+ Parafia pw. św. Andrzeja Boboli w Kamionce +
SPRAWY PARAFIALNE
Caritas
Cmentarz, pogrzeb
Duszpasterz
Kaplice
Kościół
Ministranci
Nasz Patron
Pielgrzymki
Rada Parafialna
Służba liturgiczna
Współpracownicy parafialni
Życie Sakramentalne
Żywy Różaniec
Archiwum
SPRAWY ŚRODOWISKOWE
Miejscowości
Ochotnicza Straż Pożarna
Szkoły
PISANO O NAS
Archwium prasowe
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA – 07.10.2012
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA – 07.10.2012


Rozpoczynamy dzisiaj Tydzień Miłosierdzia. Chciejmy na co dzień okazać swoją wrażliwość na potrzeby biednych i chorych ludzi. Dostrzegajmy też wokoło siebie ludzi osamotnionych, stęsknionych życzliwego słowa.

Dzisiaj, panie z CARITASU, zbierają przed kościołem ofiary do skarbonek na dożywianie dzieci w naszych szkołach.

W październiku zachęcam do odmawiania różańca w domach lub przy przydrożnych kapliczkach. W naszym kościele różaniec jest odmawiany codziennie, po Mszy Świętej wieczornej o godz. 16.00, a w niedzielę po Mszy Świętej, o godz. 10.30.

W związku z miesiącem różańcowym ogłoszony jest konkurs dla dzieci na zrobienie najładniejszego różańca z dowolnych materiałów. Do dnia 12 października proszę wykonane prace dostarczyć do pań katechetek, później najlepsze prace zostaną wywieszone na wystawie w kościele i nagrodzone.

Zbliża się uroczystość Wszystkich Świętych. Pragniemy w sposób szczególny oddać cześć naszym zmarłym krewnym i dobrodziejom. Zadbamy o uporządkowanie grobów naszych bliskich, zapalimy im nagrobne świece, ale przede wszystkim otoczmy ich naszą modlitwą. Przy wyjściu z kościoła będzie można zabrać ze stolika specjalne druki, na których możemy wypisać nazwiska i imiona osób, za które w sposób szczególny chcemy się pomodlić. W Uroczystość Wszystkich Świętych zostanie odprawiona Msza Św. zbiorowa za polecanych zmarłych. W miesiącu listopadzie kartki te będą odczytywane podczas każdej Mszy Świętej, a kto pragnie, aby za daną osobę modlitwa odbywała się przez cały rok, to proszę o zaznaczenie z boku na kartce godziny Mszy Niedzielnej, podczas której mamy się wspólnie modlić. Po każdej Mszy Świętej można wypisane kartki przynieść do biura parafialnego.

W niedzielę – 14 października - odbędzie się w całej Polsce tzw. DZIEŃ PAPIESKI. Przygotowywanych jest wszędzie wiele ciekawych wydarzeń. W naszej parafii, dzieci ze Szkoły Podstawowej im. papieża Jana Pawła II w Rychławie zaproszą do kościoła na Wieczornicę Papieską w rocznicę wyboru papieża – 16 października.. Tradycyjnie w Dniu Papieskim, odbędzie się przed kościołem, prowadzona w całej Polsce (a u nas uczynią to ministranci) zbiórka do skarbonek na Fundusz „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, który funduje stypendia uzdolnionym dzieciom i młodzieży z ubogich rodzin, aby mogły dalej się kształcić.

Od października papież Benedykt XVI ogłasza do przeżywania przez wszystkich ROKU WIARY. Każda osoba powinna mocniej zastanowić się, jak wygląda jej wiara, praktyki religijne i życie zgodnie z zasadami moralnymi. W dobie zalewu świata prze różne poglądy i postawy niereligjne trzeba, aby ludzie wierzący poczuli się dumni ze swojej wiary i odnowili swoją więź z Bogiem. Pomocą m.in. może służyć ciekawa książka pt.: „Szlakiem wiary”, z różnym zasadami wiary i podpowiedziami, w jaki sposób żyć na co dzień tymi prawdami. Książka ta została wydana w Pelplinie, a kosztuje 15 zł. Chętne osoby mogą nabyć tę pozycję ze stolika pod chórem, a należność dzisiaj lub za tydzień wrzucić do skarbonki św. Antoniego.

Związek małżeński pragną zawrzeć Piotr Wiśniewski, kawaler, zamieszkały Kamionka 38 oraz Karolina Kurcaba, panna, zamieszkała Twarda Góra 57. Jest to ich zapowiedź pierwsza. Ktokolwiek wiedziałby o jakichkolwiek przeszkodach małżeńskich, to ma obowiązek poinformować o nich księdza proboszcza.

Ze stolika pod chórem można też nabyć nowy numer czasopisma diecezjalnego dla dzieci „ Mały Pielgrzym”, a należność proszę wrzucić do skarbonki św. Antoniego.


INTENCJE MSZALNE:

Poniedziałek

godz. 16.00 – o zdrowie i błogosławieństwo Boże dla Teresy

Wtorek

godz. 16.00 – za zm. z rodziny Ciesielskich i Buławskich

Środa

godz. 16.00 – za zm. rodziców Eleonorę i Leona Nowickich, w 10 rocznicę śmierci Eleonory oraz braci Jerzego i Kazimierza

Czwartek

godz. 16.00 – o łaskę zdrowia

Piątek

godz. 16.00 – o zdrowie i błogosławieństwo Boże

Sobota

godz. 16.00 – za zm. Bronisławę, Maksymiliana i Romana Koniecznych

godz. 17.00 – dziękczynna, z prośbą o dalsze błogosławieństwo Boże dla pp. Bogusławy i Wiesława, z okazji 20. rocznicy małżeństwa

Niedziela, 14 października:

godz. 7.20 – za zm. Bronisława i rodziców Nabakowskich

godz. 9.00 – dziękczynna za odebrane łaski i z prośbą o dalsze błogosławieństwo Boże

godz. 10.30 – za zm. Helenę i Pawła Braun
Dodane przez parafia dnia październik 05 2012 23:03:07 1305 Czytań · Drukuj
TU WARTO ZAJRZEĆ
www.vatican.va
www.episkopat.pl
www.radioglos.pl
www.diecezja-pelplin.pl
www.caritas.pelplin.pl
www.pielgrzym.pelplin.pl
www.pelplin.ksm.org.pl
www.opoka.org.pl
www.e.kai.pl
www.niedziela.pl
www.goscniedzielny.pl
mlodziez.pelplin.diecezja
ministranci.pelplin.diecezja
www.hli.org.pl
www.kociewiacy.pl
www.kociewiak.pl
www.smetowo.pl
www.bip.gminanowe.pl
www.miasto-nowe.com
www.mateusz.pl
www.amen.pl
www.katolik.pl
www.wiara.pl
www.biblia.pl
www.biblioteka.natan.pl
www.spiewnik.com
www.lednica2000.pl
www.dzielo.pl
www.rodzina.org.pl
www.pieszapielgrzymka.pl
sanktuarium-piaseczno.pl
www.parafiada.pl
www.wikipedia.org
www.ludio.pl
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.