OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA – 2012-10-21

Dzisiaj we wszystkich polskich kościołach odbywa się liczenie wiernych obecnych w kościele na Mszy Św. oraz przystępujących do Komunii Św.

Dzisiaj rozpoczyna się Tydzień misyjny. Mamy powinność modlitwy za misjonarzy szerzących wiarę w Chrystusa na wszystkich kontynentach. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na cele misyjne.

W poniedziałek, 22 października, w rocznicę inauguracji pontyfikatu w 1978 roku, przeżywać będziemy w liturgii wspomnienie błogosławionego papieża Jana Pawła II.

W październiku, w naszym kościele, różaniec jest odmawiany codziennie, po Mszy Świętej wieczornej, a w niedzielę po Mszy Świętej, o godz. 10.30.

Zbliża się uroczystość Wszystkich Świętych. Przy wyjściu z kościoła można zabrać ze stolika specjalne druki, na których możemy wypisać nazwiska i imiona osób, za które w sposób szczególny chcemy się pomodlić. W uroczystość Wszystkich Świętych zostanie odprawiona Msza zbiorowa za wszystkich polecanych zmarłych, o godz. 10.30. W miesiącu listopadzie kartki te będą odczytywane podczas każdej Mszy Świętej, a kto pragnie, aby za daną osobę modlitwa odbywała się przez cały rok, to proszę o zaznaczenie z boku na kartce godziny Mszy Niedzielnej, podczas której mamy się wspólnie modlić. Po każdej Mszy Świętej można wypisane kartki przynieść do biura parafialnego.

Dzieci z klas II zapraszam na kolejne spotkanie do plebanii w sobotę, o godz. 10.00.

W przyszłą niedzielę, po Mszy Św. o godz. 10.30, odbędzie się w kościele spotkanie młodzieży gimnazjalnej przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.

Związek małżeński pragną zawrzeć Adam Biały, stanu wolnego, zamieszkały Kolonia Ostrowicka 2 i Izabela Sażalska Biały, zamieszkała Milewo. Jest to ich zapowiedź druga.

Podsumowany został konkurs dla dzieci ze szkół podstawowych na zrobienie najładniejszego różańca z dowolnych materiałów. W kategorii klas I-III zwyciężyły Wiktoria i Oliwia Śliwa (z klasy II SP Kamionka), II miejsce zajął Konrad Kluska (klasa I SP Rychława), III miejsce zajęła Wiktoria Kotowska (klasa III SP Smętowo). Wyróżnienia otrzymali: ze szkoły w Kamionce - Paulina Lipska (klasa III), Julia Agacka (klasa I), Agata Kowalska (klasa O), Aleksander Rozwadowski (klasa II), Maria Guzińska (klasa I), ze szkoły w Rychławie – Kamil Marciniak (klasa I), Damian Kowalski (klasa I), Aleksander Mąkosa (klasa I), Filip Petla (klasa I). W kategorii klas IV-VI wygrała Aleksandra Zaremba (klasa IV SP Rychława), II miejsce zajęła Martyna Targowska (klasa VI SP Kamionka), III miejsce zajął Radosław Gajewski (klasa V SP Rychława). Wyróżnienia otrzymali: ze szkoły w Kamionce – Aleksander Huzior (klasa IV), Jakub Kamiński (klasa IV), ze szkoły w Rychławie – Izabela Olkowska (klasa VI). Najlepsze prace zostały wywieszone na wystawie w kościele, a laureaci mogą odebrać nagrody po Mszy Św.

Ze stolika pod chórem można nabyć m.in. ciekawe czasopismo religijne pt.: „Miłujcie się”. Należność – 3 zł. – proszę wrzucić do skarbonki św. Antoniego.

godz. 16.00 – za zm. Zenona Chmieleckiego i zm. rodziców

godz. 16.00 – za zm. Gerdę Brucką, w rocznicę urodzin