz młodzież z naszej parafii. Zamówiony został autokar, aby dojechać do Piaseczna na ten Apel. Wyjazd jest darmowy, w sobotę, o 19.00 z przystanku w Rychławie oraz sprzed kościoła w Kamionce.

Dzisiaj po Mszy Św., o godz. 10.30, będzie spotkanie przed pielgrzymką do Piaseczna.

Związek małżeński pragną zawrzeć: Dariusz Kaszubowski, stanu wolnego, zamieszkały Rychława 2/1 oraz Mariola Błażek, stanu wolnego, zamieszkała Kamionka 50. Jest to ich zapowiedź druga.

Nasz Parafialny Klub „BONUM”oraz UKS "GAUDIUM" zapraszają do udziału w systematycznych zajęciach sportowych: we wtorki od 17.45 chętne panie i dziewczęta do gry w siatkówkę, natomiast w czwartki od 17.45 chętnych chłopców i panów do gry w piłkę nożną.

Ze stolika pod chórem można nabyć nowy numer czasopisma diecezjalnego „Pielgrzym”, a także kalendarze na 2013 rok ze zdjęciami błog. Jana Pawła II (a należność – 3 zł. – proszę wrzucić do skarbonki św. Antoniego).

godz. 17.00 – za zm. Urszulę Partyka, w 30 dzień po pogrzebie

godz. 17.00 – za zm. Helenę i Mariana Kraskowskich

godz. 17.00 – za zm. Reginę i Bronisława Kapustę oraz Marię Pukaluk

godz. 17.00 – za zm. Krystynę Brucką, w 30 dzień po pogrzebie