OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA – 30.09.2012

• W tym tygodniu, w liturgii Kościoła będziemy przeżywać: w poniedziałek – wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus (doktora Kościoła), we wtorek – św. Aniołów Stróżów, w czwartek - św. Franciszka z Asyżu, w piątek - św. Faustyny Kowalskiej (apostołki Miłosierdzia Bożego).

• Rozpoczynamy piękny miesiąc maryjny październik. We wszystkich kościołach i przy przydrożnych kapliczkach, a także we wielu domach będą się ludzie jednoczyć na wspólnej modlitwie różańcowej. Objawiając się w różnych częściach świata Maryja prosiła ludzi o odmawianie tej szczególnej modlitwy, wypraszającej wiele łask. Niech więc każdy z nas skorzysta z takiej modlitewnej okazji zjednoczenia się z Bogiem poprzez Maryję, ze swoją rodziną i innymi bliźnimi. Za odmówienie pięciu dziesiątków różańca można uzyskać odpust zupełny, który możemy ofiarować za siebie, aby w przyszłości została nam skrócona ewentualna kara czyśćca lub też za naszych krewnych zmarłych, oczekujących na nasze wsparcie modlitewne. W kościele, od początku października, różaniec będzie odmawiany codziennie, po Mszy Świętej wieczornej, a w niedzielę po Mszy Świętej, o godz. 10.30. Dzieci i młodzież będą prowadzić różaniec w kościele we wtorki i piątki.

• W związku z miesiącem różańcowym ogłaszam konkurs dla dzieci na zrobienie najładniejszego różańca z dowolnych materiałów. Do dnia 12 października proszę wykonane prace dostarczyć do pań katechetek, później najlepsze prace zostaną wywieszone na wystawie w kościele i nagrodzone.

• W październiku papież prosi o modlitwę w intencji: „o rozwój i postępy nowej ewangelizacji w krajach od wieków chrześcijańskich”.

• W przyszłą niedzielę rozpoczniemy przeżywanie Tygodnia Miłosierdzia. Panie z Caritasu będą zbierały do skarbonek ofiary na dożywianie dzieci w szkołach.
• Dzisiaj, po Mszy Św. o godz. 10.30, odbędzie się pierwsze spotkanie młodzieży gimnazjalnej, przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.

• Dzieci z klas II, przygotowujące się do przyjęcia I Komunii Św., zapraszam na kolejne spotkanie do plebanii, w sobotę, o godz. 10.00.

• Rodziców dzieci z klas II, przygotowujących się do przyjęcia I Komunii Św., zapraszam na spotkanie do plebanii w środę, po Mszy Św. i różańcu.

• Chorych odwiedzę z posługą sakramentalną w piątek, od godz. 10.00.

• W tym też dniu będzie okazja do spowiedzi św. już od godz. 15.30. Szczególnie zapraszam do comiesięcznej spowiedzi dzieci z klas III.

• Zbliża się uroczystość Wszystkich Świętych. Pragniemy w sposób szczególny oddać cześć naszym zmarłym krewnym i dobrodziejom. Zadbamy o uporządkowanie grobów naszych bliskich, zapalimy im nagrobne świece, ale przede wszystkim otoczmy ich naszą modlitwą. Przy wyjściu z kościoła będzie można zabrać ze stolika specjalne druki, na których możemy wypisać nazwiska i imiona osób, za które w sposób szczególny chcemy się pomodlić. W Uroczystość Wszystkich Świętych zostanie odprawiona Msza Św. zbiorowa za polecanych zmarłych. W miesiącu listopadzie kartki te będą odczytywane podczas każdej Mszy Świętej, a kto pragnie, aby za daną osobę modlitwa odbywała się przez cały rok, to proszę o zaznaczenie z boku na kartce godziny Mszy Niedzielnej, podczas której mamy się wspólnie modlić. Po każdej Mszy Świętej można wypisane kartki przynieść do biura parafialnego.

• Począwszy od października – aż do kwietnia, Msze Św. wieczorne w dni powszednie, będą odprawiane o godz. 16.00. Spotkania różnych grup w plebanii oraz treningi Parafialnego Klubu będą po Mszy Św. i różańcu.

• Od października papież Benedykt XVI ogłasza do przeżywania przez wszystkich ROKU WIARY. Każda osoba powinna mocniej zastanowić się, jak wygląda jej wiara, praktyki religijne i życie zgodnie z zasadami moralnymi. W dobie zalewu świata przez różne poglądy i postawy niereligjne trzeba, aby ludzie wierzący poczuli się dumni ze swojej wiary i odnowili swoją więź z Bogiem. Pomocą m.in. może służyć ciekawa książka pt.: „Szlakiem wiary”, z różnymi zasadami wiary i podpowiedziami, w jaki sposób żyć na co dzień tymi prawdami. Książka ta została wydana w Pelplinie, a kosztuje 15 zł. Chętne osoby mogą nabyć tę pozycję ze stolika pod chórem, a należność dzisiaj lub za tydzień wrzucić do skarbonki św. Antoniego.

• Ze stolika pod chórem można nabyć nowy numer czasopisma diecezjalnego „Pielgrzym”, a należność proszę wrzucić do skarbonki św. Antoniego.

godz. 16.00 –

godz. 16.00 – za zm. Władysława Głąba, w rocznicę śmierci i zm. Lucynę Szmit

godz. 16.00 – za zm. Henryka Wiśniewskiego, w rocznicę śmierci oraz zm. Romana Giersza

godz. 16.00 – za zm. Jana Kaleciaka