OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA – 2012-11-04

Dzisiaj, panie z naszego Caritasu, zbierają ofiary do skarbonek na dożywianie dzieci w szkołach.

W dniach do 8 listopada, można dostąpić odpustu zupełnego, codziennie jeden raz, za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie dowolnej modlitwy za zmarłych. Wszystkich proszę o godne zachowanie na tym poświęconym miejscu.

Zbliża się rocznica odzyskania niepodległości przez naszą ojczyznę po długich latach zaborów. Parafia nasza organizuje ciekawe wydarzenie artystyczne. W najbliższą sobotę, od godz. 11.00, odbędzie się w remizie w Kamionce IV Międzygminny Konkurs Poezji i Pieśni Patriotycznej. Przyjadą do nas recytatorzy, zespoły i chóry z różnych miejscowości. Zapraszam wszystkich parafian do przyjścia na te ciekawe działania kulturalne.

W przyszłą niedzielę będziemy właśnie przeżywać w naszej ojczyźnie rocznicę odzyskania niepodległości spod długich zaborów. Pamiętajmy, że krwi przelanej przez wiele pokoleń dzielnych Polaków nie możemy zmarnować i powinniśmy aktywnie włączać się w przemianę życia w naszej ojczyźnie. Zadaniem na dziś każdego z nas jest zagospodarowanie tej wolności, którą wywalczyli dla nas nasi przodkowie. Za tydzień nie będzie Mszy Św., o godz. 10.30, lecz o godz. 12.00. Ta Msza Św. zostanie ofiarowana w intencji ojczyzny. Będą to zarazem gminne obchody Święta Niepodległości. Na Mszę Św. zapraszam poczty sztandarowe strażackie z Kamionki i Rychławy oraz szkolny z Rychławy. Po Mszy Św. udamy się w pochodzie do remizy w Kamionce na uroczystą Akademię Patriotyczną. Nad bezpiecznym marszem niech czuwają strażacy z Kamionki. Podczas Akademii wystąpią m.in. laureaci Międzygminnego Konkursu Poezji i Pieśni Patriotycznej, przedstawienie patriotyczne zaprezentują dzieci ze Szkoły w Kamionce, a też będzie okazja wspólnie pośpiewać pieśni patriotyczne. Warto, aby starsze pokolenie wdrażało kolejne pokolenia w przeżywanie we właściwy sposób ducha patriotycznego. Jeśli ktoś posiada flagę państwową, to wskazane byłoby wywiesić przed domem.

Ze względu na jesienno – zimową pogodę nie będzie już treningów na dworze naszego Parafialnego Uczniowskiego Klubu Sportowego „BONUM” oraz Uczniowskiego Klubu Sportowego „GAUDIUM”. Udało się jednak załatwić, dla osób korzystających systematycznie z treningów, możliwość skorzystania 2 razy w tygodniu z nowej sali gimnastycznej w szkole w Kopytkowie. W każdy wtorek mogą jechać na siatkówkę chętne dziewczęta i panie, a w każdy czwartek mogą jechać na grę w piłkę nożną chętni chłopcy i panowie. Grafik kolejnych wyjazdów na salę został wywieszony na plakacie w kruchcie kościoła. Zwracam się z prośbą do osób, które chciałyby pomóc w dowozie dzieci i młodzieży na te treningi. Warto poświęcić trochę czasu dla młodego pokolenia, aby mogło zdrowo i kulturalnie się rozwijać, a przy okazji można też samemu pograć w piłkę. Pierwszy wyjazd na trening siatkarski będzie z dziewczętami, w najbliższy wtorek, o godz. 16.45, sprzed kościoła, a później w czwartek wyjadą piłkarze.

W związku z przedłużaniem się załatwiania dokumentacji technicznych co do przebudowy naszej kostnicy, to działania budowlane będą czynione w miesiącach wiosennych, m.in. ze składek, które w tym roku zostały złożone na ten cel. Mamy jednak okazję jeszcze w listopadzie wesprzeć zakup nowej chrzcielnicy do naszego kościoła. Stara chrzcielnica, pochodząca jeszcze z dawnej kaplicy, już ulega powolnemu zniszczeniu. Jest okazja nabyć nową chrzcielnicę za kwotę 2800 zł., która jest wykonana z mosiądzu i pozłacana. Zdjęcie takiej chrzcielnicy można zobaczyć na gazetce w kruchcie i na filarach pod chórem. Na zakup chrzcielnicy będą przeznaczone ofiary z 2 kolejnych kolekt niedzielnych, a też zachęcam do składania ofiar rodzinnych w kopertach. Dobrze, byłoby, aby już od Świąt Bożego Narodzenia małe dzieci przyjmowały sakrament chrztu z nowej chrzcielnicy.

Ze stolika pod chórem można nabyć czasopismo „Mały Pielgrzym”. Opłata wynosi 2,5 zł. i ją można wrzucić do skarbonki św. Antoniego.

godz. 16.00 – za zm. Joannę i Edmunda Bieńkowskich i zm. z rodziny Budyś

godz. 16.00 – w pewnej intencji

godz. 16.00 – dziękczynna, z prośbą o błogosławieństwo Boże dla rodziny

godz. 16.00 – za zm. z rodziny Wiśniewskich

piątek:

godz. 16.00 – za zm. Felicję i Leona Balewskich, w rocznicę śmierci Leona.

godz. 16.30 – o błogosławieństwo Boże dla Mateusza, z okazji 18 urodzin

godz. 16.00 – za zm. Wacława Szwocha oraz rodziców Czarneckich i Szwocha

niedziela (11 listopada):

godz. 7.20 – za zm. Katarzynę i Edmunda Kaszubowskich

godz. 9.00 – za zm. Jana Fasiczka

godz. 12.00 – o błogosławieństwo Boże dla ojczyzny i nagrodę wieczną dla poległych w walce o jej wolność

Dodane przez parafia dnia November 02 2012 22:17:13 1289 Czytań · Drukuj