+ Parafia pw. sw. Andrzeja Boboli w Kamionce +
SPRAWY PARAFIALNE
Caritas
Cmentarz, pogrzeb
Duszpasterz
Kaplice
Kosciol
Ministranci
Nasz Patron
Pielgrzymki
Rada Parafialna
Sluzba liturgiczna
Wspolpracownicy parafialni
Zycie Sakramentalne
Zywy Roaniec
Archiwum
SPRAWY ŚRODOWISKOWE
Miejscowosci
Ochotnicza Straz Pozarna
Szkoly
PISANO O NAS
Archwium prasowe
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA – 30.09.2012
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA – 30.09.2012

• W tym tygodniu, w liturgii Kościoła będziemy przeżywać: w poniedziałek – wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus (doktora Kościoła), we wtorek – św. Aniołów Stróżów, w czwartek - św. Franciszka z Asyżu, w piątek - św. Faustyny Kowalskiej (apostołki Miłosierdzia Bożego).

• Rozpoczynamy piękny miesiąc maryjny październik. We wszystkich kościołach i przy przydrożnych kapliczkach, a także we wielu domach będą się ludzie jednoczyć na wspólnej modlitwie różańcowej. Objawiając się w różnych częściach świata Maryja prosiła ludzi o odmawianie tej szczególnej modlitwy, wypraszającej wiele łask. Niech więc każdy z nas skorzysta z takiej modlitewnej okazji zjednoczenia się z Bogiem poprzez Maryję, ze swoją rodziną i innymi bliźnimi. Za odmówienie pięciu dziesiątków różańca można uzyskać odpust zupełny, który możemy ofiarować za siebie, aby w przyszłości została nam skrócona ewentualna kara czyśćca lub też za naszych krewnych zmarłych, oczekujących na nasze wsparcie modlitewne. W kościele, od początku października, różaniec będzie odmawiany codziennie, po Mszy Świętej wieczornej, a w niedzielę po Mszy Świętej, o godz. 10.30. Dzieci i młodzież będą prowadzić różaniec w kościele we wtorki i piątki.

• W związku z miesiącem różańcowym ogłaszam konkurs dla dzieci na zrobienie najładniejszego różańca z dowolnych materiałów. Do dnia 12 października proszę wykonane prace dostarczyć do pań katechetek, później najlepsze prace zostaną wywieszone na wystawie w kościele i nagrodzone.

• W październiku papież prosi o modlitwę w intencji: „o rozwój i postępy nowej ewangelizacji w krajach od wieków chrześcijańskich”.

• W przyszłą niedzielę rozpoczniemy przeżywanie Tygodnia Miłosierdzia. Panie z Caritasu będą zbierały do skarbonek ofiary na dożywianie dzieci w szkołach.
• Dzisiaj, po Mszy Św. o godz. 10.30, odbędzie się pierwsze spotkanie młodzieży gimnazjalnej, przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.

• Dzieci z klas II, przygotowujące się do przyjęcia I Komunii Św., zapraszam na kolejne spotkanie do plebanii, w sobotę, o godz. 10.00.

• Rodziców dzieci z klas II, przygotowujących się do przyjęcia I Komunii Św., zapraszam na spotkanie do plebanii w środę, po Mszy Św. i różańcu.

• Chorych odwiedzę z posługą sakramentalną w piątek, od godz. 10.00.

• W tym też dniu będzie okazja do spowiedzi św. już od godz. 15.30. Szczególnie zapraszam do comiesięcznej spowiedzi dzieci z klas III.

• Zbliża się uroczystość Wszystkich Świętych. Pragniemy w sposób szczególny oddać cześć naszym zmarłym krewnym i dobrodziejom. Zadbamy o uporządkowanie grobów naszych bliskich, zapalimy im nagrobne świece, ale przede wszystkim otoczmy ich naszą modlitwą. Przy wyjściu z kościoła będzie można zabrać ze stolika specjalne druki, na których możemy wypisać nazwiska i imiona osób, za które w sposób szczególny chcemy się pomodlić. W Uroczystość Wszystkich Świętych zostanie odprawiona Msza Św. zbiorowa za polecanych zmarłych. W miesiącu listopadzie kartki te będą odczytywane podczas każdej Mszy Świętej, a kto pragnie, aby za daną osobę modlitwa odbywała się przez cały rok, to proszę o zaznaczenie z boku na kartce godziny Mszy Niedzielnej, podczas której mamy się wspólnie modlić. Po każdej Mszy Świętej można wypisane kartki przynieść do biura parafialnego.

• Począwszy od października – aż do kwietnia, Msze Św. wieczorne w dni powszednie, będą odprawiane o godz. 16.00. Spotkania różnych grup w plebanii oraz treningi Parafialnego Klubu będą po Mszy Św. i różańcu.

• Od października papież Benedykt XVI ogłasza do przeżywania przez wszystkich ROKU WIARY. Każda osoba powinna mocniej zastanowić się, jak wygląda jej wiara, praktyki religijne i życie zgodnie z zasadami moralnymi. W dobie zalewu świata przez różne poglądy i postawy niereligjne trzeba, aby ludzie wierzący poczuli się dumni ze swojej wiary i odnowili swoją więź z Bogiem. Pomocą m.in. może służyć ciekawa książka pt.: „Szlakiem wiary”, z różnymi zasadami wiary i podpowiedziami, w jaki sposób żyć na co dzień tymi prawdami. Książka ta została wydana w Pelplinie, a kosztuje 15 zł. Chętne osoby mogą nabyć tę pozycję ze stolika pod chórem, a należność dzisiaj lub za tydzień wrzucić do skarbonki św. Antoniego.

• Ze stolika pod chórem można nabyć nowy numer czasopisma diecezjalnego „Pielgrzym”, a należność proszę wrzucić do skarbonki św. Antoniego.

INTENCJE MSZALNE:

Poniedziałek

godz. 16.00 –

Wtorek

godz. 16.00 – za zm. Władysława Głąba, w rocznicę śmierci i zm. Lucynę Szmit

Środa

godz. 16.00 – za zm. Henryka Wiśniewskiego, w rocznicę śmierci oraz zm. Romana Giersza

Czwartek

godz. 16.00 – za zm. Jana Kaleciaka

Piątek

godz. 16.00 – za zm. rodziców chrzestnych oraz z rodziny Surma i Gawlik

Sobota

godz. 16.00 – za zm. Annę i Bronisława Bonk, w 10 rocznicę śmierci Anny

Niedziela, 7 października:

- godz. 7.20 – za zm. rodziców Wiktorię i Teofila Frymarskich

- godz. 9.00 – za zm. Katarzynę, Władysława i Franciszka Ormańczyk oraz brata Franciszka

- godz. 10.30 – za zm. Stefanię i Leona Wolszlegier


Dodane przez parafia dnia September 29 2012 22:12:13 1405 Czytań · Drukuj
TU WARTO ZAJRZEĆ
www.vatican.va
www.episkopat.pl
www.radioglos.pl
www.diecezja-pelplin.pl
www.caritas.pelplin.pl
www.pielgrzym.pelplin.pl
www.pelplin.ksm.org.pl
www.opoka.org.pl
www.e.kai.pl
www.niedziela.pl
www.goscniedzielny.pl
mlodziez.pelplin.diecezja
ministranci.pelplin.diecezja
www.hli.org.pl
www.kociewiacy.pl
www.kociewiak.pl
www.smetowo.pl
www.bip.gminanowe.pl
www.miasto-nowe.com
www.mateusz.pl
www.amen.pl
www.katolik.pl
www.wiara.pl
www.biblia.pl
www.biblioteka.natan.pl
www.spiewnik.com
www.lednica2000.pl
www.dzielo.pl
www.rodzina.org.pl
www.pieszapielgrzymka.pl
sanktuarium-piaseczno.pl
www.parafiada.pl
www.wikipedia.org
www.ludio.pl
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.